Kosárlabda: kicsorbult az Óbudai Kasza Vásárhelyen

2011. október 24., hétfő

Szoros mérkőzésen nagyszerű győzelmet aratott Elek András együttese a férfi kosárlabda NB I/B-ben.

A hazaiak a negyedik, míg a fővárosiak az ötödik idei bajnoki találkozójukra készültek viszonylag nyugodtan. Az előmérkőzésen a HFC U20-as gárdája

Czuprák Á.

(35) és

Nagy T.

(12/3) ponterős játékával 81-64-re nyert az óbudaiak hasonló korú fiataljai ellen. Remek hangulat uralkodott a Hódtói Sportcsarnokban, látszott, hogy a Kosársuli vezetése lehetőségein belül mindent megpróbál megtenni a közönség megnyerése érdekében. A csarnokban rengeteg fiatalt lehetett látni, amint arra lehetőségük adódott, minden szabad palánkot megszálltak, a rövid szünetekben táncos produkció szórakoztatta a nézőket, míg a nagyszünetben dobóversenyt rendeztek a vállalkozó kedvűek számára. A felnőttek összecsapása

Kukla

kosarával kezdődött amire a vendégek triplával válaszoltak. Az elején nem sokat védekeztek a csapatok, szinte minden támadás kosárral végződött (3. perc: 9-9). A vendégek mestere,

Peremiczki István

nem is bírta csendben ülve: "Úgy nem lehet meccset nyerni, ha nem védekezünk !" igyekezett túlharsogni a csarnok zaját. Talán ez, vagy a hazaiak pontatlansága okozta, hogy a negyed hajrájára kissé elléptek a Kaszások (8. perc: 21-23, 10. perc: 21-26). A második negyed a végig remekül játszó

Nagy Bálint

hármasával indult, szerencsére

Dani

hasonlóval válaszolni tudott. A vásárhelyieknél nem volt igazi vezéregyéniség, inkább szorgos hangyák módjára a csapat próbálta faragni a hátrányt (13. perc: 28-33, 15. perc: 33-35). A 17. percben

Vas Péter

kosarával 38-38-nál utolérte a fővárosiakat a Kosársuli, sőt a vásárhelyiek legjobbja a következő támadásból is betalált. A vendégek mestere most már kiakadt a játékvezetők szidalmazása mellett saját játékosaival is alpári stílusban üvöltözött. Bár az is lehet, hogy ezt sem ő sem a kosarasai észre sem vették ezt. A nagyszünetre 44-44-es döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok. A harmadik játékrész ismét hazai kosárral, a távolról is kiválóan dobó

Utasi

triplájával indult. Beindult a Kosársuli gépezete, a negyed közepén Vas zsákolása (25. perc: 58-51) után állva tapsolt a csarnok közönsége. Feltűnt, hogy a vendégek legjobbjának tartott

Horváth Márton

- bár 8 lepattanót begyűjtött - összességében igen halvány teljesítményt nyújtott. 61-51-nél először vezettek tíz ponttal a hazaiak, de a negyed végét egy kicsit elszúrták, és hat pontra (30. perc: 65-59) feljöttek a Kaszások. A befejező negyed triplazáporral indult, a vendégektől

Korona

kezdte, amire Dani, Kukla és Vas válaszolt (35. perc 75-64). Egy perc múlva

Mócsai

kipontozódott, de az előny tovább nőtt (37. perc: 79-66). Sima ügy, alig több, mint három perc van hátra, és 13 pont a hazai előny, ráadásul az óbudaiaktól

Losonczy

is begyűjtötte ötödik hibáját. "A mai védekezésünk neve: alibi" - legyint lemondóan Peremiczki mester, csapata azonban az utolsó percekre megszabadul a tehertől, és elkezd játszani (79-71). Újabb kezdőember,

Mike

is végleg kiszáll, a cserék viszont remekelnek, 11-7-re nyerik a végét, de négypontnyi előny megmarad a hazaiak szerencséjére.

Férfi kosárlabda NB I/B 6. forduló:

EnterNet Vásárhelyi Kosársuli - Óbudai Kaszások 86-82 (21-26, 23-18, 21-15, 21-23).

Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Bogárdi J., Mester F.

Kosársuli:

Vejinovics 4, Utasi 11/6, Mócsai 8/3, Vas P. 16/6, Kukla 14/3. Csere: Dani 14/9, Czibere, Bartucz 2, Szilágyi 4, Schéda 9/3, Kis G. 4, Grezsa. Edző: Elek András.

Kaszások:

Losonczy 4/3, Medve 13/3, Mike 16/3, Nagy B. 23/15, Horváth M. 6. Csere: Gáspár Z. 6, Gáspár A. 4, Szabó M. 5/3, Korona 5/3. Edző: Peremiczki István. Elek András: "

Tíz kapott tripla ellenére kiszenvedtük ezt a győzelmet. A játékunk nem igazán volt örömteli, az viszont igen, hogy ennyien kilátogattak a mérkőzésre."

Peremiczki István:

"Az első félidőben gyengén védekeztünk, ami jelentősen kihatott a végeredményre. Szünet után a két játékvezető sajnos nem tudott felnőni a feladathoz és gyenge fújásukkal döntően befolyásolták a végeredményt."