Kosárlabda: 16 pontos Szedeák-előny a visszavágóra (FRISSÍTVE) + HANG, FOTÓK

2011. január 19., szerda
A vasárnapi bajnoki vereség után a kupában törlesztett a Szedeák a szerda esti szegedi mérkőzésen a Kaposvárral szemben. Tanács Attiláék remek egyéni teljesítményekkel és összeszedett védekezéssel 16 pontos győzelmet arattak, amely szép reményekkel kecsegtet a továbbjutást illetően. A mérkőzést online közvetítettük. Az ugyanitt, ugyanettől az ellenféltől elszenvedett vasárnapi bajnoki vereség árnyékában várhatta a hirtelenében jött kupameccset a Szedeák csapata. Fodor Péter csapatán már első pillanattól látszott az akarat és a revansvágy, hogy kétszer egymásután nem engednek győzelmet a somogyi gárdának. Jóllehet, a Kaposvár szerezte meg a vezetést, de csak pár pillanatra, és ez a pár pillanat volt összesen az amit előny birtokában kosaraztak Joshua Wilsonék. Ezt követően a Szedeák azt játszotta velük, amit ők Drahos Gáborékkal vasárnap. Nagyon fegyelmezett emberfogásos védekezéssel hátul, valamint jól sülő biztos kezekkel, élvezetes játékkal hat perc alatt már 20-11 volt a Szedeáknak és Fekete Ádám ki is kellett kérje idejét. Drahos (9 pont) és Nyilas (16/12) figyelemre méltó magabiztossággal szórta a triplákat, míg a másik oldalon mindössze egyetlen hárompontos esett az egész első félidőben szemben a Szedeák nyolc trojkájával. A hazai palánk alatt összesen 25 lepattanót szerzett a szegedi együttes, amivel uralta saját portáját, az indításokat pedig rendre eredményes támadás követte. A tíz pont körüli különbség egészen a 17. percig megmaradt, ekkor két jó Nyilas-hármassal megtáltosodott a Szedeák és csaknem húszpontos előnnyel mehetett szünetre (58-40). Fordulás után Drahos azonnal húszra növelte a különbséget, majd összeszedte magát a Kaposvár és - a játékvezetőknek is köszönhetően - felkapaszkodott 10-15 pontra. Még így is nagyon sok volt az egyéni hiba a somogyiaknál, a szervezett szegedi védekezés folyamatosan hárompontos-kísérletekre kényszerítette őket, melyekből összesen kettő ment be az egész meccsen részükről. Amerikai légiósaik közül Dan Werner (18 pont, 7 lepattanó, 7 kiharcolt fault, 6 gólpassz) és Joshua Wilson (12 pont, 6 kiharcolt fault) egyetlen egyszer sem talált be messziről, pedig dobáltak bátran, míg Kurt Cunningham (20 pont, 10 lepattanó) néha döbbenetesen iskolásszintű hibákat is vétett, hol egy egyszerű, palánk alól feltett ziccere nem találta el még a gyűrűt sem, hol pedig a zsákolást rontotta el. A 29. percben így is kezdett meleg lenni, amikor 71-65-nél és 73-67-nél mindössze hat pontra olvadt Tanács Attiláék előnye. Ekkor azonban gyorsan jött egy hazai 11-0-ás sorozat és újra megnyugtatónak tűnt az előny. Egyre többet faultoltak a vendégek és a magára találó Bryson McKenzie (10 pont, 7 lepattanó, 7 kiharcolt fault, 3 gólpassz) egyre magabiztosabban értékesített büntetőivel és a vasárnapi önmagához képest egyértelműen sokkal jobb Janou Rubin (28/6, 6 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraival már 23 pont is volt a különbség a 37. percben. Érezték a fiúk, hogy akár már a továbbjutást is eldönthetik, azonban a Kaposvár jól hajrázott és ledolgozta a hátrányt 15 pontra. A végén a száz is meg lett: Rubin bátran engedett el egy triplát, amivel kialakította a 101-85-ös végeredményt. Hogy ez elég lesz-e a továbbjutásra, a január 26-án 18 órakor kezdődő kaposvári visszavágó végéig nyitott kérdés marad, azonban ha a Szedeák képes lesz produkálni a szerda este mutatott játékát, akkor szinte biztos a nyolc közé jutás.

Férfi kosárlabda Magyar Kupa nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - Kaposvári KK 101-85 (27-21, 31-19, 18-27, 25-18) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Kapitány G., Király L., Gelencsér Gy. Ellenőr: Várhalmi. Szeged: Drahos 9/3, RUBIN 28/6, NYILAS 16/12, Dukics 8, McKenzie 10. Csere: TANÁCS 20/6, Vida 10, Molnár. Vezetőedző: Fodor Péter. Kaposvár: J. Wilson 12, Kutasi 5/3, SOÓS 20/3, WERNER 18, CUNNINGHAM 20. Csere: Fülöp 2, Kovács, Márkus 2, Medve 6. Vezetőedző: Fekete Ádám. Kipontozódott: Drahos (40')
Fodor Péter vezetőedző értékelése a győztes mérkőzésről:
Nyilas István a mérkőzésről és a továbbjutási esélyekről:
A 20 pontig jutó Tanács Attila értékelése:

További eredmények a férfi kosárlabda magyar kupából:

PVSK-PANNONPOWER – Körmend 103–96 Kis-Rába Menti Takarék SKC – Marso-Vagép Nyíregyháza 97–85 Tom Controll Kecskemét SE – Falco Szova KC 88–52 Albacomp – ZTE KK 97–82 Atomerőmű SE – Factum Sport Debrecen 103–72 Bonyhád – Salgótarjáni KSE január 20., csütörtök 18.00 EKF-Eger-HÉSZ SE – Szolnoki Olaj KK január 25., kedd 18.30

40. perc: Rubin-tripla, itt a százas! 101-85! Megszerezzük a labdát, indítunk, időt kérnek. 24,1 vissza. Wilson keverget, majd fault. Időkérés. És ennyi marad a vége. 39. perc: Rubin újabb lépése a csapatszáz felé, 98-81. McKenzie le, Tanács be. Dukics triplakísérlete rossz. Saját palánk alatt földharc, Wilson szedi össze, 98-83. Megint eladjuk, Wilson végigmegy, 98-85. Szedeák-időkérés... 38. perc: Werner, 96-79. Vida nagyon rosszul játszana Dukicsnak, le is szedik... Drahos jön. Cunningham, 96-81. 37. perc: McKenzie menne fel zsákra, fault, két dobás. Most már mindkettő jó, ez az, Bryson! 96-73. Werner javítja a statisztikát, aztán Cunningham szerez labdát és végig robog a pályán, 96-77. Fodor Péter időt kér. 36. perc: Elfáradt fejben a Kaposvár, támadófault, jöhetünk! Rubin szépen teszi fel, 94-71! Cunningham közelijével, 94-73. 35. perc: Wilson teszi fel, Cunningham kíséri, 88-71. Rubin válasza gyönyörű, 90-71! Wilson triplája gyenge ismét, Tanács tempója nem, 92-71! 34. perc: McKenzie feltámadt több napos álmatagságából és elkezdett játszani. Büntetőt harcol ki. Bár még nem megy igazán a dobás, csak az egyik jó, 84-67. Cunningham szépít, 84-69. Kellene a minél nagyobb előny. McKenzie büntetője most beszédül, a második is! 86-69. Vida labdát szerez, egyedül indul, egy kézzel felteszi "pincérbe" és majdnem megint húszközte! 88-69! 33. perc: Vida triplája dudaszóval gyenge, de a lepattanó McKenzie-é, passz Nyílnak, 83-67! 32. perc: Tanács pontjaival 81-67! Most már a kaposváriaknak is bajuk van a játékvezetéssel... 31. perc: Wilson ma mindent ront. Vida büntetői, 78-67! McKenzie jut újabbakhoz, egy benn, 79-67! Vége a harmadik negyednek.30. perc: Rubin nagyon gyenge tripla-kísérlete után McKenzie-t faultolják, két dobás, egy benn, 76-67. 29. perc: Kissé összezavarodott a csapat, már csak hat a különbség, 73-67, Tanács kosarával 75-67! Kellett! 28. perc: Soós kétszer egymás után, 71-63. Feljöttek nyolcra. Időt is kér Fodor Péter. 27. perc: Vida kosarával, 69-57, Cunningham most eredményes, 69-59. Rubin játszik be szélről pattintva Dukicsnak, 71-59! 26. perc: Büntetőből újabb szegedi pont, 67-50. Támad a Kaposvár, Vida jön, Soós is bedobja első tripláját, 67-53. Fodor Péter perlekedik a bírókkal. Továbbra is problémás a játékvezetés... Technikai fault után két kaposvári dobás, 67-55, aztán Nyilas ellen újabb technikai, Soós dob. A bírók most aztán kapnak hideget-meleget. Valljuk meg tényleg érthetetlen az ítélet, Nyíl szabályosan ütötte ki a labdát a kaposvári kezéből. 25. perc: Janou Rubin tempója is jó, 66-50. Cunningham mintaszerűen teszi fel a labdát, szép ziccer, az is szép ahogy nem ér a gyűrűhöz és leesik. Ilyet elrontani... 24. perc: Soós villámgyors, 64-48. Wilson hárompontosra vállalkozik, de ront. Aztán labdát lop, de nem tudnak indítani. Van viszont fault, 64-50-re módosul az állás két büntető után. 23. perc: Rubin közelről, 62-44, Werner is, 62-46. Tanács javít egy jó tempóval, 64-46! 22. perc: Tanács eladja a labdát... Kutasi kosarával 60-44. 21. perc: Drahos szépen közelről, és 20 közte! 60-40! Néha elképesztőek a játékvezetői ítéletek... Szerencsére nem lett kárunk belőle. Statisztikai tények: Mezőnyből 64% a Szedeák teljesítménye, 36% a Kaposváré. A másik, ami emellett nagyon döntő: 8(!) triplát szerzett a Szeged, míg összesen csak egyet jegyezhet a vendég gárda. Lepattanókban 18-14 ide, saját palánk alatt nincs esélyük ellenünk, 14-et itt szereztünk. McKenzie továbbra sem leli jó formáját, 2 pont, 2 lepattanó 3 személyi hiba... Még jó hogy a társak jól teljesítenek. Négyen is tíz fölött dobtak az első félidőben a Szedeáknál. Nagyszünet.20. perc: Nyilas büntetői, és támadhatunk tovább 54-38-nál. Újabb kettő, ezúttal Vida dob, mindkettő jó! 56-38! Cunningham "eltöri" a zsákolást, aztán a lepattanót biztosan teszi be. Tanács középtávolija a válasz, 58-40. A végén Wilson adja ki triplára, kihagyják. 19. perc: Elveszik a labdát a bírók. Nyilas és McKenzie le, Dukics, Rubin be. Cunningham büntetőzhet, elég egyoldalú most a játékvezetői tevékenység... 49-38 Cunnigham büntetőivel. Rubin-tripla végre! 52-38! 18. perc: Nyilas újabb tripla! Elképesztő a mi Nyílunk! Csak úgy sül a keze! 46-34. És mégegyszer, ezúttal jobbról, 49-34 máris! Soós dob büntetőket, 49-36. 17. perc: Márkus is, sajnos, 43-34. Az előny nem megnyugtató, de van. Sokkal jobban játszunk mint vasárnap. 16. perc: Soós nagyokat cselez, próbál dobni, végül elszakad az embertől, 41-32. Tanács azonnal válaszol, 43-32! 15. perc: Molnár csúnyán túl dob a gyűrűn a sarokból, nagy harc a lepattanóért, ellenünk fújnak. Jól védekezünk és újra támadás! Tanács Attila szemből gyönyörű triplát szór, 41-30. 14. perc: Cunningham kiharcol két dobást, 36-29, miután bedobja. Tanács gyorsan válaszol, 38-29. Soós egy büntetőt értékesít, a második lepattanójából indulhatunk. 13. perc: Dukics ismét, ezzel 34-27! Miután Wilson középtávolija rövid, Dukics indul, és 36-27! Mintegy háromszáz néző tapsolva szurkol a csapatnak! 12. perc: Most nem annyira magabiztosak a somogyi kezek, eddig csak Kutasi volt eredményes távolról egyszer. Vida Máté kosara után, Medve, 32-27. 11. perc: Fülöp dupla és Werner büntetők után Tanács tripla! 30-25! Vége az első negyednek.10. perc: Rubin két pontja nagyon kellett, 24-21. Drahos dob büntetőt egy technikai után, és mi támadunk. Rubint faultolják, első dobás beszédül, második is! 27-21! 9. perc: Cunningham dob két büntetőt, 22-19. Feljöttek... Drahos triplája nagyon rossz. Jön a Kaposvár, belemennek, erre két dobás a javukra(!), Cunningham, benn is van, 22-21. Hang a nézőtérről: "Melyik meccset nézik a bírók???" 8. perc: Fodor mester időt is kér gyorsan. Rubinnak most sem megy egyelőre a tripla, de a lepattanó a miénk. Nyilasnál látnak lépéshibát... Molnár Miki jön helyére. 7. perc: Tanács jön. Werner büntetőzik, egyiket beszórja, 20-12. Dukics növeli tízre! 22-12! Werner ismét büntetőt dob, és ismét csak egyet, 20-13. Kétszer adjuk el labdát, lerohannak minket, ki is játsszák mintaszerűen, Cunningham és Medve Máté pedig értékesítik... 22-17. 6. perc: Nyilas dudaszóval egy triplát! Gyönyörű!!! 18-11! Rubin szerez újabb pontokat, 20-11. Jön is a vendég időkérés. 5. perc: Dukics oszt ki egy sapkát Cunninghamnek, aztán elől eladjuk és Cunningham már nem hibáz, 15-11. 4. perc: Werner dobhat büntetőt, benn mindkettő, 13-9. Rubin szépen, 15-9! Wilson triplát ront, nem sajnáljuk. Énekel az ultratábor. Eddig jók vagyunk, fegyelmezett a csapat játéka, távoli dobásokra kényszerítjük a somogyiakat, és meg-megremeg a kezük. 3. perc: Nyilas labdát szerez, Drahos pontokat és egy büntetőt is! Benn van, 11-4! Kutasi zárkóztatja a kaposváriakat. Rubin nem hagyja annyiban, 13-7! 2. perc: McKenzie zsákol, Dan Werner válaszol sima közelivel, 5-4! Nyíl-tripla! 8-4! 1. perc: Szedeák-kezdés. El is adjuk, Wilson le is fut minket, 0-2. Drahos-tripla a válasz, 3-2! 17.55: Másik kis változás: Bíró Bence van nevezve a vendégeknél a múltkori Fonai Richárd helyett. 17.50: Egy apróbb változást mégiscsak felfedezünk a hazaiaknál: Nebojsa Dukics lenullázta a haját. Reméljük a kaposváriak játékával is megteszi ugyanezt. Mármint a nullázást... 17.45: Nem is olyan rég találkozott a két csapat a bajnokságban, mintha csak tegnap lett volna... Tegnapelőtt-előtt volt egyébként, azóta - nem meglepő módon - nem sok minden változott, vagyis a hazaiaknál továbbra is Kiss Zsolt, a vendégeknél Kováts Róbert van a maródiak listáján. 17.40: Kissé váratlanul ért mindenkit ez a mai magyarkupa-meccs, egyelőre nem tolonganak a nézők. 17.35: Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból. Szűk félóra múlva kezdődik a Szedeák - Kaposvár férfi kosárlabda magyarkupa-mérkőzés. A párharc tétje a legjobb nyolc közé jutás! Várható kezdőötösök:Szeged: Drahos, Rubin, Nyilas, Dukics, McKenzie Kaposvár: J. Wilson, Kutasi, Soós, Werner, Cunningham A térdsérülés miatt műtött Kiss Zsolt kiesését követően rossz passzba került szegediek vasárnap hazai pályán 94-86-ra kaptak ki a somogyiaktól az NB I/A-ban, úgy, hogy szinte az egész meccsen gyengén dobtak és védekeztek. Dan Wernerék az Atomerőmű és a Szeged elleni bajnoki sikerrel a hátuk mögött várhatják a magyarkupa-nyolcaddöntőt. Beharangozó írásunk itt olvasható.