Lövészet: Sike József 14. a belgrádi Eb-n

2011. augusztus 3., szerda

A sportlövő Európa-bajnokság szerdai napjának mindkét felnőtt számában nagyon közel voltak a magyar indulók a dobogóhoz, ám a női kisöbű sportpuskások fekvő számában Veres Kata és a csapat is negyedik lett, míg a futócéllövők 50 méteres 30+30 lövéses versenyében Tasi Tamás az ötödik helyen végzett.

Az olimpia műsorán nem szereplő fekvő testhelyzetű számban a még junior korú

Veres

kiválóan szerepelt a nehéz pályán, a verseny honlapja szerint 594 körrel zárta a 60 lövést, ugyanannyival mint a harmadik német

Sonia Pfeilschifter

, aki több belső tizesével előzte meg őt. Veres a győzelemtől sem volt messze, mivel a svéd

Marie Enqvist

595 körrel szerezte meg az aranyérmet. A

Joó Évával

(27. hely - 587 kör) és

Dalmati Nórával

(34. - 585) kiegészülő csapat három körrel maradt el a harmadikként záró németektől. A futócéllövőknél

Tasi

587 körrel fejezte be a kétnapos viadalt, s két körrel maradt le a dobogóról. A szegedi