Labdarúgás: otthon is kikapott a HFC

2011. augusztus 29., hétfő

Az 1. fordulóbeli üllői vereség után hazai pályán is kikapott a Hódmezővásárhelyi FC labdarúgócsapata az NB III Alföld csoportjának hétvégi mérkőzésén.

Gyászszünettel kezdődött a Hódmezővásárhelyi FC első őszi hazai találkozója. A városi stadion mintegy 250 nézője a vásárhelyiek egykori főrendezőjére, a nyáron elhunyt

Kardos Lászlóra

és a tragikus autóbalesetben életét vesztő egyik utánpótláskorú játékos édesapjára,

Légrádi Andrásra

emlékeztek. A találkozó előtt a nézőtéren több ismert arcot lehetett felfedezni. Megtekintette a mérkőzést a vásárhelyiek elmúlt idényének két gólvágója, a jelenleg már a Paks NB II-es gárdáját erősítő

Bata Csongor

és a Tisza Volánba igazolt

Rácz Dezső

is. Az előző bajnokságban ketten együtt 21 találatot jegyeztek, közel felét a HFC összes góljainak. A Pilis Sport elleni találkozón érződött is a gólerős támadók hiánya, bár tény, hogy

Kandó Róbert

három középpályására, a sérült

Domonkosra

Potlokára

, valamint az egy mérkőzéses eltiltását töltő

Kökényre

sem számíthatott. Tapogatózó játékkal telt el az első negyedóra. A nagy melegben a rutinos vendégek nem kockáztattak, míg a hazaiak nem tudtak semmit kezdeni a pilisiek fegyelmezett játéka ellen. Az első említésre méltó eseményt a 18. perc hozta, ekkor Koller 25 méteres szabadrúgását védte

Nagy Gábor

lőtt jó helyzetben mellé. Jellemző a vásárhelyiek gyenge teljesítményére, hogy 45 perc alatt kapura veszélyes akciót képtelenek voltak vezetni. Fordulás után a mérkőzés legnagyobb helyzetét viszont a hazaiak hagyták ki, az 51. percben

Bárkányi

pedig nem keresztezett időben, így a pilisi játékos zavartalanul adhatott be. Az éles beadásba Kovács kapus csak beleütni tudott és az érkező Tóvizi közelről lőtt a vásárhelyi kapuba, 0-1. A 77. percben

Kollár

25 méteres szabadrúgását Kovács a felső kapufa segítségével hárította. A találkozó hajrájában nagy erővel támadott a HFC, a legnagyobb helyzet a 90. percben

Major

előtt adódott, aki

Sipos

beívelése után centiméterekkel maradt le a labdáról. A HFC az elmúlt bajnokságot ősszel is tavasszal is három vereséggel kezdte, míg a jelenlegi küzdelemsorozatban két mérkőzés után még pont nélkül áll. A vásárhelyiek legutóbb május 21-én nyertek bajnoki találkozót éppen a hétvégi ellenfelük, a Kecskemét II. ellen. A hétvégén ismét hazai környezetben játszhatnak a Kandó-tanítványok, de a Kecskemét II. csapata sem ígérkezik könnyű falatnak figyelembe véve, hogy a válogatott találkozó miatt az NB I-ben nem is lesz forduló.

Labdarúgó NB III Alföld csoport 2. forduló:

Hódmezővásárhelyi FC - Pilis Sport 0-1 (0-0)

Hódmezővásárhely, 250 néző. Vezette: Barta T.

HFC:

Kovács K. - Huszár, Sipos, Bárkányi, Marton - Antal (Mátó) - Konc A., Juhász I. S. (Major L.), Varga M, - Piti, Nuszpán.

Kandó Róbert.

Pilis Sport:

Szabó G. - Czuczi (Nagy G.), Kollár, Koller, Filó - Kiss J., Fekete (Szimcsák), Gallé, Tóvizi - Hegybányai, Máté (Lovas).

Rubold Péter.

Gólszerző:

Tóvizi. Kandó Róbert:

"Sajnos a mérkőzéslabdát elhíbáztuk és a labdarúgás ilyen, azonnal büntet. A játék összképe alapján nem érdemeltünk vereséget."