Minden dosszié
1-10 találat megjelenítése a 734-ből a következő témában:
Minden cikk

Nevet vált a MOL-Pick Szeged

A Szeged helyett a Tatabánya férfi kézilabdázóit támogatja a MOL Nyrt, így a bajnoki címvédő Pick Szeged néven szerepel a következő idényben.

Mikler Roland elárulta, szerinte mi volt a bajnoki siker kulcsa

Mint ismeretes, a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata három év után ismét elhódította a magyar bajnoki trófeát, miután a fináléban oda-vissza legyőzte az ősi rivális Telekom Veszprém együttesét. Mikler Roland, a Tisza-partiak kapusa a Rádió88-nak adott interjújában elmondta, szerinte mi volt a siker kulcsa.

NEGYEDSZER BAJNOK A MOL PICK SZEGED!

A szerdai 31-28-ra megnyert hazai mérkőzés után nyitva volt az aranykapu a veszprémi visszavágó előtt. A kulcs is ott volt a MOL-Pick Szegeden kezében, mivel a végig nagyon szoros első mérkőzésen a hajrában 5 percnyi nagyon jó játékkal sikerült előnybe kerülniük, ezt a periódust kellett „sokszorosítani”. Közel telt ház fogadta a csapatokat, Szegedről körülbelül 400 szurkoló kísérte el a Picket a szezon utolsó, de mindenképpen legfontosabb összecsapására. Ők örülhettek jobban, mert Bodó Richárd és Stanislav Kasparek góljával 2 perc alatt kétgólos előnyhöz jutottak a szegediek, amit csak nagyon nehezen, a 6. percre sikerült kiegyenlíteni a hazaiaknak. A viszonylag gólcsendes első percek után elkezdtek potyogni a gólok-már a Veszprém volt előnyben, de a Szegednek rendre sikerült egyenlítenie, sőt amikor először elmentek kettővel a hazaiak, pillanatok alatt háromszor is betaláltak, és ismét átvették a vezetést. (12. perc 8-9) [caption id="attachment_906442" align="aligncenter" width="1600"] Fotó: MTI/Vasvári Tamás[/caption] Jött egy 3 perces gólcsend, aminek a végére Bódó-Bánhidi összjáték után utóbbi tett pontot, a meccs negyedénél így összesítésben öttel vezetett a Szeged, időt is kért David Davis. Nem sikerült azonban átlendíteni játékosait a holtponton, újabb két Pick gól után már zúgott a csarnokban az „ébresztő”. Összeszedettebbé vált mindkét oldalon a védekezés, és ugyan a hazaiak csökkenteni tudták hátrányukat, de az egyenlítés közelébe sem tudtak kerülni. Az egyenlítés a félidő végéig nem is jött össze, mégis komoly előnybe kerültek a Veszprémiek. A 29. percben Bánhid Bence kapott piros lapot, miután védekezés közben eltalálta Kentin Mahé fejét. A játékvezetők videózás után hozták meg a talán kissé szigorú, de jogos döntésüket. A félidőhöz egy gólos előnnyel és legjobbja nélkül érkezett a MOL-Pick Szeged. (30. perc: 14-15) Hiába vesztette vezérét a Szeged, nagyon magabiztosan kezdte a második félidőt. Pillanatok alatt kihasználva a hazaiak hibáit, elléptek négy góllal, ami érezhető nyugtatólag hatott a játékukra. Hiába zárkózott fel a Veszprém, nem sikerült egyenlíteniük, de még csak a közelébe is ritkán jutottak. Egyértelműen a vendégek uralták a meccset és elsősorban az ő akaratuk érvényesült. (45. perc: 25-27) Ez pedig a hajrára sem változott. Egy újabb remek ritmusváltással ismét négyre növelte előnyét a Pick, így a záró 10 percre stabil összesített előnnyel fordulhattak. Nem csak a játék képéből, de a csarnok hangulatából is érezni lehetett, hogy ez a bajnoki cím már "félig" Szegeden van, a másik fele pedig jó uton van oda. (52. perc: 30-33)