Hátország: Pécsett arattak győzelmet a Szedeák ifjai

2011. január 14., péntek

Összeállításunkban a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák NB I/A csoportos U20-as csapatának mérkőzéseiről számolunk be. Ezúttal több találkozó krónikáját foglaljuk össze: két győzelem mellett három vereséget szenvedtek az utóbbi hetekben Nyilas István legényei.

NB I/A U20-as bajnokság 11. forduló:

Soproni KC – Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 63-86 (13-20, 16-24, 19-21, 15-21)

A hosszú utazás és a tartalékos felállás ellenére nagyszerűen kezdte a soproni összecsapást a Szedeák. Az ellenfél főleg a junior korosztályát szerepeltette a mérkőzésen. Jelentős előnyre tettek szert a vendégek, főleg gyors indításokkal, illetve

Varga Dániel

centerkosaraival. A második félidőben a hazaiak agresszívabbá váltak védekezésben, de a látogatók mezőnysora, illetve Varga D. rendkívül jó napot fogott ki, így biztosan nyertek.

12. forduló:

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák – Falco KK Szombathely 65-73 (18-12, 19-16, 16-23, 12-22)

14. forduló:

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák – Atomerőmű SE 79-101 (15-25, 17-18, 25-24, 22-34)

15. forduló:

Zalakerámia-ZTE KK – Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 82-71 (19-16, 21-17, 16-21, 26-17)

. Legjobb dobók: Wirth 23, Mészáros 18, Hájer 13, Szarka 12. Kicsit megilletődötten kezdtek a zalaegerszegi összecsapást a szedeákos fiatalok. Az ellenfelük majd minden próbálkozásából kosár született. 14-2-re vezetett a ZTE, amikor is váltottak a vendégek, és elkezdték a felkapaszkodást. 16-16-nál érték utol házigazdáikat. A negyed utolsó másodpercében esett tripla miatt vezetett csak az ellenfél. A második negyedben is fej-fej mellett haladtak a kissé tartalékos szegediek (

Nyilas István

gárdájából többen szalagavató bálon vettek részt, illetve megbetegedtek...). A második félidőben is nagyon szépen küzdöttek Mészárosék, olyannyira, hogy a záró felvonás 3. percében átvették a vezetést(62-63)! Sajnos a mérkőzés végére kiütközött, hogy csak Nyilas István csak hat embert tudott forgatni, elfáradtak tanítványai.(Szabad István még az első negyedben megsérült). Ezzel együtt is dicséret illeti a szegedi fiúkat a helytállásért!

16. forduló:

Pécsi VSK-Pannonpower – Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 80-90 (25-14, 17-25, 18-27, 20-24).

Legjobb dobók: Wirth 21/9, Mészáros és Hájer 19/3-19/3, Széll 13/6, Márok 12. Gyakorlatilag az ebédlőasztaltól estek be a mérkőzésre a szegediek, talán emiatt volt egy kicsit álmoskásabb a kezdés. Több mint tíz ponttal ment az ellenfél, amikor agresszívabb védekezésre váltottak a szedeákos fiatalok, és ez meghozta a gyümölcsét. A második félidőben egyértelműen a vendégek akarata érvényesült, ez pedig ebben az időszakban rendkívül jó dobóformával is párosult. Még Mészáros János is betalált a triplavonalon túlról. Ha egy kicsit jobban dobják a büntetőket a szegediek, akkor nagyobb is lehetett volna a különbség, de így is dicséret illeti a fiúkat a szép győzelemért, amit a baranyaiak otthonában arattak. A Szedeák jelenleg hét győzelemmel és kilenc vereséggel áll a tabellán, Nyilas István fiai a középmezőnyben foglalnak helyet.