Női vízilabda Világliga: legyőzte a kínaiakat a magyar csapat

2010. július 1., csütörtök

A magyar válogatott magabiztos győzelmet aratott az eddig százszázalékos kínai együttes felett a női vízilabda Világliga kaliforniai nyolccsapatos Szuperdöntőjének utolsó csoportkörében: Petrovics Mátyás csapata 4 góllal verte az ázsiaiakat, s a görögökkel csap össze a legjobb négy közé jutásért. A Szeged új igazolása, Drávucz Rita két gólt is szerzett a válogatottnak.

Az

nvv.hu

szaklap szerint

Petrovics Mátyás

együttese a szoros első negyed után a második és harmadik szakaszban remekelt, mindkét periódust három találattal nyerte - a 3. negyedben például már hat góllal is vezetett -, így gyorsan eldöntötte a találkozót, melyen végül 11-7-re diadalmaskodott. Miután pedig a négyes másik meccsén Hollandia legyűrte Kanadát, a keresztbeveréseknek köszönhetően a 3-3 gólt szerző

Szűcs Gabriella

Keszthelyi Rita

húzta csapat a csoport második helyén zárt, és a csütörtöki negyeddöntőben a görögökkel játszik. A mérkőzést értékelve a szövetségi kapitány a gyors támadójátékot, a pontos és erős lövéseket, a remek emberhátrányos védekezést és

Gyöngyössy Anikó

nagyszerű kapusteljesítményét dicsérte.

Eredmények, 3. forduló:

A csoport:

Magyarország-Kína 11-7 (2-2, 5-2, 3-0, 1-3)

a magyar góldobók: Szűcs Gabriella, Keszthelyi Rita 3-3, Drávucz Rita, Kisteleki Dóra 2-2, Bujka Barbara 1

Hollandia-Kanada 12-9 (3-0, 3-2, 4-2, 2-5)

A csoport végeredménye: 1. Kína 6 pont, 2. MAGYARORSZÁG 5, 3. Hollandia 4, 4. Kanada 3