A SZVSE-é a klubcsapatok kupája

2009. augusztus 1., szombat
Összecsapott mind a tizenegy szegedi futballcsapat a megye III. osztálytól az NB III-ig. Hagyományteremtő szándékkal szervezte meg ugyanis a Délmagyarország, a Szegedi Sport és Fürdők Kft., a Csongrád Megyei Labdarúgó-szövetség és az FK 1899 Szeged az I. Szegedi Klubcsapatok Kupája elnevezésű nagypályás focitornát. A helyi napilap sportrovata gondolt egy merészet, és a nyári felkészülési időszakban felkereste a tizenegy szegedi székhelyű csapatot, hogy mérjék össze tudásukat egy torna keretében, s ha már így alakul, váljék ez hagyománnyá. A helyi futballvilág végre összefogott, s ha bár apróbb csúszásokkal ugyan, de régen látott szegedi fociankét kezdődött az Etelka soron szombaton: le a kalappal a szervezők és a részvevők előtt, hogy egy igazi nyári kánikulában is reggeltől késő délutánig mindent a szegedi futball szelleme alá rendeltek. A torna menetét és a mérkőzések eredményeit, a döntők beszámolóját alább olvashatják. 8.30: (2×30 perces meccsek)centerpálya: Universitas Szeged - FK 1899 Szeged 2-0 (1-0)Terjéki (15. percben), Tombácz (50.) műfű: Gulyás Csárda - UTC 1-2 (0-0) Gólszerző: György, ill. Fejsze (43., 55. percben). fű2: Kiskundorozsma - Pázsit SE 3-0 (2-0) Gólszerző: Kalános, Tóth P., Borza. 9.45:centerpálya: Szőreg - SZVSE-Gyálarét 0-4 (0-1) Gólszerzők: Rabi, Kaba, Hegyesi, Vér. műfű: Tápé - IKV Alsóváros 2-1 (1-1)Polyák, ill. Farsang, Kiss M. (Az 1. körben a Tisza Volán SC Szeged erőnyerő volt.) 11.00: alsóág, a kiesett csapatok mérkőzései (az első kör legjobb kiesője továbbjutott az alsóági hármas döntőbe)centerpálya:FK 1899 Szeged - Pázsit SE 1-2 (0-1) Gólszerzők: Ács, ill. Molnár L., Török. műfű: Szőregi Rákóczi-IKV Alsóváros 2-4 (0-0) Gólszerzők: Tóth T. 2 ill. Tóth G. 2, Polyák, Csehó. 12.15: felsőágcenterpálya: Tisza Volán - Universitas Szeged 3-0 (2-0) Gólszerzők: Szilágyi, Pálfi, Beretka. fű2: SZVSE - Gyálarét-Dorozsma 6-1 (3-1) Gólszerzők: Hegyesi 4, Kaba, Nomel Jean Paul, ill. Lukács. műfű: Tápé - UTC 1-1 (0-1) büntetőkkel: 10-9 G.: Simon, ill. Szabó L. A döntők előtt tizenegyesrúgó-verseny következett, melyre csapatonként két-két fő nevezett. Előtte azonban az Együtt a Szegedi Labdarúgásért Szurkolói mozgalom vezetője, Nógrádi Tibor a 110 éves szegedi futballhistória című könyvvel köszöntötte Miskolczi Józsefet, a Tanárképző (újabb nevén Universitas SC) edzőjét, aki a világon azon kevesek egyike, aki 40 éve ugyan annak a csapatnak az edzője. (A tanár úrral a későbbiekben a SZEGEDma.hu hasábjain olvashatnak interjút.) Az Arany Ászok-kupáért vívott büntetőpárbajt a 10. kör után a Gulyás csárda Szeged játékosa, Soós István lett a győztes, megelőzve az elefántcsontparti Kabát (SZVSE-Gyálarét). A büntetőpárbajt az alsó ági döntők követték, a rájátszás végeredménye: 1. Pázsit SE, 2. IKV Alsóváros, 3. Gulyás csárda. A hármas döntőbe jutott csapatok: Tisza Volán SC, SZVSE-Gyálarét, Tápé SK. A mérkőzések időtartama egyszer 45 perc. Tisza Volán SC - Tápé SK 1-0 Gólszerző: Beretka A Tápé csapott a fű közepébe, hiszen mindjárt az ötödik percben egy kiugratás után a tápéi csatár ziccerlabdát emelt a felső lécre. A Volán egy hasonló nagy helyzetet hibázott el rögtön a tápéi lehetőség után, majd közel a tizedik perchez megszületett a győzte találat: Beretka a kifutó kapus mellett a kapuba lőtte a labdát (1-0). Bár a gól után a Volán vette át az irányítást, több helyzetet is kidolgozott, amit viszont gólra váltani nem tudott (s ezért bizony később a kupával fizetett), az utolsó negyedórára a meccs "leült" kissé. SZVSE - Tisza Volán SC 1-1 Gólszerzők: Boldizsár, ill. Kaba. Már a mérkőzés elején megszerezhette volna a vezetést a Volán, de a visszagurított labdát követő lövést a vasutasok hálóőre bravúrral hárította. Három perc múlva egy újabb bravúrra volt szükség, hogy a SZVSE elkerülje a gólt. A játék derekán úgy tűnt, hogy a Volán szerez vezetést, hiszen a játékot nagyobb részben ő uralta, ám a mérkőzés utolsó harmadában egy kontratámadást követően szépen ment le az alapvonalig a vasutasok szélsője, akinek mértani pontosságú beadása épp a védője elé kerülő afrikai támadót találta meg (1-0). A lefújás előtt néhány másodperccel egyenlített az NB III-as alakulat. Egy szabadrúgást követően Boldizsár pofozta a kapuba a lecsorgó labdát (1-1). Tápé SK - SZVSE 0-2 Gólszerzők: Kaba, Nomel. A vasutasok végig főlényben játszottak. Erőben a SZVSE szinte felőrölte a Tápét. A torna végeredménye: 1. SZVSE-Gyálarét, 2. Tisza VolánSC Szeged, 3. Tápé., 4. UTC, 5. Universitas, 6. Dorozsma, 7. Pázsit SE, 8. IKV Alsóváros, 9. Gulyás Csárda, 10. FK 1899 Szeged, 11. Szőregi Rákóczi. Különdíjasok, legjobb játékos: Fröchlich Tamás (Tisza Volán) Legjob kapus: Udvari Tamás (SZVSE-Gyálarét) Gólkirályok: Hegyesi Zsolt (SZVSE), Polyák Péter (IKV-Alsóváros) 5-5 góllal. Legjobb játékvezető: Kucsora Attila.