Kajak-kenu válogató: Kovács-négyes, Janics-vereség

Cikkünk frissítése óta eltelt 13 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Kovács Katalin negyedik győzelmét is begyűjtötte vasárnap a szegedi Maty-éren rendezett kajak-kenu HP Kupa Eb- és vb-válogatón: azután, hogy pénteken 1000 m egyesben, majd szombaton 500 m egyesben és párosban is nyert, a zárónapon 200 m párosban – Janics Natasával – lett első.

A Domino Honvéd 23-szoros világbajnok kajakosa minden számban diadalmaskodni tudott a hétvégén, amelyben elindult.

A vasárnap délutáni 200 m-es finálék nem hoztak nagy meglepetéseket, talán csak az volt némileg váratlan, hogy a két héttel ezelőtt, ugyanitt rendezett Világkupán diadalmaskodó, vb-címvédő Janics kikapott Paksy Tímeától a női K-1 döntőjében.

A péntektől vasárnapig lebonyolított HP Kupa az olimpiai távú egyes és páros számok esetében egyaránt kvalifikált a jövő heti, brandenburgi Európa-bajnokságra és az augusztusi, dartmouth-i vb-re, a nem ötkarikás számokban pedig a kontinensviadalra.

Storcz Botond kapitány javaslata alapján a szövetség elnöksége vasárnap este hagyja jóvá a csütörtökön kezdődő, németországi kontinensviadalra utazó csapat összetételét.

A vasárnapi eredmények a szövetség honlapja alapján:

férfiak:
K-1 200 m:
1. Gyertyános Gergely (UTE) 35.743 mp
2. Molnár Péter (Tiszaújváros) 36.073
3. Dombi Rudolf (Építők Margitsziget) 36.079
K-2 200 m:
1. Molnár, Kadler Viktor (Tiszújváros, Győri Graboplast VSE) 33.227
2. Boros Gergely, Sík Márton (Atomerőmű SE, Démász-Szeged) 33.509
3. Bodor Attila Márk, Dombi (Démász-Szeged, Építők Margitsziget) 33.581
C-1 200 m:
1. Bozsik Attila (BSE-ESMA) 41.395
2. Foltán László (MTK-Erszébetváros) 41.425
3. Horváth Gábor (Démász-Szeged) 41.497
C-2 200 m:
1. Végh Attila, Kovács Gergely (BSE-ESMA) 37.566
2. Hajdu Gergő Károly, Foltán (Dunaferr, MTK-Erzséberváros) 38.418
3. Balázs Péter, Lakatos Zsolt (BSE-ESMA, MTK-Erzséberváros) 38.520

nők:
K-1 200 m:
1. Paksy Tímea (MTK-Erzsébetváros) 40.499
2. Janics Natasa (Démász-Szeged) 40.559
3. Kozák Danuta (Domino Honvéd) 41.351
K-2 200 m:
1. Kovács Katalin, Janics (Domino Honvéd, Démász-Szeged) 37.086
2. Paksy, Fazekas Krisztina (MTK-Erzsébetváros) 37.470
3. Kozák, Patyi Melinda (Domino Honvéd) 37.806

a pénteki győztesek:
férfi K-1 1000 m: Kucsera Gábor (Kőbánya SC)
férfi C-1 1000 m: Vajda Attila (Démász-Szeged)
női K-1 1000 m: Kovács Katalin (Domino Honvéd)
férfi K-2 1000 m: Gönczy Gábor, Kökény Roland (Domino Honvéd)
férfi C-2 1000 m: Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály (KSI, Kaposvár)
női K-2 1000 m: Szabó Gabriella, Csipes Tamara (Domino Honvéd)

a szombati győztesek:
férfi K-1 500 m: Molnár
férfi C-1 500 m: Vajda
női K-1 500 m: Kovács
férfi K-2 500 m: Kammerer Zoltán, Kucsera (Graboplast Győri VSE, Kőbánya SC)
férfi C-2 500 m: Varga Dávid, Széles Gábor (MTK-Erzsébetváros, Graboplast Győri VSE)
női K-2 500 m: Kovács, Janics

Előző sztori

Vajdaságba került az Európai Polgár Díj

Következő sztori

A kereszténység és a politika kapcsolatáról