Hátország: nagy küzdelemben nyert az FK-serdülő

2010. május 25., kedd

Hatalmas csatában az utolsó percekben tudta bebiztosítani győzelmét az FK 1899 Szeged serdülőcsapata a megyei bajnokság Tisza-Maros csoportjában az UTC ellen. A három pont már a harmadik helyet jelenti a srácoknak! Az ifik Bakson maradtak alul a hétvégén.

Ifjúságiak, megyei II. osztály Homokháti csoport 25. forduló:

Baks KSE – FK 1899 Szeged 5-2 (1-1).

Baks, vezette: Gyuga Zsolt.

Baks:

Bürgés – Szalai, Papp (Csikós), Lajos, Szolnoki (Somogyi), Szász, Mikula (Mucsi), Vincze, Pók, Szűcs, Kósa. Edző: Szalai Vilmos.

FK 1899 Szeged:

Kis – Tóth T., Burzon, Módra, Petrecz (Zsigmond), Márton, Borcsa (Abonyi), Póta, Somodi (Farkas), Tóth D., Tranger (Németh). Edző: Kaiser Rezső.

Szász (2), Kósa (2), Lajos, illetve Módra, Somodi.

Márton. Az idei szezon utolsó előtti mérkőzését Bakson játszotta az FK 1899 Szeged. Az ifjúsági csapat számára már fordulókkal ezelőtt eldőlt minden lényegi kérdés. Biztos, hogy az első évben sereghajtóként végeznek. Azonban szeretnének szép emlékekkel nyári szünetre menni, ezért bíztak a pontszerzésben. Azonban a teljesen irreális talajú pályán lejátszott mérkőzésen nem sok babér termett a kék-feketék számára. Az első félidőben még tartották magukat, nagyobb odafigyeléssel akár előnnyel is fordulhattak volna. Viszont elpártolt a szerencse tőlük, a hazaiak olyan helyzetből is gólt szereztek, amiből szinte lehetetlen volt. A végére elfáradtak a

Kaiser-tanítványok

, a Baks biztosan tartotta otthon a három pontot.

Kaiser Rezső edző:

Az első félidőben egy teljesen kiegyenlített játékot láthattunk, ugyan a vezetést a hazai csapat szerezte meg, de egy szöglet után sikerült egyenlítenünk. Az 1-1-es fordulást követően a csapatok mindent megtettek a győzelem érdekében. Amíg mi tizenegyest hibáztunk, addig a hazaiaknak szerencséjük volt, minden bejött nekik, és pechesebbnél is pechesebb gólokat kaptunk az irreális talajú, játékra alig alkalmas pályán.”

U16-os megyei bajnokság Tisza-Maros csoport 19. forduló:

Ujszegedi TC – FK 1899 Szeged-SZVSE 2-3 (0-1).

Vezette: Bujdosó Attila.

UTC:

Jaksa – Miklós, Kerekes, Barna, Miklós, Gyuris, Marinkov, Fogas, Pintér (Hencz), Magyar, Pesti. Edző: Bellán János.

FK 1899 Szeged-SZVSE:

Pálfi – Bujdosó, Balázs, Mikovity, Sárkány, Fröhlich, Szécsi, Teimel, Reisinger, Bodnár, Bitó (Szilágyi). Edző: Marton Gellért.

Magyar, Pesti, illetve Szécsi, Balázs, Reisinger.

Jók:

Gyuris, Magyar, Pesti, illetve Pálfi, Teimel, Balázs.

Reisinger. A megyei serdülőbajnokság küzdelmei a végéhez közelednek, a legutóbbi hétvégén a 19. fordulót rendezték, s a nyitómérkőzésen az UTC az FK Szeged gárdáját látta vendégül. A mérkőzés a vendégek számára bírt igazi téttel: győzelmükkel bebiztosíthatták harmadik helyezésüket a tabellán. A mély, nehéz talajú pályán a folyamatos esőben mérkőztek a felek, s nemcsak egymással, hanem a gyenge játékvezetéssel is. Mindkét csapat kispadja rövid volt, az UTC két játékosa (

Masa

Hencz

) az U15-ös megyeválogatott, az FK Szeged több játékosa pedig betegség és sérülés miatt maradt távol. Ennek ellenére nagyon bekezdtek a vendégek: az első 20 percben beszorították a hazaiakat, akik csak egy-egy kontra erejéig tudtak kiszabadulni a szorításból. A 14. percben Szécsi a mély talajon távoli lövésre szánta el magát, s lövése utat talált a hosszúba, az elrugaszkodni nehezen tudó

Jaksa

csak beleérni tudott a labdába, hárítani nem. A túloldalon kollégája,

Pálfi

többször is szépen védett, így a kihagyott helyzetek nem bosszulták meg magukat, pedig Bitó ziccere után érezni lehetett: ki fog jönni a szorításból az UTC. Főleg kemény mezőnyjáték folyt a pályán az eső mellett, de azért adódtak szép helyzetek is mindkét részről, mindkét csapatnál főleg a középpályások játéka teremtett veszélyt a kapuk előtt. Marton Gellért többször „átrendezte” középpályásait, de az újabb gól valahogy nem jött össze, pedig ígéretes helyzetek is adódtak. Az első félidő lefújása után mindkét csapat játékosai azt mondogatták egymásnak, hogy jobbak a másiknál. A szünetben mindkét edző kicsit összekapta csapatát, s 1-0-s vendég vezetésről indult a második játékrész. A vendégek mintha bennmaradtak volna az öltözőben, álmatagan kezdték a második félidőt. Az alvásnak meg is lett a böjtje: Magyar hatalmas góllal egyenlített, s rázta fel mindkét csapatot, de a vendégek tértek magukhoz először. A belső védő, Balázs fellépett Bitó helyére támadni, s indítás után a félpályától a kapuig nyargalt, s az elvetődő Jaksa mellett elemi erővel bombázott a bal sarokba; 2-1. A 68. percben

Reisinger

sárgát kapott Bujdosó játékvezetőtől, mert akadályozta egy szabadrúgás elvégzését, pedig épp sétált el a labda elől. A spori ítéletét a vendégek hevesen vitatták. Az újabb szabadrúgás után a felívelést Pesti szépen emelte a hosszúba, az addig is jól védő Pálfi tehetetlenül nézte a kapujába hulló labdát; 2-2. Tíz perc volt hátra, s úgy tűnt, döntetlen marad a mérkőzés állása, ekkor

Balázs

nagy helyzetben mellé lőtt, majd Magyar veszélyeztetett, s Szécsi lövése a kapufán csattant. A 78. percben szöglethez jutottak a vasutasok,

Fröhlich

szögletét azonban újabb sarokrúgásra tisztázták a hazai védők. Az újabb beívelt szögletet még tisztázták, de a kipattanót

Szécsi

– első találatához hasonlóan – lőtte kapura laposan, a kapuson túljutó labda azonban megállt a sárban. Reisinger eszmélt a leghamarabb, s bepiszkálta a kapuba a győztes gólt. A vendégek középpályása a legjobbkor köszönt be, hiszen válaszra már nem maradt idő. A krónikához hozzátartozik, hogy döntetlenízű mérkőzésen győztek

Marton Gellért

tanítványai, de harmadik góljuk szabálytalan körülmények között született: a beívelés után szabálytalanul támadták Jaksa kapust, és Szécsi lövésénél Reisinger már lesen állt. Bujdosó játékvezető mégis középre mutatott.

Bellán János

(UTC):

„Jó mérkőzésen mindkét csapat győzelemre törően, mégis sportszerűen játszott, mely végén az FK Szegednek sikerült nyerni. Egész csapatommal elégedett vagyok. Külön kiemelném Pesti Barnabást, aki hatalmasat fejlődött az utóbbi időben. Marton Gellértnek és csapatának gratulálok!”

Marton Gellért (FK 1899 Szeged:

„Gyenge iramú mérkőzést játszottunk, de iszonyatosan nehéz volt a pálya, egy idő után már kitámasztani sem tudtak a játékosok, de nagyot küzdöttek a csapatok. Az eredmény miatt nem panaszkodhatok, a kapott gólokról nem tehettünk, örülök, hogy mindkét egyenlítést követően visszaszereztük a vezetést. Folyamatosan variáltam a középpályát, s a váltás bejött.

A játékvezető munkáját sosem szoktam bírálni a mérkőzés lefújása után, de ez kritikán aluli volt… Az öltözőben lezajlottakról nem beszélnék, de a csapat átlépett a sok gondon, ami terhel bennünket, s megmutatta, hogy tud az utolsó pillanatban is koncentrálni és küzdeni. Két meccs van számunkra hátra a szezonból, a harmadik helyet megszereztük, a hátralevő meccseken igyekszem igazságosan ugyanannyi lehetőséget adni azoknak a játékosoknak, akik kevesebb lehetőséget kaptak a szezonban, de végig kitartottak a csapat mellett. Játékosaimnak gratulálok, s folytatjuk a munkát tovább, hogy a maradék meccsünkön is eredményesen tudjunk játszani, s helyzetkihasználásunkat hatékonyabbá tudjuk tenni.”

Tápé ESK – Csanádpalota FC 6-0 Apátfalva SK – Kiszombor KSK 12-1 A csoport küzdelmeitől a területi kiemelt bajnokságban való elindulás miatt visszalépő SZVSE I. gárdájának eredményeit törölték, a csapatok eredményei között az első bajnoki körben elért eredmények maradtak csak meg.