Sporthétvége: nyert a HPQ és a Pick, vesztett a Szeviép

2008. szeptember 21., vasárnap

Ha szombat, akkor ismét Sporthétvége a SZEGEDma.hu-n! Mint azt hűséges olvasóink már megszokhatták, a következő két napban figyelemmel kísérjük a szegedi sporteseményeket, illetve a helyi csapatok szereplését, az eredményekről és a részletekről folyamatosan beszámolunk. Ha velünk tartanak, most sem maradnak le semmiről. Térjenek vissza időről időre Sporthétvége című összeállításunkra!

Sportos szempontból a hétvége már el is kezdődött, ugyanis a Szeviép-Szeged női kosarasai pénteken este Sopronban játszottak felkészülési meccset, míg a Szeged Beton vízipólósaira ezúttal csütörtökön várt komoly feladat, hiszen vezetőedzőjük hivatalos külföldi elfoglaltsága miatt ekkor szálltak vízbe a magyar kupa selejtezőjében.

Vízilabda: nem mondott csütörtököt a Beton

A férfi vízilabda magyar kupa selejtezőjében a szintén OB I-es Bodrogi Bau-Szentessel és a másodosztályú MAFC-cal kerül egy csoportba a Szeged Beton, a találkozókat a Kurca partján rendezték. A tavalyi bajnokság negyedik helyezettje könnyedén vette az akadályt, miután a budapestieket 20-7-re, a megyei riválist 15-5-re ütötte ki. Az előbbi találkozón

Kuncz,

utóbbin

Weszelovszky

hintett egy négyest. A Beton ezzel esélyeshez méltóan jutott a negyeddöntőbe, melynek sorsolására hétfőn kerül sor.

Női kosárlabda: kettős Szeviép-vereség a bajnok ellen

Sopronban játszott kettős felkészülési mérkőzést a Szeviép-Szeged NB I/A csoportos női kosárlabdacsapata. A tavalyi bronzérmes pénteken este csapott össze először a kétszeres címvédő MKB-Euroleasinggel, s viszonylag jól tartotta magát, hiszen csak kis különbségű, 82-76-os vereséget szenvedett esélyesebb ellenfelétől. A helytállás értékét növeli, hogy a szegedieknél nem léphetett pályára az amerikai légiós, a múlt héten Szekszárdon megsérült

Almind.

A második felvonásra szombaton 11 órai kezdettel került sor a hűség városában, ekkor már jóval simábban győztek a hazaiak, a rövidebb kispaddal bíró Szegedből vett ki többet a duplázás. A vége 100-73 lett.

Honti

10, Milovanovics 9. A Szeged legjobb dobói: Szakács 17, Zserzserunova 15, Fürész 12,

Laczi E.

12,

Tomova

9.

Kézilabda: továbbra is dadogós a Pick...

A Pick Szeged férfi kézilabdásai eddig közel sem mutattak bombaformát a bajnoki találkozókon, de mivel igazán nehéz ellenféllel még nem kellett mérkőzniük, magabiztosan húzták be három találkozójukat. A Bajnokok Ligája csoportkörének közeledtével azonban a szurkolók is egyre türelmetlenebbül várják a jó játékot - szombaton a Csurgó ellen lesz erre lehetőség. A Somogy megyei újonccsapat és a magyarkupa-címvédő bajnokija 17 órakor kezdődik az újszegedi sportcsarnokban. A még hosszabb ideig hiányzó

Nenadics

Stamate

mellett a szintén sérült

Krivokapics

játéka is kérdéses a hazaiaknál. Nos, végül a balkezes bombázó mellett

Puljezevics

kapus is kihagyta a mérkőzést, melyet 16-10-es félidőt követően 32-26-ra nyert meg a Pick, úgy, hogy a második félidőben 12-13 góllal is vezetett. A végére azonban kiengedtek a hazaiak, s ez továbbra is intő jel lehet a számukra...

Férfi kosárlabda: a végén bukott el az SZTE-Szedeák

Az NB I/B csoportos férfi kosárlabda-bajnokság 2. fordulójában a Wamsler SE-Salgótarjánt, a csoport egyik legnagyobb favoritját látja vendégül az SZTE-Szedeák gárdája. A vasárnap 18 órakor kezdődő mérkőzés

részletes beharangozóját itt olvashatják

. Drámai küzdelemben végül 86-84-re győztek a vendégek,

részletes beszámoló itt.

A férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoportjának 2. körében: SZTE-Szedeák - Salgótarján 84-86.

... és akinek ez nem elég: teke, röplabda, rögbi, biliárd és foci

A bajnoki címvédő GabonaTransz-Szegedi TE tekecsapata szombaton 14 órától az Ózdot fogadta az újszegedi tekecentrumban, s esélyeshez méltóan játszva győzött.

A teke szuperliga 3. körében: GabonaTransz-Szegedi TE - Ózdi VFTC 8-0 (3819-3372)