Kézilabda: döntőben a Pick a Kanizsa-kupán

2016. augusztus 27., szombat
pick_nexe_kocsisa

A horvát Nexe felett aratott győzelmével bejutott a MOL-Pick Szeged a VI. Kanjiza Cup vasárnap délutáni döntőjébe.

A pickhandball.hu

beszámolója szerint

Jonas Källman

szerezte a találkozó első gólját, majd 2-1-nél

Sego

hetest védett. Jött két Gorbok-gól, máris 4-1 lett az állás. Sego remekelt, így nőtt a különbség, a 17. percben már 7-2-re vezettek a szegediek. 10-4-ről 10-7-re tornázta fel magát a Nexe, időt is kért

Pastor

edző.

Zubai Szabolcs

gólja nyugtatta meg a magyar csapatot, így 30 perc után 12-9-re vezetett a Pick. Küzdött, hajtott a horvát csapat a szünet után, a 38. percben 15-13-ra álltak a felek.

Pedro

, majd

Buntic

is betalált a kapuba, de jött két horvát találat is, 17-15. 17-16-nál

Sostaric

fontos gólt szerzett, ennek ellenére izgalmasan alakulat a hajrá, amit szerencsére jól bírtak a Tisza-partiak, akik így 24-21-re nyertek végül. A MOL-Pick Szeged tehát második meccsét is megnyerte a csoportban, ezáltal bejutott a torna döntőjébe, amelyet vasárnap 15.30-tól rendeznek. A finálét a Sport 1 televízió élőben fogja közvetíteni. Az ellenfél a fehérorosz HC Meshkov Brest csapata lesz.

VI. Kanjiza Cup, A csoport:

MOL-Pick Szeged - RK Nexe 24-21 (12-9)

Magyarkanizsa, Banja Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Herczeg, Südi.

Sego - Pedro 4/2, Buntic 3, Skube 1, Gaber, Gorbok 3, Källman 1.

Sierra (kapus), Blazevic, Zubai 2, Bóka 2, Thiagus Petrus, Balogh 3, Sostaric 5/1, Bodó.

Juan Carlos Pastor.

4 perc, ill. 6 perc.