Kézilabda: kikapott a Pick Csurgón a kupában

2012. február 1., szerda

Bár a félidőben még vezetett, végül szoros meccsen két góllal kikapott a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a magyar kupa negyeddöntőjének első, csurgói mérkőzésén.

Az első félidőben egyik csapat sem tudta tartósan dominálni a játékot. A Pick félidei egygólos előnye elsősorban

Tatai Péter

bravúrjainak, valamint

Ancsin Gábor

Fero Sulc

találatainak volt köszönhető, igaz ez a hazai hálóőr,

Pallag Péter

védésein is múlott. Fordulás után elhúzott három gólra a szegedi alakulat, azonban 10 perc alatt felzárkózott a hazai gárda, majd a vezetést is átvette, s azt már nem is adta ki kezéből. A válogatott szereplés miatt kulcsemberei nélkül zajlott a Pick felkészülése, ráadásul ugyanezek a kulcsemberek a kontinensviadal fokozott megterhelése, vagy épp sérülések miatt nem tudták hozni a tőlük megszokott teljesítményt - elsősorban ennek tudható be a bajnoki tabella harmadik helyezettjének otthonában bekövetkezett szoros, kétgólos vereség. Ez azonban egyáltalán nem ledolgozhatatlan hátrány, s a március 7-i szegedi visszavágón ki is harcolható a kötelező négy közé jutás a kupában.

Férfi kézilabda magyar kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Csurgó - Pick Szeged 24-22 (13-14)

Csurgó, 800 néző. Vezette: Baranyi, Szloska.

Csurgó:

PALLAG - Országh 1, KOS 4, KATZIRZ 7, Szöllősi 2, Vadkerti G. 2, SZÉLES 5.

Oláh 1, HERBERT 1, Pavlovics 1, Borsos, Vancsics.

Bakó Botond.

Pick Szeged:

TATAI - Nagy N. 1, ANCSIN 5, BUDAY 5, Czina, Pribanic 1, Vadkerti A. 1.

Mikler (kapus), SULC 5, Bajorhegyi, Zubai 2, Prodanovics 2.

Skaliczki László.

3/2, ill. 3/2.

6 perc, ill. 4 perc.