Vízilabda: hátrányba került a BVSC-vel szemben a Szeged + FOTÓK

2016. május 7., szombat
tiszavirag-bvsc007kf

Harmadjára is kikapott a BVSC-től a ContiTech Szeged Diapolo, amely hátrányba került az ötödik helyért vívott párharcban zuglói riválisával szemben.

A szezon során mindkét eddigi meccsét elvesztette a BVSC-vel szemben a ContiTech Szeged Diapolo,

Varga Péter

együttesének azonban meg kellett törnie ezt a sorozatot annak érdekében, hogy egy nagyot léphessen a nemzetközi kupaindulással járó ötödik hely felé. Ebben nem lehetett a csapat segítségére a három meccsre eltiltott

Lukas Seman

, így a fiatal

Szepes Áron

került be a keretbe.

Létay Krisztián

szerezte a meccs első gólját, amire csak a hatodik percben tudott válaszolni a Szeged, az idény végén hazatérő

Aljosa Kunac

mattolta

Györke Zsoltot

azt követően, hogy többször is a kapufát találták el a Tisza-partiak. A fórokat sem használta ki jó arányban a Szeged, ellenben

Czigány Károly

igen éles szögből is el tudta tenni a labdát

Meixner Marcell

mellett. Újabb egyenlítési lehetőség adódott a ContiTech előtt, de

Manhercz Krisztián

kihagyta az ötméterest, ellenben szinte a következő támadásból megint gólt lőtt a BVSC, amely jóval pontosabban játszott a kapu előtt a szegedieknél, így a meccsen először alakult ki kétgólos különbség - döntetlen helyett 1-3. A folytatásban sem volt szerencséje a kapufákkal a Szegednek, miközben a BVSC kíméletlenül élt szinte minden lehetőségével támadásban, hiába védekeztek nagyon kevés hibával Kiss Csabáék, a jóval kevesebb helyzetből jobb százalékban lőtt a BVSC, amely az egykori szegedi,

Török Béla

góljával már 4-1-re vezetett a nagyszünetben. Nem sikerült belőni az emberelőnyöket a szünet után sem, majd

Csapó Miklós

pattintott lövése után már felmerülhetett a kérdés, hogy van-e innen visszaút a szegediek számára. (1-5)

Zsigri Bence

gyorsan válaszolt egy szép húzás után centerből, (2-5) így még egy nagy rohammal megmaradt a Szeged esélye arra, hogy elkerülje a vereséget, ami egyre csak nőtt, tekintve, hogy a záró negyed első két percében gyorsan két gólt is szereztek Varga Péter tanítványai, így már csak eggyel vezettek a zuglóiak. (4-5) Török Béla azonban lehűtötte a szegedi kedélyeket egy értékesített fórral, az utolsó négy percben pedig már nem esett gól a meccsen, így az idény során harmadjára is vereséget szenvedett a BVSC-től a ContiTech Szeged Diapolo, amely támadásban bizonyult kevesebbnek ellenfelénél, ezzel pedig nehéz helyzetbe hozta önmagát, hiszen elvesztette a pályaelőnyét, és ahhoz, hogy legyen esélye még az Euro Kupát jelentő ötödik hely elérésére, nyernie kell szerdán a BVSC otthonában.

E-ON férfi vízilabda OB I., rájátszás az 5. helyért, 1. meccs

ContiTech Szeged Diapolo - BVSC 4 - 6 (1-1, 0-3, 1-1, 2-1)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Fodor Rajmund, Kovács Cs. Tamás.

MEIXNER - Manhercz Á., Manhercz K., KUNAC 1, Sánta, Chilkó 1, Kiss Cs. Csere: Sedlmayer, Palotás, Szepes, Varga II Zs., Pellei 1, Zsigri 1.

Varga Péter.

BVSC:

GYÖRKE - Czigány 1, Pásztor, TÖRÖK 2, Kovács P. 1, Létay 1, Csapó 1. Csere: Ambrus F., Szabó Bendegúz, Szabó Bence, Mátyok, Nagy Á.

Märcz Tamás.

Emberelőny:

12/1 ill. 6/1.

Ötméteres:

1/0 ill. - .

Kiss Cs. (22') ill. Szabó Bendegúz (26'), Pásztor (29'), Kovács (30').

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a BVSC-nek

Varga Péter:

"Folytatás szerdán."

Märcz Tamás:

"A remek kapusteljesítmény és védekezés alapozta meg győzelmünket."

VÉGEIV. negyed 4-6 (1-1, 0-3, 1-1, 2-1)32' A BVSC már semmit nem akar a meccstől, kidobják oldalra a vendégek. Még tíz másodperc, Manhercz Ádám bejátssza centerbe, de ebből nincs már helyzet - harmadjára sem sikerült, ezúttal is nyer a BVSC a Szeged ellen, ezzel nagy lépést tesz az ötödik hely megszerzését illetően, és nehéz helyzetbe hozta magát a Szeged a folytatást tekintve. 32' Meixner még véd egyet, de az utolsó percben kisebbfajta csodára lenne szükség a Szegedtől: kiállítás, Ambrust küldik ki, de nem tud ziccerbe kerülni a Szeged, ezzel eldőlt. 31' Török átlövése a felső lécet súrolva megy fölé, kimarad a fór, ezzel nyílt marad a meccs. Magas Sántának a bejátszás centerbe, ketten is biztosítottak rajta. 30' Megint kiállítás, Kovács Péternek is a harmadik. Manhercz Krisztián vállalja el, ha nem is sokkal, de elkerüli lövése a kaput. Chilkót is kiállítják, egyből időt kér a BVSC - ez is sokat nyomhat a latban a végeredményt tekintve. 29' Chilkó keresztpasszát lehúzza Kovács Péter, fel is hördül a publikum, nincs gól a fórból. Kontra, egy újabb esély a Szeged előtt! 29'Kiállítás, hiába könyörögnek a vendégek játékosai, Pásztor is kipontozódik. Időt kér Varga Péter - kulcsfontosságú támadás jöhet. 28' Palotást kiállítják, neki az első hibája: érkezik a keresztpasszra Török a hosszú kapufánál, és bepattintja, újra kettővel vezet a BVSC, 4-6. 27' GÓÓÓL! Pellei veszi remekül észre a helyet, és pontos is a lövést, 4-5! Csak egy a különbség! 26' Meixner véd remekül Létay átlövése után, majd Szabó Bendegúz pontozódik ki, de Sánta Györkébe vágja a ziccert. 25' GÓÓÓL! Chilkónak kevés ideje volt már, de jobbról bevágta Györke feje fölé, 3-5! Így kell kezdeni, és még bármi lehet! 25' Az utolsó ráúszást megnyerte Manhercz Krisztián. III. negyed 2-5 (1-1, 0-3, 1-1)24' Jó a blokk hátul, Meixner még ellövi távolról - még egy tized másodperc maradt, Györke már nem csinál vele semmit. Háromgólos hátrányból várhatja az utolsó nyolc percet a Szeged - hiba nélküli negyed kell! 24' MEIXNER! Szép védés tőle Szabó Bence lövésénél, és így még jöhetünk a mínusz kettőért! Szép bejátszás, de Varga II Zsolt kapáslövése elmegy a kapu mellett. 23'Kiállítás, Sedlmayer második hibája. Ez is kapufa, Pásztor zörgeti meg kintről a keresztlécet, de marad a BVSC-nél. 23' Zsigri gyorsan válaszol egy centerből behúzott kapásgóllal, remekül vágta be a rövidbe, 2-5! Így még lehet remény! 22' Elsőre kicsúszik Czigány kezéből is, de visszakerül a jobb oldalra Csapóhoz, aki Meixner keze alatt megint belövi, 1-5. Van innen visszaút? 22' Sedlmayer nem tudja bejátszani, kicsorog a kezéből, időt kér a BVSC, hiszen Kiss Csabát kiállítják, neki pedig ez a harmadik, így neki véget ér a meccs. 21' Kiesik Kiss Csaba kezéből a labda, így megszerzik a vendégek. Nem tudnak vele azonban mit kezdeni, Sedlmayer jól védekezik megint. 20' Ez most pontatlan, jöhet a BVSC. Ambrus megkapja centerben a bejátszást, egyből lő, de fölé. 19' Letelik a fór, nincs gól ebből sem - Pellei elvállalja, de Györke odaér a jobb kapufa mellé, maradhat még nálunk. 18' Csapó is elvállalja távolról, ez a bal kapufa tövéről csattan vissza. Györke véd megint, elképesztő, amit bemutat ma! Miénk a labda a sarokban, majd páros kiállítást ítélnek, Sedlmayer és Pásztor megy ki. Ez is kiállítás, Kovács Péter faultol centerben - időt kér Varga Péter! 18' Czigány lő jócskán fölé kintről. Palotás is pattintja, de pont Györkét találja el a kapu közepén. 17' Sedlmayer pattintott távoli lövését üti ki Györke, jöhetünk a sarokból. De csak eddig, kontrát ítélnek. 17' A harmadik sprintet Sedlmayer Tamás nyerte. II. negyed 1-4 (1-1, 0-3)16' Kiállítás, Sánta harcol ki egy újabbat, majd a blokk után Manhercz Krisztián hiába lő a kapuba, ez már időn túl volt. Innen pokoli nehéz lesz felállnia a nagyszünet után a Szegednek, ráadásul ezzel a Györkével szemben rendesen meg is kell izzadnia. 15' Czigány átlövése száll el a keresztléc mellett. Chilkó centerezése után kicsúszik Kiss Csaba kezéből, megpróbálja csavarból, de ez pont Györkét találja el. Sőt, ami nagyobb gond, Török bevágja kintről, 1-4. 14' Egy távoli ejtés Létaytól, de ez a kapu tetején landol - nem volt rossz elképzelés. Újabb esély a zárkózásra: Manhercz Krisztián megveri emberét, ki is állítják Csapót: Chilkó lóbál, de elakad a lövése Györkében! 14' Megint kapufa, most Sedlmayer is a felső lécet találja el a blokkok mellett fórból. 14'MEIXNER! Kellett a bravúr tőle Nagy vízre pattintott lövése után - kiállítás a BVSC-ből, Ambrus megy ki, egyből időt is kérünk. 13' Györke megint véd, egyelőre megbabonázta a szegedieket! Varga II Zsolt küzd centerben, de ketten elsodorják, és megszerzik a labdát. 12' GYÖRKE MEGFOGJA! Elkapta a ritmust a BVSC kapusa, kivédi a bal alsóba tartó lövést. Jöhetünk azonban a sarokból, de kontra után már a BVSC támad, Kovács Péter pedig üresen marad középen, és behúzza a bal alsóba, 1-3 - először alakul ki kétgólos különbség a meccsen. 11' Kiállítás itt is, fórból kell a gól: Manhercz Krisztián lövését Györke bravúrral kitolja! Marad nálunk a labda, ez viszont már büntető, Sánta Dániel harcol ki egy ötöst! 11'Kiállítják Kiss Csabát, neki ez már a második hibája. Sánta éri be Kovács Pétert és lelopja a kezéről, mielőtt lőni tudna, bravó! 10'Jó a blokk Chilkótól is a túloldalon, majd ő akaszkodik össze a félpályán Nagy Sándorral, kontrát ítélnek. Czigány Meixner hóna alatt, teste mellett lő a kapuba igen kiszorított szögből, 1-2. 9'Ebből nem tud most helyzetig jutni a BVSC, majd Pellei lövését blokkolják középen. 9'A második ráúszást megnyeri Török, ezzel eldőlt, hogy nem tudunk gólt lőni a fórból, ami maradt az első negyedből. I. negyed 1-18' Pellei lövését tolja ki Györke a keresztléc elöl - támadhatunk tovább, gyakorlatilag végig a negyedben. Kiállítás, Sánta harcolja ki - de már nincs időnk lőni, csupán egy másodperc maradt, ez a negyed vége. Nem ígérkezik könnyebbnek ez a meccs sem, mint az idénybeli eddigi BVSC elleni meccsek. 8' Nem tudunk belőle gólhelyzetig jutni, visszaszerzi a BVSC. A bejátszásnál nem tudja megjátszani a labdát Kovács Péter, a Szegedé a labda: 39 másodperccel a negyed vége előtt időt kér Varga Péter. 7' Kiállítás, Kiss Csabánál a hiba. Manhercz Ádám remekül védekezik most, megszerezzük a labdát! 6' Kontra a BVSC-nél is, jöhetünk a vezetésért. Kiss Csaba lő középről, de Györke közreműködésével ez is a lécen köt ki. Maradhat a Szegednél, de ebből sincs gól. 6'Kiállítás, Czigány megy ki - rögtön ott is az egyenlítés, Kunac egy pillanat alatt lőtt Györke kapujába, 1-1! 5'MEGINT KAPUFA! Nincs eddig szerencséje a ContiTechnek, Manhercz újabb lövése csattan a lécen. 4' Létay lőtte el a fórt végül, de remekül zárt most a Szeged hátul, nem volt igazán jó lövőhelyzet. 4' Török fogja meg Sántát centerben, majd kiállítják Manhercz Krisztiánt - rögtön időt kér a BVSC. 3' Chilkó átlövése zúg el Györke kapuja előtt keresztbe. Meixner mutat be egy fontos védést. 3'Újabb kontra, most Sántára fújják a sporik. Ez komoly ziccer volt, Ambrus maradt egy pillanatra őrizetlenül a kapu előtt, de jól jött ki Meixner, és nem tudta már átejteni a kapust. 2' Kontrát fújnak most, jöhet újra a BVSC. Létay lóbái után ballal visszahúzza a bal sarokba, 0-1. 1' Csak az oldalhálóban köt ki Török lövése a túloldalon az első vendégakció végén. 1' A felső lécre lő az első szegedi támadás végén Manhercz Krisztián. 1' A Szeged nyeri az első ráúszást. 16.27 - Köszöntjük olvasóinkat a sportuszodából! A szegedi játékosok saját kedvenc zenéikre melegíthettek a sorsdöntő párharc első meccsén: fontos lenne, hogy az ötödik helyért vívott csatában jól kezdjen a ContiTech Szeged Diapolo. Szépen megtelt a lelátó is a jó időben, minden adott egy remek meccshez! A mérkőzés 16.30-kor kezdődik!

Mindkét szezonbeli meccsét elvesztette a ContiTech Szeged Diapolo a BVSC ellen, ezt a sorozatot azonban meg kell törnie Manhercz Krisztiánéknak annak érdekében, hogy jövőre is nemzetközi mérkőzéseket játszhassanak. Az ötödik helyért vívott párharc győztese ugyanis játszhat az Euro Kupában, míg a vesztes számára csak a hazai küzdelmek maradnak. A Szeged a Szőnyi úton, és hazai medencében is három góllal kapott ki a BVSC-től, azonban remélhetőleg a nyitott sportuszoda közönsége, amely ingyen tekintheti meg a szombati derbit, segíteni fog majd abban Varga Péter együttesének, hogy előnybe kerüljön a párharc első meccsén.