Kosárlabda: kiizzadta a győzelmet Kaposváron a Szedeák

Három negyeden át szárnyalt, majd a végjátékban magának tette nehézzé a derbit a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák. Összességében azonban érvényesítette nagyobb tudását a szegedi együttes, s legyűrte a playoutra összes légiósát elengedő, sérülésektől is sújtott Kaposvárt. Szombaton 18 órakor idehaza a Salgótarján következik, akkor búcsúzik közönségétől a csapat.

Férfi kosárlabda NB I/A, rájátszás a 9-14. helyért, 3. forduló:

Kaposvári KK – Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 83-90 (14-27, 22-22, 18-26, 29-15). Kaposvár, 300 néző, vezette: Kiss L., Benedek Z., Lövész Cs.; ellenőr: Faidt.
Kaposvár: Kutasi 16/6, Medve 18/6, KOVÁCS S. 20/6, Kováts R. 16/3, Fülöp 2. Csere: Biró 9, Mihalics, Fonai 2. Vezetőedző: Fekete Ádám.
Szedeák: Drahos 5, Rubin 18/3, MOLNÁR M. 11/9, Tanács 16, DUKICS 21/6. Csere: Nyilas 8, Kiss 11/9, Vida, Simándi, Szabad. Vezetőedző: Fodor Péter.

Fodor Péter: “Az első negyedben meghatározó előnyt szereztünk, a továbbiakban ezt kellett tartanunk, ami lényegében sikerült is, hiszen csak néha-néha tudtak közelebb zárkózni a kaposváriak. Annak már kevésbé örülök, hogy az utolsó felvonásban a saját hibáinkból a nyakunkra jöttek a hazaiak, ugyanakkor ebben az is közrejátszott, hogy picikét próbáltunk spórolni a szombati Salgótarján elleni derbire. A legvégén azért koncentrálnunk kellett, de lényeg, hogy összejött az újabb győzelem.”

40. perc: Eladjuk, de Kutasi kihagyja a ziccert. Tanács üti be közelről, 83-90. Fülöp ront, majd Tanács hármasa perdül ki, itt a vége! Ha nehezen is, de behúzta a meccset a Szeged! Az utolsó negyedet gyorsan felejtsük el, hiszen alig érthető, miként tudott -21-ről -5-re (sőt, kis híján -3-ra) zárkózni a hazai alakulat. Tény, hogy igen lelkesek voltak a kaposváriak, de ebben az összetételben nem vehették fel a versenyt a jobb erőkből álló Szedeákkal. A hajrá hibáiért azonban csaknem súlyos árat kellett fizetniük Vidáéknak, ami intő jel a hátralévő két meccsre. Szombaton 18 órakor idehaza a Salgótarján következik, akkor búcsúzik közönségétől a csapat.
39. perc: Időt kér a Kaposvár. Kettő percen belül. Csak behúzzuk, akármi is történt itt a negyedik negyedben… Kutasi teszi föl, 80-88. Vida adja oda Kutasinak, aki faulttal együtt teszi be. 82-88, majd újabb időkérés, ezúttal Fodor Péter hívta magához övéit. 1:26 a végéig. Kutasi büntetője jó, 83-88.
38. perc: Dukics hármasa úgy kellett, mint egy falat kenyér, 78-88. Molnár Miklóstól elbúcsúzunk, kipontozódott, Kiss a hajrára a pályán.
37. perc: Fonai középtávolijával 78-85. Molnár hármasa rossz, ez hihetetlen, mi történik?
36. perc: Újabb eladott labda, Medve rohan, 74-85. Hová lett a hatalmas előny, már csak 11 közte. Időt is kér Fodor Péter! Dukics, Vida és Szabad érkezik Kiss, Nyilas és Drahos helyett. Dukicsot azonnal faultolják. Biró Bence szépít, 76-85. Vida rontott megint ziccert…
35. perc: Kutasi ront távolról, de visszaszerzik, Kováts talál be, 69-83. Hátul figyelni kellene a lepattanókra. Drahos növeli közben az előnyt, 69-85. Kováts vág hármast, 72-85.
34. perc: Medve Molnárról, 64-79. Nyilas középtávolija is bent, 64-81. Medve kintről sikeres, Tanács újabb duplájával 67-83.
33. perc: Most Tanács indulhat Drahos passzából, 62-79.
32. perc: Nyilas triplája hosszú. Aztán Kováts csíp el támadólepattanót, Nyilas elköveti negyedik hibáját (Molnár is négynél tart). Kováts egyet dob be, 60-77. Kutasi indul le, 62-77. No, figyeljünk oda!
31. perc: Biró Bence ismét, 56-75. Nyilas büntetőivel 56-77. Sok a szabálytalanság ebben az időszakban. Medve távolról üt be egy hármast, 59-77.

Vége a III. negyednek.

30. perc: Kiss Zsolt teszi vissza Molnár pattanóját, 52-75. Biró Bence kosara a végén, 54-75.
29. perc: Kováts ziccere csorog le, Kovács Somát viszont Nyilas faultolja. A második bünti bent, 50-73. Tanács ziccert ront, Medve nem, 52-73.
28. perc: Tanács hármasa rossz. Biró kísérlete is. Nyilas mutatja meg, hogy kell triplát dobni, 47-71! Medve büntetői után Tanács végre betalál, 49-73.
27. perc: Molnár és Nyilas érkezik Rubin és Dukics helyére, Mihalics Gábor dob közben büntetőket. Mindkettő kimarad, így nincs meg első A csoportos pontja. A Szedeák is elrontja az akcióját.
26. perc: Jól védekezünk, lejár a hazai támadóidő. A kaposvári dobások továbbra is igen gyengék egyébként. Az ellenakció végén Rubin kettő plusz eggyel növeli az előnyt, 45-64. Kováts R. a dudaszó pillanatában, 47-63. Ettől még nem kell aggódnunk. Dukics azonnal vág is egy hármast, 47-66. Majd indulhatunk újra, Rubin a befejező, 47-68.
25. perc: Rubint üti meg Kováts, büntetők következnek. Mindkettő jó, 45-61.
24. perc: Tanács dob be egy közelit, 45-59.
23. perc: Fülöp ellen fújnak a sporik, negyedik hibáját szedte össze a magas ember. Nem szerzünk pontot, Kutasi viszont egyedül remekül oldja meg, 43-55. Tanács vissza Nyilas, Biró pedig Fülöp helyére. Molnár, Tanács, Rubin a labda útja, bent a kettes, 43-57. Kovács S. válaszol, 45-57.
22. perc: Dukics birkózza be, 39-51. Nyilas roboghat, jó a passz Drahinak, 39-53. Kováts R. ront ziccert, majd ismét leindítunk, Rubint faultolják. Büntetőket dobhat az amerikai, 39-55. Kováts tempója is pontos, 41-55.
21. perc: 13 pontos Szedeák-előnyről jön tehát a folytatás, s bár még nem dőlhetünk teljesen hátra, azért joggal reménykedhetünk az újabb szép sikerben. Kovács hármasával indulunk, 39-49.

Pontszerzők:
Kaposvár: Kutasi 9/6, Medve 4, Kovács S. 12/3, Kováts R. 6, Fülöp 2. Csere: Biró 3
Szedeák: Drahos 1, Rubin 7/3, Molnár M. 11/9, Tanács 6, Dukics 14/3. Csere: Nyilas 4, Kiss 6/6, Vida, Simándi

A vendégek fölényét mi sem mutatja jobban, mint két statisztikai adat: a lepattanók terén 19-11-re vezetnek, s míg kétpontos kísérleteiket 69 százalékkal értékesítik, addig a somogyiak mindössze 29 százalékkal.

Nagyszünet.

20. perc: Rubin ront közelről, Tanács pedig távolról. Simándi löki meg Kovácsot, aki beveri a két büntit, 15 pontos már, 36-49. Itt a félidő vége!
19. perc: Lassan csordogál a meccs, nincs az a parázs hangulat a csarnokban. Drahos egy büntetője bent, 32-49. Kovács Soma téveszt kintről. Visszaszerzik, az igen agilis Kovácsot Tanács szabálytalanul akasztja meg. A pályán közben Simándi Árpád, Drahos csüccsen le három faulttal. A két büntető jó, 34-49.
18. perc: A hazai akció végén eladott labda. Újabb bejátszás Dukicsnak, Fülöp harmadik hibája. Centereinkkel nem nagyon bírnak, érezhető a magassági és súlybeli fölényünk. Dukics második büntetője becsorog, 30-48. Időt kér a Kaposvár. Kovács Soma egyedül húz palánkra, de elrontja a ziccert, majd odaüt neki Drahos. A kaposvári fiú jól büntetőzik, 32-48. Kiss Zsolt érkezik Molnár helyére.
17. perc: Medve Máté megint ötvenszázalékos a vonalról, 28-43. Tanács forgatja be emberét, 28-45. Vida elköveti harmadik hibáját, jön helyette azonnal Drahos. Medve büntetőzhet, most ügyesen, 30-45. Dukics forog aztán be, 30-47.
16. perc: Hiba itt, hiba ott. Kovácsot állítjuk meg, majd Vida kidobja a lasztit… Kovács Soma hármasa bent, 27-41. Rubin váltja Nyilast. Molnár Miklós tempója a dudaszó pillanatában pontos a palánkról, 27-43.
15. perc: Ismét rendkívül magabiztos a Szedeák, a Kaposvár nem találja az ellenszert, rendkívül rosszul dobnak a hazaiak. Nyilas jöhet büntetőkkel egy technikai fault után, 24-41. Oldalról is mi hozhatjuk. Kováts üt oda a betörő Molnárnak, még csak az alapvonalról dobhatunk. Zónára áll át a Kaposvár, lejár a támadóidőnk.
14. perc: Kutasi trojkájával 24-36. Molnár M. azonnal válaszol, 24-39.
13. perc: Vida követ el faultot Medve ellen. Majd remekül csapdázunk, Vida indítja Dukicsot, 21-34. Sőt, újabb duplát jegyez a szerb, 21-36.
12. perc: Kovács Soma kettő plusz egyével 17-27. Kellene egy kosár, de ellépjük… Kováts Róbert büntet, 19-27. Dukics ellen Fülöp szabálytalankodik, a szerb erőteljes a palánk alatt. Két büntetőt ver be, 19-29. Fülöp szépen teszi föl, 21-29. Molnár Miklós triplája nagyon kellett, 21-32.
11. perc: 27-14-es szegedi vezetésről folytatják tehát a felek, eddig igen meggyőző a Fodor-alakulat, nagyon magabiztosan uralja az összecsapást. Janou Rubin 7 ponttal a legeredményesebb a mezőnyben. Medve ziccere marad ki, Vida adja el utána, aki csereként állt be irányítani.

Vége az I. negyednek.

10. perc: Eléggé csapkodó a játék, egyik fél sem támad túlságosan rendezetten, gyorsan dobással fejezik be az akciót, a dobószázalékok viszont nem túl mutatósak. Medve büntetőzhet közben, csak a második jó, 14-27. Kiss megint hármast ront, de Kovács Soma sem tud eredményes lenni. A végszó a Szedeáké lehetne, de Rubin, majd Tanács packázza el a ziccert.
9. perc: Több elrontott dobást követően Kutasi tesz vissza egy pattanót, faultoljuk is közben. Jó a büntető is, 13-27. Kiss, majd Nyilas áll bele kintről, nem jók a dobások.
8. perc: Szerencsére eléggé pontatlanok a somogyi akciók. Védekezésünk is elég szigorú, de Medvéék is kezünkre játszanak. Biró szépít, 10-22. Kiss hármasával 10-25. Újabb tanácstalan hazai akciót, labdát csenünk, a lerohanás végén Nyilas eredményes, 10-27. Újabb időkérés somogyi részről.
7. perc: Rubin passzát Dukics veri be centerből, 7-19, jól kezdett tehát a Szedeák. Cserék: Kiss Zsolt és Nyilas érkezik Molnár és Tanács helyett. Kiss hármassal mutatkozik be, 7-22. Bravó!
6. perc: Fülöp dobása mellé megy, Dukics trojkája után viszont tízzel megyünk, 7-17. A hazai együttes egyébként rendkívül tartalékos, mindössze kilenc főből áll kerete. Időt kér Fekete Ádám. Majd Biró Bence ront ziccert.
5. perc: Kováts középtávolijával 7-9, majd egy Rubin-triplával 7-12. Ront a Kaposvár, nem úgy Rubin közelről 7-14.
3. perc: Medve hármasa is lejön, Tanács pincérével 2-9. Molnár hármasa nem jó, Kováts hozza el, majd Kutasi hármasával jönnek közelebb, 5-9. Utána támadóhibát vétünk.
1-2. perc: Tanács duplája és Molnár hármasa révén remek kezdés, 2-7.

Várható kezdőötösök:
Kaposvár: Kutasi, Medve, Kovács S., Kováts R., Fülöp.
Szeged: Drahos, Rubin, Nyilas, Tanács, Dukics.

Beharangozó írásunk ide kattintva olvasható el.

Majd’ húszgólos győzelem a Balatonfüred ellen

Vasárnap Zágrábban lép pályára a csapat.

A csapat is nagyon kellett Bánhidi Bence 11 góljához

AZ Aalborg ellen 13 kísérletből 11 gólt szerzett Bánhidi Bence. Klasszisteljesítményével ő lett BL forduló játékosa.