Kosárlabda: ráijesztett a MAFC a szegedi lányokra

2012. január 29., vasárnap

Az első negyedben ráijesztett, a folytatásban aztán már kénytelen volt behódolni a MAFC az ABCOM-Szeged KE kosarashölgyeinek az amatőr női kosárlabda NB I fővárosban rendezett mérkőzésén.

A Hepp-kupa győztes szegedi alakulat szombat délután a fővársoi MAFC otthonában lépett pályára, s a legerősebb összeállításában kezdő Tisza-partioakat igencsak meglepték a vendéglátók, akik 8 perc elteltével jegyezhették a köztetízet (21-11), a második negyed elején, 13. minutában pedig a köztehúszat (42-22). Ezután egy bámulatos, 17-0-ás szegedi roham következett (42-39), sőt,

Pungor Krisztina

kosaraival többször is feljött egy pontra a vendégcsapat a szünet előtt. A 29. percben

Kováts Anna

egyik triplájával - összesen négyet termelt - 64-62-re már a szegedieknek állt a zászló. A vezetés átvétele része volt a 62-57 állásról indított újabb nagy huszárvágtának, melynek során zsinórban 18 egységet jegyezhettek Fürész Emőkéék (62-75). A végére tovább nőtt a Tisza-partiak előnye, s végül 94-70-es győzelmet arattak, ami azt jelenti, hogy a csapat továbbra is száz százalékos a bajnokságban.