Női vízilabda: sima Universitas-győzelem, laza végjátékkal + HANG, FOTÓK

2010. november 10., szerda
Könnyű győzelmet aratott az Universitas Szeged a tanácstalan kecskeméti vízilabdás lányok ellen, akik képtelenek voltak feltörni a szervezett szegedi védekezést. A mérkőzést olvasóink online követhették a SZEGEDma.hu-n. Ahogy azt várni lehetett, nem kellett nagy csatát vívnia az Universitas Szeged női vízilabdacsapatának a Kecskemét elleni mérkőzésen, hogy begyűjtse a kötelező három pontot: Godova Gábor - akinek eltiltása miatt szerda este Varga Árpád technikai vezető irányította a csapatot - lányai könnyed játékkal győzték le a sereghajtót. Ennek megfelelően nem a lehető legerősebb összeállításban szálltak medencébe a lányok, számos alapember hiányzott a csapatlistáról (Árkosy Lilla, Drávucz Rita, Makra Melinda, Farkas Kinga és Hegedűs Renáta ma nem volt nevezve), bár ez az összeállítás is nagyon erős és ütőképes csapatot alkotott a Dalmády-Lengyel-mag körül. A győzelem tehát kötelező feladat volt, és - valljuk meg - nem is kellett tartani a vereségtől.

Kupabusz

Közös szurkolói buszt indít a női vízilabda magyar kupa négyes döntőjére november 19-én (pénteken) a Szeged és a Szentes. A busz Szeged–Hódmezővásárhely–Szentes–BVSC-uszoda (Budapest, Szőnyi út) útvonalon közlekedik, s 13.30-kor indul az újszegedi sportuszodától. A Szeged a BVSC-vel 18.30-tól, a Szentes pedig a Dunaújvárossal 20 órától mérkőzik meg. Ezt követően indul vissza a járat ugyanazon az útvonalon. Érdeklődni és jelentkezni a szentesiek klubigazgatójánál, Beleon Zsoltnál (30/943-6111, 63/400-146), valamint a szegediek technikai vezetőjénél, Varga Árpádnál (20/522-2474) lehet. A részvételi díj 800 Ft, ami a belépőjegy árát is tartalmazza.
Bár meglepő módon a Kecskemét még vezetett is! Nem nehéz kitalálni, a legelején 1-0-ra, a góllövőlista-vezető Mészáros Kitty találatával, miután Lengyel Anett ezt megelőzően kapufát lőtt, elindítva egy olyan lavinát... de ne szaladjunk ennyire előre! A 3. percig kellett várni az egyenlítésre, ekkor Dalmády Petra úszott meg nagyon szépen, majd átadta a másik oldalra Lengyel Dominikának, aki ki is használta a lehetőséget. És ezután nem volt megállás, jött az Universitas-parádé, melyet akár szakaszolhatnánk is Varga-, Lengyel- Dalmády-parádékra. Varga Zita az első és második kecskeméti gól között eltelt 20(!) percben legalább nyolc lövést védett kézzel, legalább ugyanennyit szemmel, és néha a kapufa is segített. Schneider vezetést jelentő, emberfórból lőtt gólja után Lengyel Anett úszott meg, és növelte az előnyt, majd a negyed záróakkordjaként lőtt egy újabb kapufát. A pihenő után jött a Dalmády-parádé, Szandi változatos módon szórakoztatta a szegedi szurkolókat: előbb megúszásból, majd Lengyel Dorottya elleni fault miatt megítélt ötösből, végül emberelőnyből talált be a negyed alatt, meglőve mind a három gólját a mérkőzésen. Sorozatába Tóth Petra - aki korábban szintén felavatta a kapufát - ékelt egy nagyon szép testcsellel kísért lövést, melyet Szikora Enikő nem védhetett. Lengyel Dominika időközben két kapufáig jutott. Hatgólos Universitas-előnnyel érkezett el a félidő (7-1). A harmadik negyed hozta a Lengyel-parádét. Miután rögtön az elején Tóth Ildit elsüllyesztették centerben, a másik Dalmády-lány, Petra értékesített egy ötöst - a változatosság kedvéért később ő is lőtt egy kapufát - majd jöttek a Lengyel-lányok nagy pillanatai. Dominika akcióból, majd megúszásból, Anett akcióból volt eredményes, és máris tíz volt közte (11-1). Mészáros Kitty büntetője (11-2) után Dominika ismét megúszott, és újra visszaállt a tíz (12-2). Mindeközben Tóth Ildi kétszer is gólt lőhetett volna - másodszor centerpozícióból csavarva -, de a kapufa továbbra is állta a lövéseket... Varga folyamatosan hárította főleg Degtyarova és Törőcsik kísérleteit - akadt azokból is pár. A záró játékrész Tóth Petra megúszásával indult, aki élt is a lehetőséggel (13-2). Ötperces gólcsend telepedett az uszodára ezután, majd egy szabaddobásnál nem figyeltek a lányok Mészárosra, aki középről, messziről vette be Varga kapuját (13-3). Sőt! Nem telt bele egy perc, és Mészáros büntetőből felhozta csapatát kilenc gólra (13-4), miután Bordás kipontozódott róla. Lengyel Dorottya megúszásból azért még gondoskodott róla, hogy meglegyen a tíz gólos különbség. Sajnos ismétlése a korábbi akció "copy-paste"-je volt, és ezt Szikora Enikő is észrevette, s gondolván, hogy ha még egyszer, ugyanoda, ugyanúgy, ugyanattól az embertől kap gólt, az azért már komoly szégyen - így hatalmasat védett két kézzel. Ebben a játékrészben szegedi részről nem lőttek kapufát (Törőcsiknek azért sikerült a vendégeknél)... A vége 14-4 lett, megkérdőjelezhetetlen győzelem, melyben komoly szerepet játszott a kiváló kapusteljesítmény és a nagyon szervezett védekezés. Ideírhatnánk a jó helyzetkihasználást is, ha nem lett volna a mérkőzésen csak hazai részről 3-4 meccsre elegendő kapufa. Az viszont kétségtelen, hogy a lányok azt csináltak a vízben, amit akartak: akkor szereztek labdát szinte, amikor csak akartak, a Lengyel-sellők úgy úsztak meg, ahogy nekik tetszett, és annyira tolták ki a védelmet a szegedi lányok, amennyire nem szégyellték, volt, hogy félpályáig... A Kecskemét főleg szélekről igyekezett labdákat bejátszani középre, elsősorban átlövésre, mivel centereiknek reményük nem volt megszerezni azt. Az Universitas ilyenkor szerzett labdát a legkönnyebben, s gyakran ebből úsztak meg góllövőink is. A góllövőlistán immár 27 góllal álló Mészáros megtett minden tőle telhetőt, nem mondhatjuk, hogy rá játszottak volna minden helyzetet, azonban csak ő volt képes bevenni az Universitas kapuját szerda este. Négy gólja csak szépségtapasz a szegedi diadalon. Győzelmükkel a Godova-tanítványok továbbra is a hatodik helyen állnak a tabellán, és csak rosszabb gólkülönbségük miatt nem előzik meg a Szentest és a brit válogatottat. Az Universitas Szeged szombaton játssza soron következő bajnokiját a Honvéd ELTE POLO otthonában. Kapcsolódó hír, hogy a jövő pénteki magyar kupa elődöntőbeli ellenfél, az első fordulóban a Szőnyi úti uszodában legyőzött BVSC megverte a listavezető ZF-Eger csapatát 11-9-re.

A női vízilabda ob I/A 7. fordulójában:

Taylor&Nash Universitas Szeged - Kecskemét Csempevarázs 14-4 (3-1, 4-0, 5-1, 2-2,). Szeged, újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezette: Petik, Birri. Universitas Szeged: VARGA - LENGYEL DOMINIKA 4, Dalmády P. 1, LENGYEL A. 2, Tóth I., Kuczora I., Schneider 1. Csere: DALMÁDY SZ. 3, TÓTH P. 2, Lengyel Dorottya 1, Miklós, Bordás, Fabó. Technikai vezető: Varga Árpád. Kecskemét: Szikora E. - Hajdú E., MÉSZÁROS 4, Füzes, Törőcsik, Szikora F. Csere: Rózsa, Biharvári, Kőrősi, Bálint, Pagács. Vezetőedző: Szabó László. Gól - emberelőnyből: 4/2, ill. 13/1. Ötméteres: 2/2, ill. 2/2. Kipontozódott: Bordás (31'), Fabó (32'), Kuczora (22').
Hallgassa meg Varga Árpádnak, az Universitas Szeged technikai vezetőjének rövid értékelését a mérkőzésről!

A forduló további eredményei:

BVSC- Zugló Diapolo - ZF-Eger 11-9 Dunaújvárosi Főiskola - DVCSH - Corner Ékszer - UVSE-Salamander 20-7 A Hungerit-MetalCom Szentesi VK - Honvéd ELTE POLO mérkőzést csütörtökön játszák. Október 20-án játszották: Héraklész Utánpótlás Válogatott I. - Héraklész Utánpótlás Válogatott II. 15-6

11KNV SE700751142-910

32. perc: Kőrősi nagyot küzd Vargával a labdáért, de a kapusunk szépen elhozza. Közben megúszunk, Lengyel Dorottya kapja a passzt és a kapust megveri egy az egyben, 14-4. Mészáros kihagyott szabaddobása után lekopírozzuk az előzőt, de most Szikora bődületeset véd Dorottyával szemben. Fabó három másodperccel a vége előtt kipontozódik. Még egy kontra... és vége. 31. perc: Lengyel Dorottya játsza centerbe Miklós Dórának, csavarás, fölé... Mészáros ellen vét Bordás, kipontozódik, ötös. Mészáros belövi. 13-4. 30. perc: Varga megszerzi a kecskeméti támadás végén a labdát, aztán támadófaultot vétünk. Elalszanak a lányok, Mészáros hat méterről, üresen, nagyon nagy gólt ragaszt a jobb felsőbe, 13-3. 29. perc: Mészáros nagyon messziről ejt nagyon fölé. Aztán eladjuk, majd Varga véd. Fel-alá úsznak a csapatok. 28. perc: Támadásban kecskeméti időkérés. Mészáros átlövés, blokk, Varga. Aztán Szikora is nagyot véd. 27. perc: Rossz bejátszás, eladjuk... Lejár a támadóidejük... Fabó adja be Dalmády Szandinak, aki háttal próbálta kapásból kapura húzni, majdnem bejött. Nagyon szép gól lett volna. 26. perc: Kudarcra ítélt kecskeméti támadások. Mi jövünk, Lengyel Dorottya lövését Szikora védi. Jól védekezünk, ismét toljuk távolabb a kaputól az ellenfelet. Tanácstalanok a kecskeméti lányok a védekezésünkkel szemben... 25. perc: Ráúszás... Miénk, kontra. Jól adogatnak a vendégek, Törőcsik távolija kapufa, aztán lassan kifelé pörög a vízen a labda, nagy harc... Miénk, megúszunk, Tóth Petra, 13-2. Vége a harmadik negyednek.24. perc: Lengyel Dominika úszik meg és be is lövi, 12-2. Lejár a támadóidejük, Törőcsik messziről ejt, Vargáé. Visszaszerzik, támadófault... 23. perc: Szegény Tóth Ildinek nem akar összejönni a gól, pedig nagyon szépen csavart centerből... felső kapufára. 22. perc: Hosszan passzolgatunk, Lengyel Dominika centerbe Tóth Ildinek, hatalmas felsőléc... Ismét jövünk egy támadófault után, centerbe játszásra jól jön Szikora. Ellentámadnak, Kuczora harmadik hibája, ötös. Mészáros lövi... 11-2. 21. perc: Pagács balról, oldalháló. 20. perc: Degtyarova egyedül centerben, környékén senki és váratlan csavarás... Varga!!! Támadunk, Lengyel Dominika ismét, 10-1. Gyors kontra után Lengyel-összjáték, Dominika passzát Anett ejti be balszélről, 11-1. 19. perc: Dalmády Petra lő hatalmas kapufát középről... Vissza hozzánk, Szikora védi Petra ismétlését. Aztán sorozatos kontrák. 18. perc: Kuczorát és Schneidert is kiszórják és ezt is kibekkeljük! Az ismétlést is, Varga védett gyönyörűen mindkétszer. 17. perc: Ráúszás... ismét mi jövünk. Tóth Ildit rögtön lenyomják centerben, ötös... Dalmády Petra lövi be, 8-1. Támadásukba kontra. Lengyel Dominika gondol egyet és lő messziről, 9-1. Vége a második negyednek.16. perc: Jobb sarokból indulva Törőcsik - Hajdú - Mészáros a labda útja, Mészáros lő, blokk, miénk. Dalmády Szandi még lő egyet, 7-1. Középkezdésből kapura suhintják, Varga Zita fogja magabiztosan. 15. perc: Elszórakozzuk a támadást, védekezésben Fabót kiszórják. Szabó László időt kér, hátha meg lesz a második kecskeméti gól... Törőcsik lövését blokkolják a mieink. Előnyt kapunk, Lengyel Dominika vízre pattintva kapufát lő balról. 14. perc: Dalmády Szandi passzát, nagyon szép ellentétes irányú mozgással a kapust is becsapva Tóth Petra belövi, 6-1. Na jó, a kapufa is segített ezúttal. Törőcsik távoli bombájánál is minket segít a kapufa, kívül pattan le a labda a felsőlécről. 13. perc: Lengyel Dorottyát lenyomják, ötméteres... Dalmády Szandi értékesíti, 5-1. Mészáros nagy ívben ejt, de Varga a helyén és amúgy is fölé. Támadásban kontrát fújnak ellenünk, a Kecskemét pedig eladja a labdát... 12. perc: Támadásban Lengyel Dominika a változatosság kedvéért szétlövi a kapufát balról. Ismét miénk, Dalmády Szandra átlövi Miklós passzát a teljes védelmen, 4-1. Bordás leszedi Törőcsik bejátszását, jöhetünk. 11. perc: Nem nagyon, vagyis inkább nagyon nem tud mit kezdeni a Kecskemét a támadásokkal. Degtyarova naggyá teszi Vargát. 10. perc: Egészen rájuk úszunk támadásban és Tóth Petra szétlövi a kapufát... A kecskeméti támadás ismét eladott labda. Mi pedig nem tudjuk bejátszani Miklósnak. 9. perc: Ráúszás... Miénk. Miklós Dóra remek passzt kap, csavar... mellé... Hajdú lőtt nagyon messziről, Vargának csemege. Vége az első negyednek.8. perc: Kontra itt is, ott is. Megint ők jönnek. Egészen messze védekezünk kinn, meg is szerezzük. Lengyel Anett lövi messziről lécre Schneider labdáját. 7. perc: Előnyhöz jut a Kecskemét, de Varga ismét biztosan véd. Támadást elpasszolgatjuk. Kontrát fújnak a Kecskemét ellen, Mészáros hatalmasat lő és Varga védi. Lengyel Anett távolról válaszol, bemegy, 3-1. 6. perc: Messze tartjuk őket a kaputól, Degtyarova lő, Varga véd. Szépen hozzuk fel és Schneider lő gólt, vezetünk! 2-1. 5. perc: Mészáros Kitty eresztett meg egy szép lövést, Varga védte. Támadásunk ismét eredménytelen, kontrát fújnak a bírók. 4. perc: Kicsit fegyelmezetlen, kapkodó a Kecskemét, eladják a labdát ismét, aztán szabaddobás. Szépen passzolgatunk, majd Kuczora lövését Szikora védi. 3. perc: Dalmády Petra megszerzi a labdát, kapura úszik, passzol balra Lengyel Dominikának... 1-1! Támadásban elveszítik ismét jövünk, Kuczora... mellé. 2. perc: Hatalmas felsőléc a válaszunk, jönnek, de támadóhiba miatt visszakapjuk. Nem tudunk élni vele, Tóth Ildit hárman nyomják le, síp néma. 1. perc: Ráúszás... A Szegedé a labda. Szépen járatjuk a labdát, Lengyel Anett rálövi, kapufa... Ellentámadásból Hajdú passzát Mészáros belövi, 0-1. 18.57: Felbukkant Godova Gábor az ellenőri asztalnál, eltiltása miatt (a Dunaújváros elleni hazain az utolsó percekben kiállították) a mai meccsen Varga Árpád technikai vezető fogja a csapatot irányítani. 18.55: Utolsó megbeszélés a medence szélén, pacsiznak a csapatok, utolsó fogadkozás... Mindjárt kezdünk! 18.50: Addig még persze lesz alkalma Ritának a ráhangolódásra, hiszen az Universitas szombaton a Honvéd, majd jövő szerdán a Héraklész II. ellen játszik bajnokit. Nincs megállás! 18.45: Drávucz Rita ma este nem játszik, Godova Gábor pihenteti a csapat sztárját, nem kockáztat egy esetleges sérülést a jövő hét pénteki magyar kupa elődöntője előtt. 18.40: Megy a melegítés, lazán dobálgatnak a lányok. Gyakorolják a centerbejátszásokat. A Kecskemét korábbi mérkőzéseit böngészve megállapítható, hogy centerposztról általában a kapott góljaik harmada született. A többi túlnyomó része akciógól, kisebb hányadban pedig emberelőny. A Drávucz Ritáék legutóbb idegenben verték az UVSE csapatát (13-9), míg a Kecskemét hazai medencében kapott kétszer annyit, mint amennyit lőtt, a Szentestől (11-22). Az Universitasnak kötelező a győzelem. Beharangozó írásunk itt olvasható.