Kosárlabda: harminchat ponttal nyert a Szeviép

2010. január 23., szombat
Edzőmeccs jellegű bajnoki mérkőzést játszott a Szeviép-Szeged a Bajával az újszegedi sportcsarnokban. A szegedi együttes 36 ponttal nyert. Nem okozott gondot a Szeviép-Szegednek a Baja legyőzése a női kosárlabda NB I-ben. A szegedi gárda fölénye már az első percekben megmutatkozott. A második negyedben a kisebb megingást az okozta, hogy a védekezésben több hibát ejtettek a szegedi lányok. A szünet utáni 10 perc gólzáport hozott, a Baja nem tudott mit kezdeni a szegedi centerekkel. A jól összpontosító hazai együttes 30 perc játék után 74-39-re vezetett. Az utolsó játékrész már csak formalitás volt. A Szeviép-Szeged a Sopron mögött továbbra is a második helyen áll a bajnokságban.

Női kosárlabda NB I.

Szeviép-Szeged - Baja 89-53 (25-15, 17-19, 32-5, 15-14) Újszegedi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Bálint, Földvári. Szeviép-Szeged: Zserzserunova 16, Horváth 12/3, Ciglar 14, Laczi 8, Russai 1. Csere: Sipaviciute 23/3, Lengyel 11/9, Vincze 4, Tóth, Kmézics. Edző: Bencze Tamás. Baja: Budimir 13, Szabó 9, Szepsi 8/6, Katona 8, Kühn. Csere: Kovács 8, Theodorán 7, Gorjanác, Járai. Edző: Peresztegi Nagy Ákos. További eredmények: Sopron – Cegléd 127-42, Beac – Szolnok 58-78, Szekszárd – Vasas-Csata 86-85.