Futsal: háromgólos hátrányból nyert az SZTE EHÖK SE + FOTÓK

2016. március 21., hétfő
szte_ehok-reac010kf

Sokáig három góllal vezetett a REAC hétfőn este az újszegedi sportcsarnokban, de a második félidő utolsó szakaszában új lendületre kapó SZTE EHÖK SE megfordította, és megnyerte a meccset.

A forduló előtt nyolcadik, utóbbi öt bajnokijából négyet megnyerő REAC-ot fogadta az alaposan megfiatalított SZTE EHÖK SE a férfi futsal NB II Keleti csoportjában hétfőn este. A kiegyenlítetten kezdődő meccsen az ötödik percben született az első gól, egy keresztpassznál üresen maradt a kapu előtt Kasza, akinek egy lépésről nem volt nehéz dolga, és Vasas kapujába perdített, 0-1. Húsz másodperccel később Kovács Milán ugrott ki középen, majd hét méterről, jobb külsővel a bal alsóba lőtt, 1-1. Még ennyi idő sem telt az újabb gólig, tíz másodperccel később egy szöglet után érkezett Kiss Tamás, aki kapásból a felső léc alá bombázott öt méterről, 1-2. A nyolcadik percben hárman vihették két vendég védőre a labdát, de Kiss-Kása a kapu mellé helyezett. A kilencedik percben először volt kétgólos a különbség, miután egy elég vitatható hazaadást befújtak a játékvezető, a hatosról járó legurított szabadrúgást pedig Kollár Zsolt ellőtte Vasas lába és a blokk mellett, 1-3. Szerencséje sem volt az EHÖK SE-nek, egy felívelt labdát Fülöp fejelt volna ki, viszont a felszabadítás pont Pálmai elé került, aki öt méterről nem hibázott, 1-4. Bánóczki és Deák játszott össze remekül, utóbbi használta ki a ziccert, gólokban gazdag tíz percen voltunk túl, 2-4. Szoros, lüktető meccs volt a folytatásban, de a kapu előtti lehetőségekkel ezúttal is a REAC élt jobban, egy lecsorgó labdát Pfister vágott a bal alsóba a kapuval szemben, így ismét hárommal vezettek a rákospalotaiak. Kollár Szabolcs hatalmas bravúrjai tartották a különbséget a vendégek számára, Kiss-Kása és Rutai ziccerénél is a kapus nagyszerű reflexei kellettek ahhoz, hogy ne lépjen közelebb a Szeged. Az utolsó két percben záporoztak a szegedi lehetőségek, de Kollár Szabolcs mindent fogott, így maradt a háromgólos vendégelőny a szünetre. Akárcsak az első félidő első öt percében, a szünet után is mindkét oldalon adódtak nagyobb lehetőségek, de maradt a vendégek vezetése. Vasas mutatta be a legnagyobb védést Kasza kapáslövése után, viszont ekkor nem nagyon látszott az idő teltével, hogy hogyan tudná újra szorossá tenni a meccset az EHÖK SE. Mindössze hét perc maradt a meccsből, de befagyott az eredményjelző – majd Fülöp törte meg a jeget, miután Vasas lépett fel, és remek passza után Fülöp ziccerben nem hibázott, 3-5. Rögtön a gól után Vasas megmozdulását látták szabálytalannak, sőt, mivel úgy ítélték meg, hogy a hatoson belül történt, büntetőt rúghatott a REAC, amit Kiss Tamás értékesített, 3-6. Egy szépen végigjátszott akció után Kiss-Kása megint kettőre hozta fel az EHÖK-öt, sőt, Bánóczki sarkazása után három perccel a vége előtt csupán egyel vezettek a vendégek, 5-6. Két és fél perccel a vége előtt Fülöp ki tudott egyenlíteni, és teljesen nyílttá vált a meccs: a REAC leült, míg a szegediek lendületbe kerültek. Egy perccel a vége előtt Fülöp megszerezte a harmadik gólját, így a meccsen először vezetett az EHÖK SE, 7-6. Ez már elegendőnek bizonyult a győzelemhez is a szegediek számára, az utolsó percben nem engedte helyzetig ellenfelét Makra Zsolt együttese, és végül nagy küzdelemben megnyerte a találkozót. Az SZTE EHÖK SE legközelebb három hét múlva, április 11-én Maglódon lép pályára.

Férfi futsal NB II Keleti csoport, 20. forduló

SZTE EHÖK SE – REAC 7-6 (2-5)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Márkus András, Kaszala Mihály (Túri Tamás)

EHÖK SE:

Vasas – Csamangó, Kiss-Kása, Rutai, Bánóczki. Csere: Fülöp, Deák, Guth, Szivák, Petőfi, Csanádi, Kovács M.

Makra Zsolt.

REAC:

Kollár Sz. - Pfister, Kasza, Kollár Zs., Kiss T. Csere: Kléner, Pálmai, Krasznay.

Játékos-edző:

Kollár Zsolt.

Kovács M. (6'), Bánóczki (10', 37'), Fülöp (34', 38', 39'), Kiss-Kása (35') ill. Kasza (5'), Kiss T. (6', 34'), Kollár Zs. (9'), Pálmai (10'), Pfister (14').

Kovács M. (24'), Bánóczki (36') ill. Kollár Zs. (38') Makra Zsolt:

"Megjártuk a mennyet és a poklot. Az első félidő borzasztó kezdése és a sok kihagyott helyzet után a második félidő eredményes játékával a magunk javára fordítottuk a mérkőzést.

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. március 21.