Szeviép-siker: komolytalan győzelem - FOTÓK

2010. január 30., szombat
Hetvenegy pontos különbséggel nyert a Szeviép-Szeged a Cegléd ellen bajnoki mérkőzésen. Mondhatni komolytalan eredmény született. A Szeviép-Szeged NB I-es női kosárlabda csapata a tabella utolsó helyezettjét, a Ceglédet fogadta az újszegedi sportcsarnokban. Senki nem számított nagy meccsre, de talán arra sem, hogy a Cegléd ennyire alárendelt szerepet játszik. Ezzel komolytalanná tette az eredményt, és felvetődött a kérdés, hogy szükség van-e ennyi NB I. A-csoportos csapatra? A harmadik negyedben a vendég együttes mindössze két pontot ért el, de a többiben sem jutott tíz fölé. A Szeviép-Szeged megerőltetés nélkül játszott és 71 ponttal nyert.

Női kosárlabda NB I, A csoport

Szeviép-Szeged - Cegléd 96-25 (28-9, 22-6, 29-2, 17-8) Újszegedi sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Vétek, Kovács. Szeviép-Szeged: Russai 15/9, Laczi 13/9, Zserzserunova 12/6, Ciglar 11/3, Németh 5/3. Csere: Sipaviciute 18, Horváth Zs. 13/3, Tóth 7, Lengyel 2, Kováts, Kmézics. Edző: Bencze Tamás. Cegléd: Nagy 3/3, Baksa 8, Szabó V. 4/3, Horváth E., Licina 4. Csere: Józan 4, Kiss 2. Edző: Mészárosné Kovács Andrea. További eredmények: Baja – Sopron 57-92, Vasas-Csata – BEAC 68-58.