Labdarúgás: A Gyulától is kikapott a Szeged

2009. április 5., vasárnap

A Tisza Volán SC az NB III Alföld csoportjában jócskán az elvárások alatt teljesített eddig 2009-ben. A tavaszi szezonban négy vereséget könyvelhettek csak el. A legnagyobb kérdés tehát az volt a forduló előtt: sikerül-e a szegedi ifjaknak kimászni a gödörből, s a Gyulai Termál FC-t legyőzve elkezdődik-e végre a pontgyűjtést a négy vesztes mérkőzés után? Nos, sajnos a Szeged ezúttal nem tudott pontszerzéssel a "4-ről az 5-re" jutni. Sorozatban elhibázta helyzeteit, és a Gyula a második félidő végén öt perc alatt megfordította a mérkőzést: a Szeged 1-0-s vezetéséről 1-2-es vendéggyőzelem lett a végeredmény.

Aki kilátogatott a Felső Tisza parti stadionba, hogy ezúttal győzni lássa a Tisza Volán SC NB III-as felnőttcsapatát, egészen a 84. percig szinte biztosra vehette, hogy a félresikerült szezonkezdet (négy meccsből négy vereség) új irányt vehet. De aztán rá kellett jönnie arra az örök igazságra, hogy a futballban percek alatt meg lehet halni vagy fel lehet támadni, hogy a labdarúgás maga a sportmezbe bújt dráma 22 szereplővel egy füves színpadon – sajnos ezúttal a szegedi drukkerek kaptak egy kis ízelítőt egy „apró” kék-fekete halálból. Az egész mérkőzésen több helyzetet kidolgozó, ám a szinte kihagyhatatlan ziccereket hibázó volánosok alig öt perc alatt vesztették el a már megnyert találkozót. Mindenki tapasztalhatta, hogy milyen az, mikor egy három-négygólos győzelem helyett 2-1-es zakóval térhet haza játékos, edző, vezető és szurkoló egyaránt. Javítani most már nemhogy kötelező, hanem szinte létkérdés a következő fordulóban a Dabas ellen.

Szegedi helyzetdömping

Igazi fociidő - mondta egy késve érkező néző. Valóban, a napsütéses, langyos tavaszi szombat délutánt már csak egy Tisza Volán-győzelem tehette volna még fényesebbé. A mérkőzés ennek tükrében kezdődött. Hatalmas bombát eresztett egy harmincméteres szabadrúgásból

Harmos

mindjárt a 2. percben. A labda a felső lécről vágódott a vetődő vendégkapus hátára, majd onnan az alapvonalon kívülre. Ezt a 6. percben követte az első szegedi akcióhelyzet is. Harmos ment le a jobb szélen, és a laposan visszagurított labdáját

Szilágyi

passzolta a rövid sarok felé, de a gyulai portás,

Kurta

gyors lábmozdulattal mentett. A vendégek első helyzete a 13. percben érkezett meg: egy beívelt labdát meglepően tiszta helyzetből fejelt fölé

Miklya.

Ezután hosszú percekig nem történt említésre méltó esemény. A tudósító épp a „leült a játék" közhelyízű mondattal fabrikált egy gondolatsort, mikor a mérkőzés későbbi elbaltázott akcióinak az első mintapéldáját láthatta a közönség. A 20. percben a leshatárról ugratták ki Harmost, aki egyedül tört kapura, a jobb oldalról, a 16-os vonalához érve visszavett az iramból, a védő majdnem beérte, mikor előtte a labdát a kapu fölé egy méterrel. Egy perc múlva egy visszafejelt labdát a kaputól két méterre talált el nagyon rosszul

Udvari

. A 30. percben egy újabb gyulai helyzet borzolta a kedélyeket. Ezúttal nyolc méterről fejeltek a kapunk fölé. A 35. percben Szilágyi cselezte be magát jobb oldalról a 16-oson belülre, majd a 11-es pont környékéről leadott erőtlen, lapos lövését hárította szögletre Kurta. Alig egy perc múlva egy magas ívű labdára rajtolt a vendégek kapusa és

Baji Renátó

, aki talán kicsit megijedt a késve mozduló kapustól, és a kapu mellé fejelt. A lefújás előtt még egy szögletrúgást követően „kerülte el" az érdekesen mozduló

Vida

fejét a labda.

Öt perc a halál

A második félidő első pillanataiban a Gyula vezethetett támadást a szegedi kapura, de egy kavarodás után

Czirják

ölelte magához a labdát. Az 57. percben Baji vezettet egyéni akciót a bal oldalon, a 16-oshoz érve lepasszolta a labdát a középen, jobb helyzetben érkező Szilágyinak, aki a kapu mellé passzolt. Óriási helyzet volt! Két perccel később Baji egy szenzációs keresztlabdát adott jobb oldalról Harmosnak, aki beívelte a bőrgolyót,

Füle

pedig a jobb felsőbe bólintott; 1-0. Ezután a kiállítás percei következtek.

Mórocz Zsolt

ügyes cselekkel tört ki a lesre játszó védők vonalából, ám

Bányai

lerántotta: piros lap. A szabadrúgást követően a gyulaiak megszerezték a labdát, az előbbi sértett, Mórocz pedig hátulról lépett a vendégjátékos után; csattantak a cipők, és a második sárga pirosra váltott. A 67. percben Szilágyi - már nem először - hagyott ki egy kihagyhatatlan helyzetet. Egy kapuralövést követően a földön fekvő kapusról a középpályás elé csorgott a labda, aki három méterről az üres kapu fölé pörgetett. A 79. percben egy szögletet követő kavarodásból érkező fejest hárított ismét bravúrral Kurta. Az a bizonyos hidegzuhany a 84. percben érkezett. Egy gyulai szöglet után egy fejes csattant a felső lécen, a kipattanó labdára pedig - miközben az egyik szegedi védő a földre ült -

Ferenci

érkezett elsőre; 1-1. A Gyula új erőre kapott a gól utáni első kontratámadásukat elhibázták, ám a 88. percben hiába hárított a végig magabiztosan védő Czirják egy újabb ziccert, a kipattanót egy csel után a kapuba vágta

Bíró

; 1-2. A mérkőzést követően csend jellemezte a lelátót. Még most sem könnyű mit írni, mondani. Mintha bizony remegett volna az a láb, amelyik a kapu felé mozdult. Félve pedig nem lehet gólt rúgni. Jövő héten megint itthon lépünk pályára, a Dabas ellen. Javítani kötelező!

Buchholcz Gábor: Szégyelljük magunkat!

A hazai csapat vezetőedzőjének értékelése nem kíván kommentárt: „Nem tudok most mit mondani, nagyon feldúlt vagyok, gólokkal kellett volna nyernünk. A Gyulának gratulálok, mi pedig szégyelljük magunkat!"

A labdarúgó NB III Alföld csoport 20. fordulójában:

Tisza Volán SC - Gyulai Termál FC 1-2 (0-0).

Szeged, 200 néző. Vezette: Eke L.

Tisza Volán SC:

Czirják – Búzási, Grünwald, Udvari, Vida – Mórocz, Dargó, Szilágyi, Baji R. (Szabó T.) – Harmos, Füle. Vezetőedző: Buchholcz Gábor.

Gyulai Termál FC:

Kurta – Varga, Bányai, Tóth-Kovács, Valentényi, Bíró – Laurinyecz, Okos, Lengyel (Ferenci) – Papp Á. (Rostás), Miklya (Bouhaik). Játékos-edző: Dobi Róbert. Gólszerzők: Füle, illetve Ferenci, Bíró. Kiállítva: Mórocz, illetve Bányai. Algyő SK – Izsáki Sárfehér SE 0-2 Kiskunfélegyházi TK – Újbuda TC 2-1 Kiskunfélegyházi HTK – Újbuda TC 2-1 Jászapáti VSE – Orosháza FC 1-0 Bp. Honvéd B – Érdi VSE 6-1 Kecskeméti TE II. – Hódmezővásárhelyi FC 1-0 Szolnoki Spartacus – Monor SE 2-0 FC Dabas – Budafoki LC 1-1

A megyei I. osztály 20. fordulójában:

Mindszent – Csongrád 0-0 Szentesi Kinizsi – Ásotthalom 2-3 Kiskundorozsma – Tápé 1-2 Sándorfalva – Kiszombor 4-0 Balástya – Röszke 0-4 Mórahalom – Kistelek 1-1 SZVSE-Gyálarét – Tiszasziget 2-0 Újszentiván – Nagymágocs: a hazaiak visszalépése miatt 3-0-lal a vendégeké a három pont.

7.Nagymágocs202946-38
8.Kiskundorozsma202728-29 (3 pont levonva)
9.SZVSE-Gyálarét202536-38
10.Tiszasziget202526-37
11.Röszke202329-43
12.Tápé202229-47
13.Szentesi Kinizsi201627-37
14.Mindszent201325-61
15.Balástya201023-50

16. Újszentiván visszalépett

A megyei II. osztály 20. fordulójában:

Tömörkény – USC Tanárképző 0-2 Csanádpalota – Baks 2-0 Újszegedi TC – Csanytelek 3-1 Fábiánsebestyén – Apátfalva 2-0 Székkutas – Forráskút 2-0 Deszk – Makó II. 3-0 Zsombó – Szőreg 0-4 Bordány – Üllés 1-3