Labdarúgás: kiizzadta a három pontot a Volán

2008. november 1., szombat

Fotók: Gémes Sándor

Három nyeretlenül lejátszott fordulót követően végre sikerült: győzött a Tisza Volán SC a labdarúgó NB III Alföld csoportjában! Háromszor szerzett előnyt a Buchholcz-legénység, kétszer egyenlíteni tudott a vendég Újbuda TC, ám az utolsó szó Baji Renátóé volt. A további két szegedi találatot Udvari Szabolcs és Huszárik Zsolt szerezte. Iszonyatosan nehéz szülés volt, s nem is működött tökéletesen olajozottan a hazai gépezet, ám a lényeg a három bajnoki pont bezsebelése! Az NB III és a megyei bajnokságok eredményei is alább!

Két olyan együttes csapott össze szombaton délután a Felső Tisza parti stadionban, melynek nem igazán sikerült az utolsó három mérkőzése: az Újbuda kapott tizenöt gólt, pontot sem szerzett, a Volán pedig ugyan bezsebelt kettőt, de vezetőedzője szerint inkább az a helyes megfogalmazás, hogy veszített négyet. Nos, mindezek türkében - s az őszi szezon végéhez közeledve - remek kis csatára volt kilátás, s a tavasziasan enyhe időjárás is nagyobb számban csalogathatta volna a nézőket a lelátókra, ám a borús ég, s a meccs előtt nem sokkal lehullott eső bizonyára sokakat otthon tartott. Persze már megtanultuk: ha esik, hazai pályán mindig győz a Volán, s ez a tétel ma is beigazolódott - persze ha ilyen könnyen ment volna...

Első félidő: meglepte a Volánt a szervezett Újbuda

Beretka Péter

már az 1. percben megnyugtathatta volna a drukkereket, ehelyett csak emelte vérnyomásukat. Történt, hogy két bizonytalankodó vendégvédő között a szegedi támadóhoz került a játékszer, ő azonban középről, tíz méterről nemcsak az eldőlő hálóőr, hanem a kapu fölött is elnyeste a pöttyöst. Ordító helyzet maradt ki! (A lehetőség megteremtésében - emeljük ki - elévülhetetlen érdemeket szerzett az öt sárga lapos eltiltását követően a középpályára visszatérő

Mórocz Zsolt,

aki két remek csellel három újbudait vett le...) Támadásban maradt a Volán s a hazai rohamok gólhoz is vezettek: a 9. percben

Huszárik Zsolt

jobb oldali szögletét követően

Udvari Szabolcs

ügyesen a földre fejelte a labdát, mely a hosszú fölsőben kötött ki, 1-0. Nem sokáig örülhettünk azonban az előnynek, három perc elteltével jött ugyanis az egyenlítés. Egy labdavesztést követően három a kettőben jöhettek a vendégek, a balra kilépő

Grünwald

kicsit határozatlannak bizonyult, nem merte faultolni ellenfelét, a centerezést pedig a középen érkező, Móroczot megelőző

Kun

öt méterről becsúszva tolta a hálóba, 1-1. Az első játékrészből hátralévő időben inkább a szervezettebben futballozó Újbuda akarata érvényesült. A vendégek remekül kontráztak minden egyes labdaszerzést követően, két szélvészgyors szélsőjük folyamatosan lefutotta a szegedi védelmet - különösen

Szabó Attilának

gyűlt meg a baja az ellenféllel, de azért igyekezett becsülettel állni a sarat. Amikor pedig megadta magát a Volán hátsó alakzata,

Dongó Dénes

mentett hatalmas bravúrral - így történt ez például a 34. percben, mikor egy újbudai akció egy az egyben kopírozta az egyenlítő találatot, annyi különbséggel, hogy a szegedi portás ez alkalommal szenzációs reflexszel mentette meg kapuját a góltól. A szegedi próbálkozásokban nem látszott elég átütőerő, a legnagyobb lehetőség a 31. percben adódott (volna) a kék-feketék előtt - a partjelző azonban - fentről úgy tűnt: tévesen - lesen akasztotta meg az egyedül kilépő Beretkát.

Szünet után: a szív és az akarat győzelme

Buchholcz Gábor

vezetőedző felismerte, valamit tenni kell az ellen, hogy az újbudaiak átfussák a szegedi középpályát, s a szünetben a támadóbb szellemű

Szilágyi Norbert

helyett

Dargó Balázst

küldte be, a támadásokat felgyorsítandó pedig

Kazi Lászlót Bárdosi Nándorral

váltotta föl. Meg is lett a cserék eredménye, hiszen magához ragadta a kezdeményezést a vendéglátó. Az 52. percben egy védelmi hibát kihasználva Huszárik Zsolt visszaszerezte az előnyt: az első szegedi próbálkozást még védte a vendégkapus, ám a kék-fekete 8-ashoz került a labda, ő okosan felnézett, látta, hol állnak a védők és a hálóőr, majd tizenháromról ügyesen a bal alsóba gurított, 2-1. Lendületesebben játszott a Volán, mint az első félidőben, Huszárik több távoli lövése is veszélyt okozott. Az Újbuda sem adta föl, Dongónak előbb szintén egy távoli löketet, majd egy közeli pördítést kellett ártalmatlanítani - félreértés ne essék, egyik sem volt kis feladat... A 70. percben aztán jött az akkor már derült égből a villámcsapás: akár az első szegedi gólnál, jobb oldali szöglet, egy fejes középről (

Suth

), labda a hálóban, 2-2. Ismét csak elúszna a szegedi siker? Mielőtt a közönség depresszióba süllyedhetett volna, a 78. percben tizenegyeshez jutott a Volán. Baji Renátót lökték fel a tizenhatos oldalvonala környékén, s a büntetőt maga a sértett végezte el. A szegedi 10-es azonban kicsit - mit kicsit: nagyon, de nagyon! - flegmán igyekezett megoldani a feladatot, s mert bár igazán ígéretes játékos, a rúgótechnikája még nem éri utol

Panenkáét

, pöccintése elhalt a kapus lábában. Szerencséjére azonban hamar javítani tudta hibáját: történt, hogy a 82. percben ügyesen gyorsított föl Huszárik és Bárdosi, utóbbi balról érkező centerezését pedig Baji közelről értékesíteni tudta, 3-2. Több gól már nem esett, bár Dongónak még védenie kellett egy életerős újbudai kísérletet, s a megélénkülő Baji is alig bólintott mellé egy szögletet követően, így a három pont a Felső Tisza parton maradt. Összességében elmondhatjuk, hogy a Volán nem játszott igazán jól, de hatalmasat küzdött, tiszta szívvel hajtott, s a lelkesedés mindenképpen sikert érdemelt! Győzelmével a szegedi együttes feljött a tabella 9. helyére. S még egy fontos információ a szegedi foci barátainak: az Együtt a Szegedi Labdarúgásért civil mozgalom, az Ultras Szeged szurkolói csoport és az FK 1899 Szeged gárdája Mindenszentek napján, hagyományteremtő szándékkal megkoszorúzta az Aranycsapat szobrát a Tisza-parton a szegedi labdarúgásért 1899 óta tevékenykedő, mára már elhunyt edzők, vezetők, játékosok, szurkolók emlékére.

Buchholcz Gábor: Akaratból jelesre vizsgáztunk!

A SZEGEDma.hu szokása szerint értékelésre kérte a szegedi vezetőedzőt az összecsapást követően. Buchholcz Gábor a játékkal nem volt elégedett, az eredménnyel viszont természetesen annál inkább. "Végre sikerült behúznunk egy olyan meccset, ahol nem játszottunk jól! Biztos vagyok benne, hogy az ilyen győzelmek még jobban összekovácsolják a társaságot, mint egy-egy kiütéses, sima siker. Itt most nagyon meg kellett szenvednünk és küzdenünk a három pontért. Az első félidőben mérges voltam a fiúkra, mert kicsit lebecsülték az Újbudát, s meglepte őket az ellenfél szervezettsége, veszélyes kontrajátéka. A szünetben a fél csapatot le tudtam volna cserélni... Szerencsére Dongó Dénes nagyszerűen állt a lábán, s a cserék is igen-igen sokat tettek hozzá a játékhoz. Egy kiváló edző által kiválóan összerakott csapatot múltunk felül úgy, hogy akaratból jelesre vizsgáztunk" - mondta.

Vida,

Grünwald, Udvari, Szabó A. – Szilágyi (Bárdosi), Mórocz – Huszárik, Baji R., Beretka – Kazi (Dargó). Vezetőedző: Buchholcz Gábor.