Labdarúgás: Bernáth-mesterhármassal nyert a Szeged 2011

2011. július 27., szerda

A Szeged 2011 NB II-es labdarúgócsapata gyulai edzőtáborozásának harmadik napján lejátszotta első edzőmérkőzését a Grosics-akadémia U19-es korosztályos gárdája ellen. A 2x60 perces találkozón 9-1-re győztek Brinszky Adriánék.

A szegediek igazi gyakorlómeccset vívtak, hiszen - hogy mindenki elég játéklehetőséget kapjon - a két szakvezető

Kolozsvári János

Takács László

2x60 percre emelte a játékidőt. Az összeszoktatás miatt az első félidőben a makóiakra, míg a másodikban az egykori KITE-játékosokra épült a csapat. A gyulai fiatalok igazi modern futballt játszottak, ívelések helyett rövid passzos labdakihozatalra és támadásépítésre fektetve a hangsúlyt. Ugyanakkor a nagyobb játékerőt és rutint képviselő szegediek magabiztosan akasztották meg a támadásokat, és gólokban is megmutatkozó fölényben tudtak a védelem mögé kerülni. A Szeged 2011 soraiban két Grosics-akadémista, az elmúlt hét folyamán Szegeden edző

Manga Zsolt

, illetve a korábbi U15-ös gólkirály

Maruska Vitalij

is lehetőséget kapott, utóbbi gólt is szerzett.

Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen:

Grosics-akadémia U19 - Szeged 2011 1-9 (1-3)

Szeged 2011: Első félidő:

Czirbus - Podonyi, Tóth I., Magyar, Radnai, Vágó A., Puskás, Farkas Á., Manga (akadémista), Kazi, Puhalak.

Második félidő:

Trepák - Gellér, Laczkó, Batik, Varga F., Gahwagi, Varga I., Brinszky, Colon, Bernáth, Maruska (akadémista).

Takács László és Kolozsvári János.

A szegedi gólszerzők:

Bernáth 3, Puhalak 2, Kazi, Maruska, Gahwagi, Gellér. Takács László, csapatfőnök:

"Az első hivatalos edzőmérkőzésünkön vagyunk túl, ahol mind a két félidei csapat derekasan helyt állt. Érezni lehetett a mozgásunkon, hogy egy kicsit fáradtabbak vagyunk, de a felkészülésnek ebben a szakaszában ez természetes. Egyre inkább nyilvánvaló, hogy 23 egyforma képességű játékos alkotja a Szeged 2011 gárdáját, és a kezdőben majd az épp legjobb formáját hozó 11 futballista fog szerepelni."