Labdarúgás: példás küzdelem, újabb FK-bravúr + FOTÓK

2011. április 16., szombat
Egy izgalmas, fordulatos mérkőzést láthattak ismét az FK Szeged meccsére kilátogatók. A kék-feketék ott folytatták, ahol múlt héten befejezték: egy jó erőben álló Szentes ellen többször is megfordítva az eredményt, bravúros győzelmet értek el. A találkozót online közvetítettük. A kezdés álomszerűen indult, hiszen egy előre ívelt szabadrúgás, na meg egy jó időben bólintó fej megadta az alaphangot a találkozónak. De meglepő módon nemhogy feldobta volna Turjánékat a gyors vezető gól, inkább egy kihúzott szelep szerepét vette magára: lassan, fokozatosan eresztett le a csapat, s a harmincadik perc környékén – mikor a Kinizsi már 1-2-re megfordította a találkozót – már a legfanatikusabb szurkolók is elmondhatták, bizony a vendégek vették át a játék irányítását. A védekezésben többször aludtak el a múlt héten még éber, rendíthetetlen védők, a támadásban eleinte csak az utolsó passz volt pontatlan, később azonban minden felfelé lőtt labda reménytelenül, ötlet nélkül pattogott, mint valami flippergolyó. Egy újabb szabadrúgás, és az azt követő egyenlítő találat azonban mindent megváltoztatott. Már csak néhány perc volt hátra szünetig, ahol talán Hüvös mester gondos szavai, talán a frissítő víz, vagy a csendes meditáció, önvizsgálat okán, mindenesetre a pihenő után egy új csapat futott ki a műgyepre. Az FK 1899 Szeged a második negyvenöt percben csillagos ötöst kapott küzdelemből, még ha a játék négyesnél jobbat nem is érdemelhetne. Akkor sem csüggedtek mikor a keservesen megszerzett vezetés után egy kisebb figyelmetlenség miatt ismét egalizálta az állást a Kinizsi. Az utolsó 15 percben pedig egy csapatként tartották az eredményt: Brunczvik bemutatta, hogy mikor a legjobban kell, előhúzza kesztyűjéből a várva várt bravúrt, Dóra megcsinál még egy cselt, hogy megtartsa a labdát, Túrján lába tíz centivel is megnyúlik, hogy szereljen, Imre pontrúgás megint szegedi fejet talál, a csereként beállt Túróczi pedig végig zakatolja mind a 15 percet. Az FK mai győzelme nem éppen a szép és pontos játéknak, mintsem ennek az egységnek köszönhető, amit a fiúk a második félidőben tökéletesen bemutattak.

Labdarúgó Csongrád megyei II. osztály felsőház 2. forduló:

FK 1899 Szeged - Szentesi Kinizsi TE: 4-3 (2-2). Szeged, Felső Tisza parti stadion. 100 néző. Vezette: Madácsi. FK 1899 Szeged: Brunczvik - Imre (Havas 86'), Gonda, Dervaderics, Dóra, Meszes Cs. (Fodor 46'), Kálmán (Túróczi 73'), Sümeghy, Ács (Lednitzky 82'), Turján, Herczeg (Holecska 46'). Vezetőedző: Hüvös Gábor. Szentesi Kinizsi TE: Poszler - Tihanyi, Kánvási (Páger 51'), Vincze, Debreczeni, Juhász, Tóth, Nagy I., Gránicz, Halmos, Nagy A. (Pengő 84'). Vezetőedző: Bozóki Zoltán. Gólszerzők: Gonda, Ács, Dóra (2), ill. Nagy I. (3). Hüvös Gábor: A meccs után kettős érzéseim vannak, hiszen a múlt heti bravúrból egészen a mai kezdő találatig nem éreztem, hogy a csapatban probléma lenne, de ahogy belőttük a mai mérkőzésen a vezető találatot, jelentősen visszaesett a játékunk. Lassan, komótosan kezdtünk el futballozni, és ez megbosszulta magát. De ahogy erre a csapatra jellemző, s már többször bizonyította ezt, nehéz, már-már vert helyzetből is fel tudtunk állni. A sokat gyakorolt taktikai elemeket előhúztuk a kalapból, így aratva diadalt a kiváló játékerőt képviselő Szentes ellen. Nehezen, de az FK- szív segítségével is behúztuk a mérkőzést. Majoros esetleges visszatérésével úgy gondolom, megoldódhat a csatárkérdésünk is. Mindörökké Szeged! Bozóki Zoltán: Nem játszottunk rosszul, hiszen idegenben tudtunk három gólt szerezni, de sajnos ez kevés volt a győzelemhez. Mint minden vereség, ez is fájó, különösen az, hogy tisztában voltunk azzal, hogy az FK Szeged pontrúgásokban erős, mégis minden gólunkat így kaptuk. Küzdöttünk becsülettel, de ma ez csak ennyire volt elég.

90. + 3. perc: Vége a mérkőzésnek. Az utolsó pillanatokban az FK jól tartott a labdát, egy szögletből Dervadericsnek még jutott ideje egy fejesre, ami azonban egy méterrel elszállt a felső léc fölött, ezután a bíró lefújta a mérkőzést. Egy izgalmas, fordulatos mérkőzést láthattak ismét az FK Szeged meccsére kilátogatók. 89. perc: Nagy az izgalom a szegedi stadion műfüvén. A bíró 3 percet hosszabbít, az FK utolsó erőit is megmozgatva tartja az eredményt, fegyelmezetten védekezik, a Szentes pedig mindent egy lapra feltéve rohamoz. Egy ellentámadásból rúgott szabadrúgást a Szeged, amit Dóra a kapu fölé fejelt. 86. perc: Ezek úgy látszik a cserék percei: most a Szeged használja ki utolsó cserelehetőségét, Havas fut be Imre helyére. 84. perc: A szentesiek is cserére szánták el magukat. Pengő érkezett Nagy A. helyére. 82. perc: Újabb csere a hazaiaknál, Ácsot váltja Lednitzky. 79. perc: Meleg pillanatok a szegedi kapu előtt. Ismét a leshatárról tudott kilépni Juhász, de a kék-feketék portása a helyén volt, és jó ütemben futott ki, és vetődött rá a vendégjátékos lábára elcsípve onnan a bogyót. 77. perc: A leshatárról ugrott ki Nagy I., egyedül vezette a labdát Brunczvik kapusra, aki hatalmas bravúrral leste le a támadó lábáról a labdát. 76. perc: Bal oldalról egy magasan kapura ívelt labdát hátrafelé vetődve tolt ki Brunczvik a felső kapufa alól. 73. perc: Csere: Kálmán helyett érkezett Túróczi. 70. perc: GÓÓÓL!!! Az előző akciót követően nehézkesen próbált felszabadítani a Kinizsi, és a 16-os vonalán belül egy méterre ártalmatlan helyzetben elkaszálták Dórát. 11-es. A sértett a kapu bal oldalába passzolta a büntetőt. 4-3. 69. perc: Egy jobbról a bal oldara átcsorgó labdát Dóra lőtt kapufára. 60. perc: GÓÓÓL. A szentesiek legjobbja, Nagy I. egyenlít. Középről egy hosszú előre passzal próbálták kiugratni a támadót, aki gyorsabb volt Brunczviknál, s a labdára startoló, kivetődő kapus felett átpörgette a játékszert. 57. perc: GÓÓÓL!!! Ismét vezetést szerzett a kék-fekete alakulat, úgy látszik, a Szentes nem tud mit kezdeni a szegedi pontrúgásokkal. Imre jobb oldalsó beívelése magasan szállt be a szentesi kapu elé, amit az ötös sarkánál Dóra csúsztatott meg, s a labda utat talált a hosszú sarokba. 3-2. 54. perc: Turján bal oldalsó beadása talált két FK-játékost is óriási helyzetben. Előbb Ács vétette el a labdát, majd a hosszú oldalon Holecska lőhetett kapura, de célt tévesztett. A Kinizsi kirúgással folytathatta a játékot. 53. perc: Csere a vendégeknél: Kánvásit váltotta Páger. 51. perc: Bal oldalon Sümeghy tört ki, keresztbelőtt labdájára jó ütemben érkezett Ács, aki 12 méterről a jobb alsót célozta meg, de Poszler kapus nagy bravúrral tolta ki a lapos lövést. 46. perc: A Szegedben Hüvös mester átszervezte a csapatát két cserével. Meszes helyett Fodor állt be, Herczeget pedig Holecska váltotta. Szünet.45. perc: Vége az első félidőnek. 43. perc: Egy felívelést nézett el a hazaiak hálóőre, de a labda a szentesi támadót leshelyzetben találta, így bár bement a labda, a gól nem ért. 41. perc: GÓÓÓL!!! A Szeged szinte lemásolta az első találatát. Most Gonda rúgta fel a szabadrúgást 40 méterről a kapu elé. A labdája több fej fölött is elszállt, és a berobbanó Ács besodorta a játékszert a Kinizsi hálójába. 38. perc: A vendégek javára billen a támadások mérlege, egy 16 méteres szabadrúgást az akcióban főszervező Nagy I. tekert hosszúkapufára, a kipattanó labdát egy vendégtámadó ismét rátüzelte, de a védőfalban elhalt a lövés. 35. perc: A Szegednek továbbra is a védekezésre kell koncentrálnia, egy baloldalról belőtt labdát Tóth pörgetett kapufára. 28. perc: GÓÓÓL. Nagy I. ismételt. Egy megakadt szegedi támadásból szervezett akciót a Szentes, Juhász ment le balszélen, és beadására Nagy I. érkezett, az elmélázó védők mellett tisztán fejelhetett, megelőzve Brunczvik kapust. 1-2. 24. perc: GÓÓÓL. Egyenlített a Szentes. Egy védelmi hibát használt ki a vendéggárda, egy eladott labdából Nagy I. egyedül lépett ki a 16-os vonalánál középen, és a vetődő Brunczvik mellett a bal alsó sarokba rúgta a labdát, kihasználva ezzel száz százalékos helyzetét. 21. perc: Herczeg ugrott ki a jobb szélen, beadását éppen hogy csak el tudta csípni a vendégek kapusa, Poszler Ács feje elől. 15. perc: Továbbra is a Szeged próbálja szervezni a játékot, de komolyabb helyzetig nem jutott, a Szentesnek egy-két kontratámadása fulladt el az FK-védőkben. Egy-egy szögletet mindkét csapat feljegyezhet. 7. perc:ÓÓL!!! Vezet az FK Szeged. Imre negyven méterről végezte el a szabadrúgást, amit Gonda 12 méterről fejjel megcsúsztatott, és a kapus kissé bizonytalan mozdulattal nyúlt a labdába, ami így beszédült a hálóba, 1-0. 5. perc: Egy kiugratás után Dóra ment a jobb szélen, egy gyors csellel betört a 16-oson belülre, keresztbelőtt labdáját Ács passzolta a kapusba. 3. perc: Egy Sümeghy-Ács összjáték után középen Ács került lövőhelyzetbe, de ballal kapu fölé lőtte a labdát. 1. perc: Szentes kezdett Érdekesség: a mérkőzést nagy érdeklődéssel és figyelemmel kíséri a Szeged testvércsapata, a székelyszentmihályi Haladás. 16.50: Kellemes napsütés, langyos tavaszi időben jöttek a csapatok melegíteni, a hazai Szeged kék-fekete fölsőben, fekete nadrágban és fekete sportszárban, a szentesi Kinizsi pedig tiszta piros szerelésben. Az FK 1899 Szeged jelenleg 12 ponttal a felsőházi rájátszásban a tabella 4. míg a Szentes 11 ponttal a 8. helyén tanyázik. A szegediek az előző fordulóban bravúros 4-2-es győzelmet arattak a Hódmezővásárhely II. ellen, míg most szombati ellenfelük 0-0-ás döntetlent ért el az első helyezett Szatymaz ellen.