Sporthétvége: A Pick után a Szeviép is zakózott

Cikkünk frissítése óta eltelt 12 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Most sajnálhatja csak igazán az idehaza elhullajtott pontokat a Beton: a szegedi vízilabdások ellen tizenöt győztes meccset követően, odahaza botlott meg a címvédő TEVA-VasasPlaket. Szombaton Szentesen nyertek a betonosok, a Szedeák pedig idehaza ütötte ki rangadón az Egert. A Pick viszont ismét csak alulmaradt a Veszprém elleni csatában, és a Szeviépnek is csak momentumai akadtak Pécsett.

Vízilabda: A Vasas ellen ikszelt, Szentesen diadalmaskodott a Beton

A férfi vízilabda OB I-ben kettős fordulót rendeznek a hétvégén. A hatodik helyen álló Szeged Beton pénteken este 19.30-tól a listavezető, százszázalékos teljesítménnyel büszkélkedő TEVA Vasas otthonában száll vízbe. Az őszi összecsapáson az angyalföldiek 10-9-re nyertek a Tisza partján. A Szegedből sajnos hiányozni fog a válogatott kapus, a sérült Baksa László, valamint a kétszeres olimpiai bajnok Varga Tamás, nélkülük sokkal nehezebb lesz elérni a hőn áhított bravúrt – a legjobb négybe kerüléshez váratlan sikerek kellenek a Kásás-legénységnek. A Szentes legyőzése nem ebbe a kategóriába tartozik: a szombaton 18 órakor a Kurca-partiak uszodájában sorra kerülő megyei derbit kötelező hozni!

Esélyeshez méltóan az egyik olimpiai aranyérmesük, Kis Gábor góljával szereztek vezetést a piros-kékek a péntek esti meccsen, Weszelovszky még egyenlíteni tudott, ám Katonás, Kovács R. és Varga Dénes találata már válasz nélkül maradt az első negyedben (4-1). A második felvonás azért marad emlékezetes, mert egyetlen alkalommal sem rezdültek meg a hálók. A nagyszünetet követően Mihajlo Korolija szépített centerből, majd Kovács R. megúszásból szerzett góljára Török Béla felelt fórból (5-3). Újabb emberelőnyös gólváltás következett (ott Hosnyánszky, itt Weszelovszky köszönt be), két gólon belülre nem tudtak kerülni a Tisza-partiak. Varga Dénes ötméterese után ráadásul ismét hárommal vezettek a vendéglátók, de mivel Milos Korolija akcióból tudott eredményes lenni, a záró nyolc perc előtt maradt még reményük a vendégeknek (7-5). Sajnos Kovács Róbertet továbbra sem sikerült tartani, harmadik ágyúzását követően elúszni látszott a hajó (8-5). Lehmann István szerencsére másként gondolta, ő is akcióból vette be Nagy Viktor kapuját 5:27-tel a vége előtt. Két percnyi gólcsendet ráadásul Weszelovszky tudott megtörni, ám sajnos Varga Dénes tizenhat másodperc múlva visszaállította a kétgólos különbséget. Kettejük különpárbaja Weszelovszky-találattal folytatódott (9-8), majd több kihagyott lehetőséget követően hét másodperccel a dudaszó előtt a friss válogatott-kerettag Török Béla akcióból mentett meg egy pontot a nagyszerűen küzdő vendégeknek (9-9).

Szombaton Szentesen magabiztosan győztek a szegediek, akiktől azonban továbbra is igen távol van az elődöntőbe jutás.

A férfi vízilabda OB I 17. fordulójában: TEVA-VasasPlaket – Szeged Beton VE (4-1, 0-0, 3-4, 2-4). Komjádi-uszoda, vezette: Németh A., Schlosser.
Vasas: Nagy V. – Hosnyánszky 1, Varga Dániel, Kovács 3, Kis G. 1, Varga Dénes 3, Steinmetz Á. Csere: Takács, Kállay, Katonás 1, Vörös, Tóth M., Hőna. Vezetőedző: Földi László.
Szeged: Németh Zs. – Vejzagics, Weszelovszky 4, Milos Korolija 1, Komlósi, Török B. 2, Lehmann 1. Csere: Varga P., Juhász, Éles, Kuncz, Mihajlo Korolija 1. Vezetőedző: Kásás Zoltán.
Gól emberelőnyből: 7/2, illetve 10/4; ötméteresből: 1/1, illetve 0/0.

A férfi vízilabda OB I 18. fordulójában: Bodrogi Bau-Szentesi VK – Szeged Beton VE 5-12 (2-3, 2-2, 0-5, 1-2). Szeged: Németh – Lehmann, Juhász Zs. 1, Milos Korolija 2, Török B. 1, Komlósi 2, Weszelovszky 4. Csere: Vejzagics 1, Varga P. 1, Kuncz, Mihajlo Korolija. Vezetőedző: Kásás Zoltán.

Kézilabda: Veszprém – Pick 29-24

A Budapest Bank Férfiligában szombaton újra összecsapás a két gigász, a két ősi rivális, a Pick Szeged és az MKB Veszprém. A tét óriási, hiszen a bakonyiak komoly helyzeti előnybe kerültek azzal, hogy az ősszel nyerni tudtak az újszegedi arénában. Akkor 30-26-os MKB-diadalt jegyezhettünk föl, ám a hazai oldalon a karmester Andjelkovics mellett Nenadics, Stamate és Laluska sem volt bevethető. Most viszont szerencsére mindenki egészséges, így Vladan Matics a legjobb összeállításban küldheti harcba fiait. A tabellát a Szeged vezeti a két mérkőzéssel kevesebbet játszott Veszprém előtt, ám ahhoz, hogy az alapszakaszban az élen zárhasson a Pick, azaz pályaelőnyt szerezzen a bajnoki fináléra, győznie kellene Veszprémben, mégpedig legalább öt találattal… Mit mondjunk, nem lesz egyszerű feladat! Szombaton 13.15-től kiderül, megoldható-e.

A Picknél sajnos kidőlt a sorból a bokasérülést szenvedett Ghionea, a román válogatott jobbszélsőt Vancsics János igyekszik pótolni. A találkozó első negyedórájában felváltva vezettek a csapatok, majd a Veszprém ragadta magához a kezdeményezést, s a szünetig háromgólos előnyre tett szert. 30 perc után az állás: MKB Veszprém – Pick Szeged 14-11. Fordulást követően igyekezett kapaszkodni a Szeged, két gólra többször feljöttek a Tisza-partiak Krivokapics, Petrea és Zvizej góljai, illetve Puljezevics remek védései révén. Arra is lehetőség nyílt, hogy egyre csökkentse hátrányát a vendégegyüttes, ám Krivokapics hetesét Perics kifogta (később Nenadics is büntetőt rontott). A végét sajnos nem bírta a magyar kupa címvédője, mely igencsak megérezte Ghionea hiányát (Vancsics megilletődötten teljesített, ami érhető is), a Veszprém pedig kegyetlenül büntette a hibákat. Ezzel biztosnak tekinthető, hogy Vladan Matics alakulata újra a második helyen végez az alapszakaszban.

A Budapest Bank Férfi Kézilabdaliga 22. fordulójában: MKB Veszprém – Pick Szeged 29-24 (14-11). Veszprém, 6000 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
MKB Veszprém: Perics – Gulyás 4, Gál 1, Lapcsevics, Lusnyikov, Ilyés 2, Iváncsik G 7. Csere: Eklemovics 2, Vjuin 9/5, Markovics, Perez 4. Vezetőedző: Mocsai Lajos.
Pick Szeged: Puljezevics – Vancsics, Krivokapics 4, Andjelkovics 2, Zubai 4, Petrea 2, Zvizej 2. Csere: Marjanac (kapus), Laluska 2, Oszmajics 3, Nenadics 1, Herbert, Katzirz 2, Vadkerti 2. Vezetőedző: Vladan Matics.

Női kosárlabda: Ismét nem bírt a Péccsel a Szeviép

Március idusán egyszer már sikerült meglepnie a Szeviép-Szegednek a Mizo Pécs együttesét, ám mindez még 2007-ben, Peresztegi Nagy Ákos vezetésével történt – mégpedig hazai környezetben. A pécsi Lauber Dezső Sportcsarnokban még soha nem múlták felül a baranyaiakat a szeviépesek, ám vasárnap 18 órai kezdettel ismét erre tesznek kísérletet. A Tisza-parti alakulat az elmúlt hetekben stabilizálta helyét a tabella harmadik pozíciójában, ám a feljebb lépéshez hatalmas bravúrra lenne szükség. A Pécs 18/1-es mérleggel a második helyet foglalja el a hibátlan Sopron mögött (a mi lányaink 16/3-as mutatóval bírnak), ám helyzetüket nehezíti, hogy Kelly Mazzantea szegedi meccs hőse – lábán kisebb ambuláns beavatkozást kellett végrehajtani a héten, Somogyi Andrea még mindig nem bevethető, s Vajda Anna keze is sérült. Ettől függetlenül a sokszoros bajnok a találkozó egyértelmű esélyese, de bízunk benne, hogy a Szeviép végre nem feltartott kézzel lép pályára a Mecsekalján.

Sajnos ismét nem sikerült a bravúr, igazából csak az első negyedben tudták tartani a lépést a vendégek a MiZóval. A Pécs végül kiütéses győzelmet aratott. A Tisza-partiak számára a folytatás sem ígérkezik egyszerűbbnek, hiszen szerdán 18 órakor a kétszeres címvédő, Euroliga-elődöntős MKB Euroleasing-Sopront fogadják bajnoki mérkőzésen.

A női kosárlabda NB I/A 20. fordulójában: MiZo Pécs 2010 – Szeviép-Szeged 83-58 (22-15, 22-15, 18-9, 21-19).
MiZo Pécs 2010:
Iványi 10, Raksányi 10, Mazzante 19/12, Vajda 4, Ohlde 15. Csere: Ruják 8, Sarok 2, Török 11, Mészáros 2, Krnjic 2. Edzők: Fűzy Ákos, Zseljko Dokics.
Szeviép-Szeged: Dubrovina 10, Németh B. 3/3, Fürész 6, Maslowski 5/3, Zserzserunova 15. Csere: Szakács 12/6, Vincze 7, Pusztai (-), Russai (-), Laczi (-). Edző: Donkó Orsolya.

Férfi kosárlabda: Elgázolta az Egert az SZTE-Szedeák

A férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoportjában két forduló van még hátra az alapszakaszból, s a harc elképesztően éles a negyedik, még negyeddöntőt érő helyért. Szolnoki bravúrjával az SZTE-Szedeák is bejelentkezett a befutó pozícióért, ám ahhoz, hogy a végén a Bonifert-legénység szája érhessen fülig, szombaton 18 órától mindenképpen le kell győzni a jelenleg második Eger gárdáját. A találkozó hosszabb beharangozóját itt olvashatják el.

A szezon legjobb teljesítményét nyújtva fantasztikus győzelmet aratott a szegedi alakulat. Részletes tudósításunkat itt olvashatják el.

A férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport 21. körében: SZTE-Szedeák – EKF Hész Eger 122-85.

Asztalitenisz: Érvényesült a papírforma

A férfi asztalitenisz extraligában az éllovast fogadja a Floratom Szeged. A BVSC eddig mind a tizenegy összecsapását megnyerte, így toronymagasan vezeti a pontvadászatot, míg Lukács Leventéék a hatodik helyen tanyáznak. A találkozó szombaton 11 órakor kezdődik Újszegeden, a Déryné utcai csarnokban.

A férfi asztalitenisz extraliga 12. fordulójában: Floratom Szeged – Lombard BVSC 1:6. A szegedi pontot Dudás szerezte.

Teke: Válogatott mezben a szegediek

Három szegedi játékos utazott el pénteken Kunfehértóról a magyar válogatottal, hogy szombaton nemzetünk színeiben csapat-világbajnoki felkészülési mérkőzést játsszon Németország ellen Münchenben. A GabonaTransz utazói: Kiss Norbert, Kakuk Levente, Karsai László.
A legfrissebb férfi teke világranglistán a GabonaTransz-Szeged világbajnoka, Kiss Norbert a szerb Jovan Calic és a zalaegerszegi Farkas Sándor mögött harmadik. A következő szegedi Kakuk Levente, aki 11., Karsai László 20., Fekete László 36. A listán 579 név található.

Labdarúgás: Érden sem tudott javítani a Tisza Volán SC

A hétvégén teljes fordulót rendeznek a labdarúgó NB III Alföld csoportjában és a megyei I., II. osztályban. A szegedi Tisza Volán SC Érden vendégszerepel szombaton 14.30-tól. A találkozó részletes előzetesét itt találják meg kedves olvasóink.

Buchholcz Gábor együttese sajnos újabb vereséget szenvedett a bajnokságban, 1-0ra maradt alul Érden. Az összecsapásról, illetve a hétvége labdarúgó-történéseiről szóló írásunkat itt tekinthetik meg.