Labdarúgás: Botrányos végjátékban szolnoki siker

2009. május 9., szombat
tiszavolanszolnok18
Hatalmas szerencsével és még nagyobb játékvezetői segítséggel vitte el Szegedről a három pontot a labdarúgó NB III Alföld csoportjának listavezető. A Szolnoki Spartacus a 90. percben szerezte meg a győztes találatot a végig jobban játszó Tisza Volán SC ellen. A bíró kezéből a végére teljesen kicsúszott a találkozó.

Botrányos véget ért a Felső Tisza parti stadionban a Tisza Volán SC és a Szolnoki Spartacus mérkőzése. A találkozó nagy részében a hazaiak akarata érvényesült, ám ahogy azt tavasszal a nézők már megszokhatták, a gólszerzéssel hadilábon álltak a szegediek. Legjobb próbálkozásaikat a Szolnok rutinos portása,

Kiri Mihály

hatástalanította nagy bravúrral. Amikor már mindenki elkönyvelte a gól nélküli döntetlent, a 90. percben az addig is zavartan, rossz felfogásban bíráskodó

Szűcs

sípmester eldöntötte az összecsapást. Egy tizenhatoson belülre belőtt szabadrúgásnál elnézett egy szolnoki kezezést és lökést, ami után a vendégek csatárának,

Sárkánynak

már csak annyi dolga maradt, hogy az üres kapuba gurítson. A bírót joggal megrohamozó hazaik közül a leghevesebben reklamáló

Szabó Attilát

kiállította Szűcs, aki érezhette, hogy hibázott, mert az ellenakciónál teljesen váratlanul piros lappal büntette a

Móroczcal

szemben a középpályán szabálytalankodó

Horváth Csabát

, majd pedig egy tizenhatos környéki szegedi szabadrúgásnál is igyekezett kompenzálni tévedését... A hosszabbítás perceiben röpködtek a sárgák, a levonuló játékvezetőn pedig a szegedi szakvezetés kérte számon hevesen a Szolnoknak adott segítséget... Pedig nem úgy indult a csata, hogy a listavezető három ponttal a zsebében távozik a csongrádi megyeszékhelyről. Az első félidőben a tavasz legszervezettebb játékát mutatta be az utóbbi kilenc mérkőzésén mindösszesen egy pontot felmutatni tudó Tisza Volán SC. Szép, kombinatív futballt láthattunk a szegedi csapattól, mely egyáltalán nem ijedt meg a tabellát vezető, több rutinos játékossal felálló Szolnoki Spartacustól. A 3. percben

Harmos Zsolt

28 méteres szabadrúgását védte Kiri, három perccel később a végre megint agilis Szabó Attila centerezése suhant el a társak előtt, a 8. percben

Baji Renátó

esett össze gyanús körülmények között a szolnoki tizenhatoson belül, majd a 13. percben már állva maradt a szegedi 10-es:

Buzási

jó beadását fejelte mellé. Még nem tartottunk a félidő felénél, mikor Harmos, majd

Szilágyi

távoli próbálkozását is mentenie kellett a vendégek hálóőrének. Az első játékrész második felében kissé alábbhagyott a Volán lendülete, egyre jobban zárt a szolnoki védelem, de a két szélső hátvéd, Buzási és Szabó A. továbbra is tarthatatlannak bizonyult a vendégek számára. Az utolsó öt percben ismét szegedi lehetőségeket jegyezhettünk föl: előbb Baji R. éles beadását húzta le a nagyszerű ütemben kilépő Kiri

Szabó Tamás

elől, majd Harmos bomba szabadrúgása ment alig mellé, végül pedig Szilágyi próbálkozását bokszolta a mezőnybe a mezőny legjobbja... A Szolnok alig-alig veszélyeztetett az első játékrészből, talán Sárkány les miatt meg nem adott gólját említhetjük, ha a vendégek helyzeteit próbáljuk felidézni. Fordulás után röviddel gólt szerezhetett volna a Volán, de Kiri ismét a helyén volt:

Dargó

fejelt kapura Harmos szöglete után, a szolnoki kapus bravúrral tolta fölé a kísérletet. Az 54. perchez fűződik az éllovas első életerős próbálkozása: Ábel 17 méteres ágyúzásának hárításához

Czirják

minden tudására szükség volt. A Szeged azonban nem torpant meg: az 56. percben Harmos ment el a bal szélen, középre adott, Szabó Tamás pedig ballal, kapásból szenzációsan lőtt 8 méterről – fájdalom, kicsit fölé. A 60. perctől kezdve kissé visszaesett a meccs irama, sokkal kevesebb helyzetet is láthattak már a nézők.

Buchholcz Gábor

cserékkel igyekezett frissíteni, a beállók közül

Huszárik

nagyon akart, de magától értetődően még látszik rajta a hosszú kihagyás. A 84. percben került még közel a vezetés megszerzéséhez a Szeged, amikor is egy szögletet követően ezúttal Mórocz fejesét tolta fölé a levegőben úszva Kiri. A Szolnok is igyekezett még néhány pontrúgásból veszélyeztetni, ám a lelátón ülők már mind elkönyvelték a gól nélküli döntetlent. A hazai szurkolóknak tévedniük kellett, hiszen a 90. percben Szűcs játékvezető sípja valamilyen megmagyarázhatatlan okból néma maradt, pedig a belőtt szabadrúgásra talán kissé túl bátran robbant ki kapujából Czirják, s nem fért igazán a labdához, ám ettől függetlenül a szolnoki kezezést és Szabó Attila lerántását elnézte a sárga ruhás... Újabb vereségével a Volán helyzete tovább nehezedett: a gárdának az utolsó öt fordulóban kell biztosítania bennmaradását.

Köszönet

Halkó Pál, a Tisza Volán SC labdarúgó-szakosztályának vezetője: "Csapatunk ezen az összecsapáson a listavezető ellen bizonyította mindazoknak, akik nem voltak restek elejétől végignézni a mérkőzést, hogy kiváló teljesítményre képes, szívvel-lélekkel küzd nehéz helyzetünkben. Gratuláltam is a játékosoknak a magas színvonalú mérkőzésen nyújtott produkciójukhoz, sajnálom, hogy az eredményhez nem tudok - de ez ezúttal (sem) csak rajtuk múlott. Köszönöm azon nézőink hozzáállását is, akik többször is tapssal jutalmazták játékosaink erőfeszítéseit. Valószínűleg Ők az IGAZI szurkolóink."

Buchholcz Gábor: Tönkretették a munkánkat!

"Nagyon nehéz mit mondanom ez után a mérkőzés után, hiszen mindenki megtett mindent, valamennyi játékosom előtt megemelem a kalapom, ám úgy érzem, itt ma mi érhettünk el jó eredményt. A listavezető ellen már a döntetlen is győzelemmel ért volna föl számunkra, ám most, hogy azt is elvették tőlük, nehéz lesz fölrázni a csapatot. Nem szoktam a játékvezetővel foglalkozni, ám a mai erénytelen, gyenge bíráskodás mellett nem mehetek el szó nélkül. A probléma ott kezdődött, hogy a játékvezetői hármas nem is érkezett meg időben, mindössze negyvenöt perccel a kezdés előtt gördültek be... A találkozón mindkét fél kárára rengeteget tévedtek, a végén bennünket sújtott a legnagyobb hiba. Természetesen mi is tehettünk volna azért, hogy ez ne következhessen be, ám a helyzeteket sajnos ezúttal sem tudtuk értékesíteni. Ezzel együtt is nagyon-nagyon büszke vagyok a fiúkra, mindent megteszek azért, hogy lelket öntsek beléjük, s a továbbiakban is oroszlánként küzdjenek egymásért és a szegedi fociért" - nyilatkozta a Tisza Volán SC vezetőedzője.

A labdarúgó NB III Alföld csoport 25. fordulójában:

Tisza Volán SC – Szolnoki Spartacus 0-1 (0-0).

Szeged, 100 néző. Vezette: Szűcs G.

Tisza Volán SC:

Czirják – Buzási, Boldizsár, Vida, Szabó A. – Mórocz, Dargó (Szlobodnyik), Szilágyi (Huszárik), Baji R. – Harmos, Szabó T. (Kazi). Vezetőedző: Buchholcz Gábor.

Szolnoki Spartacus:

Kiri – Boda, Rónyai, Lécz, Felföldi (Benedek) – Szoboszlai, Bálint, Ábel (Lengyel), Horváth Cs. – Sárkány, Ruskó (Gódor). Vezetőedző: Gömöri Béla.

Gólszerző:

Sárkány (a 90. percben).

Kiállítva:

Szabó A. (a 90. percben), illetve Horváth Cs. (a 91. percben). Gyulai Termál FC – Monor SE 3-5 Érdi VSE – Újbuda TC 2-1 Orosháza FC – Kiskunfélegyházi HTK 4-1 Budafoki LC – Algyő SK 0-1

A megyei I. osztály 25. fordulójában:

Szentesi Kinizsi – Mórahalom 0-1

A megyei II. osztály 25. fordulójában:

USC Tanárképző – Üllés 1-1 Phoenix Makó FC II. – Apátfalva 3-0 Deszk – Fábiánsebestyén 1-1 Csanádpalota – Tömörkény 3-1 Baks – Bordány 1-2

A megyei III. osztály 21. fordulójában:

Szegvár – Algyő II. 0-2 Zákányszék – Öttömös 0-3 Cartel Balástya – Ruzsa 4-0 Csongrád Öregfiúk – Domaszék 5-1