Kosárlabda: súlyos Kosársuli-vereség Törökbálinton

2011. december 20., kedd

Az NB I/B-s férfi kosárlabda bajnokság idei utolsó fordulójában a nem titkoltan az NB I/A csoportba vágyó és készülő MTK Törökbálint vendége volt a Vásárhelyi Kosársuli csapata. A kék-sárgák az esélytelenek nyugalmával készültek ugyan, de nagyon kellett volna számukra egy bravúr-siker. Nos a győzelemtől ezúttal nagyon messze volt a Kosársuli csapata, hiszen a hazaiak nagy fölénnyel nyerték a találkozót.

A mérkőzés előtt

Elek András

edző azt fejtegette, hogy bár nem a csapata az esélyes, de ahhoz, hogy messzebb kerüljenek a kiesőzónától, nagyon kellene egy újabb idegenbeli győzelem. "Mindenki felépült sérüléséből, jó dobóteljesítménnyel semmi sem lehetetlen" - fogalmazta meg reményeit a vásárhelyiek mestere. A hazaiak kerete rendkívül erős, hiszen soraikban tudhatják a pontlista harmadik helyén álló orosz

Horváth Csaba

nem lépett pályára, de mindenképpen a törökbálintiak mellett szólt a hazai veretlenségük mellett az, hogy a vásárhelyieknek nem sok babér termett a Hódtói Sportcsarnoktól távol. Az első negyedet sajnos ugyanott folytatták a vásárhelyiek, mint ahogyan azt Salgótarjánban befejezték, hiszen öt percnyi játék alatt képtelenek voltak a hazaiak kosarába találni (9-0). A negyed második részében szerencsére

Babut

Utasi

révén elkezdődött a Kosársulisok pontszerzése, de a Törökbálint centerei nagyon éltek a palánk alatt, így a negyed végére is megmaradt a kilenc pontos különbség. A második játékrészben

Kukla

is bekapcsolódott a pontgyártásba, így a 13. percben már egészen elfogadható eredmény állt az eredményjelzőn (23-19). A folytatásban azonban a vásárhelyi irányítók kapkodtak, a bedobók pedig a legtisztább helyzeteket is kihagyták, a hazaiak ezzel szemben okosan játszottak, kintről is magabiztosan dobtak. Hiába játszott ebben az időszakban is remekül és ponterősen Utasi, hiába dobott szép kosarakat Kukla, visszaállt a tíz pont körüli hazai előny (40-31). Kiválóan kezdte a második félidőt a vendégcsapat, ekkor jól működött a védekezés, Utasi pedig foghatatlan volt és sorra dobta a szebbnél-szebb kosarakat (44-42). A negyed közepe nagy küzdelmet, de mindkét részről sok hibát hozott. Sajnos a vásárhelyi centerek elfáradtak, a

Vas, Czibere

páros továbbra sem tudott betalálni, egyedül Szilágyi büntetőkből dobott kosarai tartották a reményt a vendégcsapatnál (59-51). A játékrész végén azonban csak a törökbálintiak tudtak a kosárba találni és ezzel szinte el is döntötték a találkozó sorsát (67-51). A záró negyedben összeroppant a Kosársuli védekezése, sorra kapták a triplákat, valamint a ziccerekből elért kosarakat (87-57). Az utolsó percekben végre Czibere is dobott két trojkát, a száz kapott pontot is sikerült elkerülni, de ezekkel együtt is katasztrofális arányú, harminc pontos különbségű lett a végeredmény. A mérkőzés mutatói közül mind a lepattanókban (33/23), mind a gólpasszokban (16/4), mind a három pontos dobásokban (42/17 %) alaposan felülmúlták az 54 %-os dobóteljesítményt produkáló hazaiak a 43%-os dobóteljesítményig jutott vásárhelyieket. Az utóbbi két fordulóban az egriek két rangadót is megnyertek, hiszen előbb a Törökbálintnál, majd a Salgótarjánnál is jobbnak bizonyultak, így a hevesiek várják az első helyen a januári folytatást. A bajnoki küzdelmek január 7-én egy mérkőzéssel folytatódnak. A Vásárhelyi Kosársuli legközelebb január 14-én (szombaton) 17 órakor lép pályára, amikor a DEAC csapatát fogadja a Hódtói Sportcsarnokban.

Férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport 11. forduló:

MTK Törökbálint - EnterNet Vásárhelyi KS 96-66 (19-10, 21-21, 27-20, 29-15)

Törökbálint, 50 néző. Vezette: Józsa, Kisteleki.

Törökbálint:

Szarvas G. 6, Hajmásy 22/12, Baross 5, Kovács A. 29/6, Gorski 7.

Szabó B. 11, Spiriev 14/3, Nedelcu 2, Bihari, Merza, Fülöp.

Molnár István.

Kosársuli:

Szilágyi 5, Utasi 20/3, Mócsai 2, Vas 9, Kukla 11.

Vejinovic, Bartucz 2, Babut 8, Czibere 6/6, Kis G. 2, Schéda.

Elek András. Elek András:

"A támadójátékunk ismét csődöt mondott, sajnos egyikünk sem tudja, hogy miért. A most következő négy hetes meccs-szünetben meg kell találnunk tavalyi önmagunkat."

A bajnokság állása:

1. EKF Eger 8 - 2 0,90 2. MTK Törökbálint 7 - 2 0,89 3. Sakgótarjáni KSE 7 - 2 0,89 4. Kecskeméti Főiskola 6 - 3 0,83 5. Bajai Bácska 6 - 4 0,80 6. Nagykőrösi Solymok 4 - 5 0,72 7. EnterNet Vásárhelyi KS 4 - 6 0,70 8. Tiszaújváros 4 - 6 0,70 9. DEAC 3 - 5 0,69 10. Óbudai Kaszások 2 - 7 0,61 11. Szerencsi VSE 0 - 9 0,50