Sporthétvége: Elherdált előnyök, BL-négyben a tekések

2009. február 15., vasárnap

A Szeviép-Szeged kosaras hölgyeinek pénteki, kiütéses szombathelyi győzelmével vette kezdetét a sportos hétvége, melynek két fénypontja lesz: a Pick Szeged szombati KEK-nyolcaddöntője, valamint az SZTE-Szedeák vasárnap esti újszegedi kosárrangadója a Bajai Bácska ellen. Természetesen nem feledkezünk meg a tekések BL-negyeddöntőjéről sem, s figyelemmel kísérjük, megtörik-e az átok, azaz sikerül-e végre meglepniük a Szeged Beton pólósainak a Dominót. Összeállításunk folyamatosan frissül.

Női kosárlabda: Szeviép-száguldás Szombathelyen

A BEAC szerdai legyőzését követően pénteken a Savaria BC-hez látogatott a női kosárlabda NB I/A-ban a Szeviép-Szeged. A kétszeres bajnoki bronzérmesnek nem okozott gondot a sereghajtó gárda két vállra fektetése,

Donkó Orsolya

még azt a luxust is megengedhette magának, hogy legjobbjait folyamatosan pihentesse -

Németh Bernadett

Zserzserunova

nem is utazott el a találkozóra...

A női kosárlabda NB I/A 15. fordulójában: Savaria BC Szombathely - Szeviép-Szeged 50-128 (9-33, 8-27, 19-39, 14-29).

Szeviép:

Dubrovina 17/3, Laczi 19/3, Kováts, Fürész 3, Maslowski 27.

Szakács 16/3, Pusztai 6, Vincze 19, Kmézics 2, Russai 15/3, Lengyel 4, Tóth C.

Vezetőedző: Donkó Orsolya.

Férfi kosárlabda: Magas hőfokú csatában vereség a Baja ellen

Az SZTE-Szedeák együttese sorsdöntő rangadót vív a Bajai Bácska ellen a férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport 17. fordulójában. A szegediek a hetedik helyen állnak, de csupán két győzelemre vannak a bajnoki negyeddöntőt érő negyedik pozíciótól hat körrel az alapszakasz vége előtt. Huszáros hajrára készülnek tehát Simándiék: az első feladat a harmadik helyen tanyázó Bajai Bácska legyőzése vasárnap 18 órától az újszegedi sportcsarnokban. A déli rangadóról

részletes beharangozót olvashatnak

portálunkon, s az is megírtuk, hogy az SZTE-Szedeák

két "régi-új" kosarast

is csatasorba állít vasárnaptól. A hét kérdése rovatban pedig Önök is megtippelhetik a mérkőzés győztesét. Bár olvasóink 79 százaléka azt jósolta, hazai győzelem születik az tippelt jó, aki a Baja sikerére voksolt... Az első félidőben még nagyszerűen muzsikáltak a szegediek, ám a fordulást követően szétesett a játékuk, s így a

Hosszú Gergely

vezérelte vendégek megérdemelten nyertek 73-64-re.

Részteles tudósítást itt olvashatnak.

A férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport 17. körében: SZTE-Szedeák - Bajai Bácska FKE 64-73 (17-9, 20-20, 13-23, 14-21).

Kézilabda: Hétgólos előnyt adott el a Pick Dunaújvárosban

Marian Cozma

tragikus halála és pénteki temetése még rányomja a bélyegét nem csupán a magyar, de az egész európai kézilabdaéletre, ennek ellenére a küzdelmeknek folytatódniuk kell. A Pick Szeged magyarkupa-győztes gárdája szerdán Győrben vívott bajnoki találkozót, s hatgólos győzelmet aratott, szombaton pedig már KEK-nyolcaddöntő vár

Vladan Matics

legénységére. Szerencsére nem kell sokat utazniuk a fiúknak, hiszen a hazai rivális Dunaferrt sodorta útjukba Fortuna istenasszonya. A párharc első találkozóját ma 17.30-kor rendezik Dunaújvárosban, s a hazaiak eddig szereplését tekintve mindenképpen a már felépült

Nenadiccsal

felálló Pick számít esélyesnek. Ennek megfelelően a Pick Szeged ragadta magához a kezdeményezést, s

Oszmajics, Krivokapics

és Nenadics vezérletével, találataival komoly előnyre tett szert. A második játékrész közepéig a védekezés is kiválóan működött, Puljezevics is nagyszerűen állt a lábán. 24-17-re, majd 25-18-ra is vezetett a Szeged, amikor érthetetlen törés következett be játékában. Az ősszegedi

Bajusz Sándor

óriási lendületet adott a Dunaferrnek, mely előbb utolérte a Picket, majd a vezetést is átvette, s végül négygólos előnyt szerzett. Meleg lehet a jövő hét végén sorra kerülő visszavágó...

A férfi kézilabda KEK nyolcaddöntőjében, 1. mérkőzés: Dunaferr – Pick Szeged 33-29 (13-18).

Dunaújváros. Vezette:

Nikolov, G. Nacsevszki

(macedónok). Dunaferr:

Stochl – Miss 3, Nagy 5, Kemény, Grebenár 4, Szalafai, Törő 3.

Zubai Sz. 1, Zvizej 1.

Katzirz 1, Laluska 1, Herbert, Petrea 1,Vadkerti, Vancsics.

Vezetőedző: Vladan Matics.

Vízilabda: A sírból hozott vissza egy pontot a Domino

Amennyire jól szerepel a nemzetközi kupaporondon a Szeged Beton vízilabdacsapata, annyira pocsékul sikerül számukra a hazai bajnoki és kupaszezon. Varga Tamásék múlt héten bejutottak a LEN-kupa elődöntőjébe, ahol a negyeddöntőben a Domino-Honvédot búcsúztató orosz Kazanyt kapták ellenfélül. Az OB I pontvadászatában viszont több kínos kudarcot követően csupán az ötödik helyet birtokolják, s nagyon úgy néz ki, elúszik az elődöntő. A legjobb négy közé jutáshoz immár csodára lenne szükség, ebbe a kategóriába tartozna a Domino-Honvéd budapesti legyőzése. A mérkőzés szombaton 18 órakor kezdődik a Kőér utcában. Egy percre volt a hatalmas szenzációtól a Beton, attól, hogy végre sikerüljön győznie a Domino-Honvéd ellen, ráadásul idegenben. Szegedi szempontból remekül indult a meccs, 2-0-ra elhúzott a Kásás-legénység. A Domino 3-2-re még fordítani tudott, ám a nagyszünetben 7-4-re már a szárnyaló Tisza-partiak vezettek. Az utolsó negyedre 8-6-os szegedi előnnyel fordultak a felek.

Szivós Márton

góljára

Varga Tamás, Iosep

találatára

Varga Péter

felelt, így egy perccel a vége előtt is kettő volt a különbség (10-8). Történt mindez annak ellenére, hogy a 28. perctől kezdve a Betonnál folyamatosan öt mezőnyjátékos tartózkodott a vízben - eleve csak kilencen érkeztek a sok sérülés és betegség miatt, s eddigre a negyedik embert is kipontozták a bírók... Amikor viszont talán már a vendégdrukkerek is elhitték, megtörténhet a csoda, előbányászta rejtett erőtartalékait a sokszoros bajnok. 47 másodperccel a dudaszó előtt Szivós akcióból, majd egy elpackázott szegedi támadást követően ugyanő (kettős) fórból zörgette meg

Baksa László

hálóját - ekkor már csak 7 másodperc volt hátra. Ismét nem sikerült, s ez az egy pont - úgy tűnik - nem sokat ér a végelszámolásnál.

A férfi vízilabda OB I 13. fordulójában: Domino-Honvéd – Szeged Beton 10-10 (1-2, 3-5, 2-1, 4-2).

A szegedi gólszerzők: Varga T. 3,

Juhász 2,

Varga P.,

Mihajlo Korolija, Komlósi, Vejzagics, Milos Korolija.

Teke: Négy közé jutott a BL-ben a GabonaTransz

A Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén Újszegeden 6,5:1,5-re verte a horvát Konikom Osijeket a GabonaTransz-Szeged férfi tekecsapata. A Tisza-partiak magabiztos előnyük tudatában bizakodva várják a vasárnapi eszéki visszavágót. Idegenben végül ugyan 6:2-re kikapott, ám a hazai 6,5:1,5-es siker után összesítésben elődöntőbe jutott a

GabonaTransz-Szeged

gárdája.

Férfi teke BL-negyeddöntő, visszavágó: Konikom Osijek (horvát) – GabonaTransz-Szeged 6:2 (3650-3570).

Liska – Karsai L.

0:1 (2:2, 580-596). 8,5:7,5-es összesítéssel a GabonaTransz-Szegedi TE jutott be a férfi teke Bajnokok Ligája legjobb négy együttese közé!

Labdarúgás: Kétszer tudott győzni a Volán

Mint ahogy azt a SZEGEDma.hu olvasói már megszokhatták, ezen a hétvégén is részletes beszámolókkal jelenkezünk majd a Tisza Volán SC labdarúgócsapatának mérkőzéseiről.

Buchholcz Gábor

együttese szombaton 15 órakor a Mórahalom, vasárnap 11 órakor pedig a Röszke ellen vív előkészületi mérkőzést a Felső Tisza parton. A Volán eddig mind az öt edzőmeccsét megnyerte, remek formában vannak tehát a kék-feketék. Ez lesz az utolsó két mérkőzés, melyen mindenki játéklehetőséget kap a vezetőedzőtől, a jövő szerdai Szolnok elleni összecsapáson már csak 17-18 játékos jut szóhoz. A hétvégi összecsapásokat kihagyja: