Búvárúszás: Kanyó Dénes világcsúccsal nyert 400-on (FRISSÍTVE)

2011. augusztus 1., hétfő

A Muréna Szegedi UBK versenyzője, Kanyó Dénes világcsúccsal nyert 400 méteres búvárúszásban. A szegedi búvárúszót előbb diszkvalifikálták, majd óvás után jóváhagyták eredményét.

A hétfő délelőtti selejtezők során

Vilhelm Szilárd

Kanyó Dénes

(Muréna Szegedi UBK) is futamgyőztesként jutott be a szám fináléjába, ahol aztán utóbbi 2.42,90-es világcsúccsal nyert. A versenybírák azonban előbb diszkvalifikálták a szegedi versenyzőt a medence szabálytalan elhagyása miatt, majd a magyar küldöttség óvásának helyet adva végül mégis jóvá hagyták az eredményt. Vilhelm Szilárd 5. helyen végzett. A férfi 100 méter uszonyos gyorsúszás selejtezőjéből

Balog Gábor

a 7. legjobb idővel jutott tovább,

Keresztes Mátyás

9. lett. A délutáni döntőben Balogh az 5. helyen ért célba. Női 100 méteres búvárúszásban

Nagy Dorottya

tizenharmadikként,

Kovács Zsófia

pedig tizenhatodikként fejezte be az előfutamot. Nem volt magyar döntős a férfi 100 méteres uszonyos úszásban sem: