Sporthétvége: Kikapott a Szeviép Zalaegerszegen

Sajnos egyetlen pillanatig sem volt esélye a Pick Szegednek a Nordhorn elleni tetemes hátrány ledolgozására a kézilabda KEK negyeddöntőjében. A győzelem a végére legalább összejött, mint ahogy a Beton pólósai is hozták a kötelezőt – az ő sikerüket az FTC BVSC elleni diadala teszi némiképp keserédessé. A Szeviép-Szeged Zalaegerszegen szenvedett váratlan vereséget. Tekéseink viszont egy lépésre vannak a bajnoki aranytól! A SZEGEDma.hu minden fejleményről beszámol Önöknek.

Kézilabda: Túl sok volt a kilenc gól a Picknek

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának háza táján óriási a fogadkozás, a játékosok szombaton este nemcsak a klub, a város, az ország hírnevéért, hanem edzőjükért is játszanak. Mint emlékezetes, Vladan Matics a KEK-negyeddöntő első, nordhorni összecsapásán elszenvedett 34-25-ös vereséget követően mondott le posztjáról, ám a vezetés csak a visszavágó után elemzi a kialakult helyzetet. A szombaton 17.30-kor kezdődő meccset a szurkolók ingyen tekinthetik meg, így garantált a telt ház. A nagyszerű hangulat bizonyára feldobja majd Andjelkovicsékat, kérdés, extázisban sikerülhet-e ledolgozni az igencsak tetemes hátrányt. A SZEGEDma.hu mindesetre a helyszínen lesz, s tudósítja Önöket.

Zsúfolt ház, 5000 néző előtt léphetett pályára a Pick Szeged gárdája a szombati visszavágón. A hazaiak nagy elánnal vetették magukat a küzdelembe, de ahogy teltek a percek, s nem sikerült meglépni a Nordhorntól, úgy fogyott el a tűz és a lendület. Az első félidőben még háromgólosra sem sikerült hizlalni az előnyt, egyre kevesebben hittek már a csodában. Főleg úgy, hogy a Pickben igazából csak Ghionea és Zvizej volt dicsérhető, a védekezés bőven hagyott kívánnivalót maga után – Puljezevics nem remekelt -, az átlövőink pedig Petrea néhány felvillanását leszámítva sajnos ismét betliztek. A szívós németek nem hagyták magukat lerázni, többször a vezetést is átvették; még öt perccel a vége előtt is teljesen nyílt volt a meccs – a továbbjutás kérdése addigra persze már eldőlt. Így aztán az utolsó támadásaiból rendre eredményes Pick végül le tudta győzni az ötvenötödik percet követően a kapu felé is alig néző ellenfelét. Andjelkovicsék tehát nem tudták megmenteni Vladan Matics állását. Az együttest bajnoki és kupaaranyig vezető trénert a közönség vastapsa kísérte az öltözőbe – később kiderült, Matics a szezon végéig mégsem áll föl a kispadról!

A férfi kézilabda KEK negyeddöntőjében, visszavágó: Pick Szeged – HSG Nordhorn (német) 31-26 (15-13). Szeged, 5000 néző. Vezeti: Stolarov, Licis (lettek).
Pick Szeged: Puljezevics – Ghionea 9/2, Krivokapics 1, Andjelkovics 4, Zubai 1, Petrea 5, Zvizej 6. Csere: Marjanac (kapus), Herbert 1, Oszmajics 1, Laluska 2, Katzirz, Nenadics 1, Vancsics. Vezetőedző: Vladan Matics.
Nordhorn: Gentzel – Verjans 2, Weinhold 3, Karlsson, Myrhol 2, Stojkovics 8/6, Sprem 2. Csere: Katsigiannis (kapus), Mickal, Szűcs 6, Hansen, Prybecki 3. Vezetőedző: Ola Lindgren.
Továbbjutott: a Nordhorn 60-56-os összesítéssel.

Vízilabda: Győzött a Beton, de sajnos a Fradi is

A férfi vízilabda OB I alapszakaszából még három kör van hátra, s a Szeged Betonnak már csak halvány esélye maradt a legjobb négy közé jutásra. Az utóbbi időben remek formába lendült szegediek 36 ponttal állnak a tabella ötödik helyén, míg a nagy rivális, negyedik FTC 40 pontot szorgoskodott össze. A két gárda Szegeden még találkozik egymással, ám ha azt az összecsapást meg is tudná nyerni Kásás Zoltán együttese, akkor is szüksége van még arra, hogy a zöld-fehérek valahol pontokat veszítsenek. Miközben tehát a hétvégi 20. fordulóban a Beton szombaton 18 órától a gyengécske OSC-Opus Viát fogadja, fél szemmel a Szőnyi úti uszodára is figyelünk, ahol 17 órai kezdettel BVSC – FTC derbit rendeznek.

A Panioniosz elleni LEN-kupa-döntő szerdán Görögországban rendezendő első felvonására készülő Szeged Beton magabiztosan verte az OSC-t. A kötelező győzelemből Varga Tamás és Török Béla négy-négy góllal vették ki részüket. Sajnos az FTC sem hibázott: 6-2-re nyert a BVSC otthonában. Amennyiben a következő körben a Szeged megveri a Fernecvárost, akkor is a zöldek maradnak pontelőnyben az utolsó fordulóra – abban az esetben csak a Szentes üthetné el őket az elődöntőtől.

A férfi vízilabda OB I 20. fordulójában: Szeged Beton VE – OSC-Opus Via 11-5 (4-0, 3-2, 3-1, 1-2). Szeged: Németh II Zs. – Vejzagics 2, Weszelovszky, Komlósi, Milos Korolija, Varga T. 4, Török B. 4. Cs: Éles, Kuncz, Juhász Zs. 1, Varga P., Mihajlo Korolija. Vezetőedző: Kásás Zoltán.

Teke: Aranykapuban a Szeged!

A férfi teke szuperligában igen közel került az aranyéremhez a GabonaTransz-Szegedi TE, miután fő ellenfele, a Zalaegerszeg nemrégiben második vereségét is elszenvedte. A matematika nyelvére lefordítva mindez azt jelenti, hogy a Tisza-parti gárdának a hátralévő három meccsén mindösszesen három pontot kell szerezni. Az első kettő szombaton jöhet össze, amikor Kiss Norberték 14 órai kezdettel a Szolnoki MÁV SE-t látják vendégül az újszegedi teke- és bowlingcentrumban.

A férfi teke szuperliga 17. fordulójában a GabonaTransz-Szeged férfi tekecsapata a várakozásoknak megfelelően megnyerte a Szolnok elleni mérkőzését, így karnyújtásnyira került nyolcadik bajnoki címétől. A 2008-2009-es bajnokság kilenc hazai mérkőzéséből ez volt a nyolcadik 8:0 – egyedül a Zalaegerszeg tudott csapatpontot szerezni Újszegeden! Jövő héten Kunfehértón már egy döntetlen is elegendő lesz az újabb aranyérem megszerzéséhez.

A férfi teke szuperliga 17. fordulójában: GabonaTransz-Szeged – Szolnok 8:0 (3675-3490). Pontszerzők: Kakuk 638, Kis Zs. 607, Fekete 604, Karsai L. 634, Földesi 613, Kiss N. 579 fával.

Férfi kosárlabda: Remekül kezdte a rájátszást az SZTE-Szedeák

Ennél jobban nem is kezdődhetett volna az a hétvége: az SZTE-Szedeák kosarasai péntek este végig vezetve, magabiztosan győztek 87-76-ra Kozármislenyben az NB I/B 9-16. helyéért folytatott rájátszás első mérkőzésén. Részletes beszámolónkat itt olvashatják el.

Férfi kosárlabda NB I/B, a 9-16. helyért, 1. mérkőzés: Ceragem SE Kozármisleny – SZTE-Szedeák 76-87 (19-25, 11-17, 27-22, 19-23).

Női kosárlabda: A harmadik összecsapás dönt

A Szeviép-Szeged kosaras hölgyei számára is a legjobb négy közé jutás a tét a hétvégén, ám Fürészék sokkal nyugodtabban készülhetnek az előttük álló feladatra, mint pickes kollégáik. Az Uniqa NB I negyeddöntőjének első meccsén a Szeviép 69-46-ra verte a Zala Volánt, s ha a vasárnap 17 órakor kezdődő zalaegerszegi fellépését is sikerrel abszolválja, már készülhet is a – minden bizonnyal a friss kupagyőztes MiZo Pécs 2010 elleni – elődöntőre.

Váratlan vereséget szenvedett a vasárnapi mérkőzésen a Szeviép-Szeged, mely még az utolsó negyed előtt is 14 ponttal vezetett Zalaegerszegen. A záró felvonásban azonban egy mezőnykosarat sem tudtak elérni az indiszponálttá váló szegediek, akik így túlórázni kényszerülnek a negyeddöntőben.

A női kosárlabda NB I/A negyeddöntőjében, 2. mérkőzés: Zala Volán – Szeviép-Szeged 68-64 (9-25, 22-17, 16-19, 21-3). Szeviép-Szeged: Németh 5/3, Fürész 14, Laczi 11, Maslowski 6, Zserzserunova 6. Csere: Vincze 10, Pusztai, Szakács 5/3, Russai 7/3. Edző: Donkó Orsolya.
A párharc 1-1-re áll, a mindent eldöntő összecsapást szerdán 18 órakor Szegeden rendezik.