Kézilabda: a Veszprémnél a pályaelőny a döntőben + FOTÓK

2015. május 9., szombat
pick-veszprem07kf

Hattal kellett volna nyernie a MOL-Pick Szegednek ahhoz, hogy nála legyen a pályaelőny a döntőben: a győzelem elmaradt, a Veszprém pedig éppen hattal verte a szegedieket az újszegedi sportcsarnokban.

Mivel Veszprémben öt góllal kikapott a MOL-Pick Szeged, ezért ahhoz, hogy Juan Carlos Pastor csapatánál legyen a pályaelőny a bajnoki döntőben, hat gólos győzelemre lett volna szüksége az idény első, Szegeden rendezett rangadóján. Sulic szerezte a meccs első gólját beállóból, majd a Veszprémnél remekül működő Chema-Nagy László-Suli tengely sorra alakította ki a ziccereket beállóban, ezt nehezen tudta levédekezni a Pick. 4-2-s vendég vezetés után előbb 4-4-re, 6-6-ra, majd 8-8-ra is egyenlíteni tudott a Pick, de ezt követően Nagy és Ilic átlövéseivel megint kettőre, majd Zeitz góljával először háromra lépett meg a Veszprém, ami után időt is kért Juan Carlos Pastor. (8-11) Ancsin átlövéseivel ugyan közelebb tudott lépni a Pick a hajrára, de a legeredményesebb veszprémi, Sulic góljával mégis a vendégeké volt az utolsó szó, a bakonyiak két góllal vezettek a szünetben. A fordulás után két gyors góllal négy volt már a Veszprém fórja, ezt ugyan Ancsin a saját térfeléről az üres kapuba lőtt góllal kozmetikázta, de a tavaly még a Szegedben játszó Mikler kapus nagyobbnál-nagyobb bravúrokat mutatott be a ketrecben, és védéseinek köszönhetően nem tudott közelebb lépni a szegedi együttes. A félidő derekára ledolgozta hátrányát a Szeged, és kiegyenlített (20-20), viszont Mikler továbbra is ihletett formában védett, több ziccert is megfogott a kapus, ami a túloldalon viszont rendre góllal zárult, így folyamatosan építette ki újabb előnyét a Veszprém, erre pedig már nem volt válasza Ilyés Ferencéknek, így a Veszprém végül hat góllal nyert az újszegedi sportcsarnokban, és megnyerte a rájátszást, és ezzel pályaelőnnyel várhatja a két együttes közti bajnoki döntőt. A MOL-Pick Szeged nem tudott úgy védekezni, mint ellenfele, amelyben a kapusteljesítmény mellett a blokkolások száma is jól mutatta, hogy mennyire zártan, összeszedetten tudott védekezni a veszprémi együttes, ez pedig ma győzelmet és egyben pályaelőnyt ért számukra a bajnoki döntőre. Az két nyert meccsig tartó párharc, amelyből két meccset is Veszprémben rendeznek, egy hét múlva, május 16-án kezdődik, majd három nappal később, május 19-én rendezik a szegedi mérkőzést.

Férfi kézilabda NB I, rájátszás az 1.-6. helyért, 10. forduló

MOL-Pick Szeged - MKB-MVM Veszprém 26 - 31 (13-15)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezeti: Herczeg Péter, Südi Péter.

Wyszomirski - Prodanovic 4, Zubai 2, KALLMAN 6, Blazevic, Ilyés 1, Bombac. Csere: Sierra (kapus), Balogh 1, PARRONDO 5/5, Vranjes 1, ANCSIN 4, Robledo 1.

Juan Carlos Pastor.

Veszprém:

MIKLER - Gulyás 1, NAGY L. 5, Chema 1, SULIC 7, Ilic 4/2, Iváncsik G. 4. Csere: Alilovic (kapus), Terzic, Schuch, Ugalde, Zeitz 2, Lékai 2, Marguc 3, Nilsson 2.

Carlos Ortega.

5/5 ill. 2/2.

6 perc ill. 12 perc. Juan Carlos Pastor:

"Gratulálok a Veszprémnek, megérdemelték a sikert. Mikler Roli ma nagyon jól teljesített, rengeteg kontrát nem tudtunk belőni, e miatt nem tudtunk a meccsben lenni. Az első félidőben rengeteg egyszerű gólt lőttek kontrából, a második félidőben ki tudtuk használni az emberelőnyt, visszajöttünk a meccsbe, de a végén a tapasztalatával a Veszprém eldönttötte a meccset. Marad a célunk, hogy legalább egyszer megverjük a Veszprémet a bajnoki döntőben. Köszönöm a szurkolóknak, a játékosoknak ezt a jó kézilabda meccset."

Carlos Ortega:

"Szerintem a különbség nem reális, a kapusok jobban teljesítettek nálunk. Itt Szegeden nagyon nehéz nyerni,örülök, hogy nekünk sikerült. A Pick Szeged a BL-ben is megmutatta, hogy ki tud jönni kritikus szituációkban, azt mutatja, hogy ők is nagyon jó csapat. Jön a bajnoki döntő, nagyon fontos, hogy otthon kezdünk. Nagy előny a pályaelőny, mert a csapatok már fáradtak, és ki kell hozni még egy maximumot, hiszen a bajnokságért és a BL-ért harcolunk."

Ancsin Gábor:

"Először is gratulálok a Veszprémnek, kihasználták azokat a hibáinkat, amiket szerettünk volna elkerülni. Jó lett volna, ha többször utat találnak a lövéseim, de ez most így alakult. Az első félidőben a Chema-Sulic kapcsolatra nem volt ellenszerünk, sok kontragólt kaptunk, kihasználták a hibáinkat. Mindig jobb, ha több időnk van felkészülni, szüksége lesz a csapatnak erre a hétre."

Mikler Roland:

"Elsősorban a csapat érdemli a dicséretet. Azóta ezt a pillanatot vártam, amióta eligazoltam, nekem ez egy kimondottan különleges élmény volt. Egyrészt furcsa, másrészt pedig olyan emlékeket szabadított fel bennem, ami boldoggá tett. Szerettem volna mindent kiadni magamból, ez sikerült, így boldog vagyok. A bajnoki döntő nyitott, otthon kezdünk, ez egy nagy előny lehet számunkra. Nehéz a Szeged ellen játszani, de ha ilyen stabil lesz a védekezésünk, mint amit ma is mutattunk, akkor nehéz lesz megverni bennünket bárkinek."

VÉGE60'Ilyés átlövését blokkolják, majd Prodanovic középről lő a bal alsóba, 25-31. Itt a vége, hattal nyer a Veszprém, és ezzel megnyeri az rájátszást, és nála a pályaelőny a döntőben, többek között Mikler káprázatos teljesítményének köszönhetően. 59' Nilsson vágja be ismét beállóból, 24-31. 58' Nilsson már hatra növeli a különbséget, 24-30. Ünnepel a veszprémi tábor. Ilyés átlövését fogja Mikler másfél perccel a vége előtt. 58' Mikler újabb bravúrja után indul a Veszprém, de az induló Schuchot megállítja Vranjes, aki két percet kap ezért. 57'Lékai elveszíti a labdát a túloldalon, majd Mikler megint véd egy átlövést, és nem indítja el végül a támadást, lassítja egy picit a játékot a Veszprém. Sőt, Iváncsik újra betalál, így az eddigi legnagyobb különbség alakul ki a meccsen, öttel, 29-24-re vezet a Veszprém. 56'Vranjes reklamál belülvédekezést, majd Källman cunderéből nem jött ki teljesen a csavar, mellé pörög labdája. 56' Újra Wyszomirski a szegedi kapuban, de ő sem tudja hárítani Lékai lövését, 24-28. 55'Ancsin játssza meg szépen Vranjest, aki elteszi Mikler mellett is, 24-27. 54' Nagy László húzza vissza a rövid alsóba a kilencesről, 23-26. Elveszítjük a labdát egy támadófault miatt, néggyel léphet meg a Veszprém. Lékai talpról lő a bal alsóba, 23-27. Időt kér Juan Carlos Pastor. 53'Marguc húzza be a rövid alsóba Sierra lábai között, 22-25. Ilyés válaszol a szaggatottról, 23-25. 52' Megszerezzük a labdát, de most nem lőjük el az üres kapura. Ilyés megy be két ember között, és megint Mikler véd, fantasztikusan játszik ma a veszprémi kapus. 51' Källmannak most jó a passz a szélre Bombactól, a svéd kilövi a jobb alsót a szélről, 22-24. 51' Ilyés passza pontatlan a szélre Källmannak, a Veszprém pedig már nem siet, innen nehéz elképzelni, hogy elveszítenék a pályaelőnyt,mégha a meccset nem is nyerték meg. 50'Iváncsik előtt nyílik meg a terület, amit ki is használ, 21-24. Sulicnál a kiállítás Zubaival szemben, emberelőnybe kerülünk. 49' Ancsin a betörése után a bal alsó mellé lő, nem tudunk egyenlíteni. Ilic viszont visszahúzza az alsóba, mikor már passzra lehetett számítani, 21-23. Elveszítjük a labdát, de most a Veszprémet sem "engedik" indulni. 48' Ezek most a kapusok percei: Marguc lövését Sierra, majd Källman ziccerét Mikler védi, majd Zubai az ismétlést fölédurrantja. Indulnánk, de visszafújják a játékvezetők, mert lent maradt Chema, aki majdnem Pastorral is összeveszik, így vi 47' Sulic a "földhöz vágja" Zubait, mindezt a hatoson belül, de semmi ítélet... Mikler megint kitolja a felső léc alá tartó átlövést. 46'Hetes ez is, Nagy Lászlóval szemben a belülvédekezés. Wyszomirski jön a kapuba, Ilic pedig a heteshez: majdnem megfogja a lengyel Ilic alsóba tartó lövését, de becsorog a labda, 21-22. 45'Bombac tör be, és bár ketten összezárnak előtte, ez bizony hetes, jön is Parrondo, a kapuba pedig Alilovic: Parrondo bepattintja Alilovic lábai között, 21-21. 44' Meg is jön a közönség hangja, elképesztő hangulat van a csarnokban. Marguc könnyedén lő most egy gólt a jobb szélről, 20-21. 43'Kiegészül a Veszprém, de Nagy átlövését Sierra védi, ez is elképesztően fontos védés volt, Källman pedig már egyenlít beállóból! 20-20! 42'Passzívot jeleznek a bírók, a végén Ilic lő, de Sierra véd, és miénk a labda. Prodanovic most lehúzza az alsóba a ziccert, 19-20. 41' Zubai harcol ki egy kiállítást Zeitz mellett remek küzdelemmel, majd fél percig kettős emberelőnyben játszhatunk: Prodanovic ziccerben, de ejtését Mikler elképesztő mozdulattal tolja ki a léc alól. Időt kér a Veszprém. 40' Eladja a labdát a Veszprém, és megint üres a kapu, hiszen emberhátrányban ők is lehozzák a kapust: Källman könnyedén lő a kapuba, 18-19. Zeitz lő egy fontos gólt a szaggatottról, 18-20. 39' Támadófault Zubainál, de Prodanovic megszerzi a labdát Sulic kezéből, bravó! Zubai mattolja Miklert a hatosról, 17-19, és Schuchot még ki is küldik két percre, neki ez a második kiállítása, így vigyáznia kell a folytatásban. 38'SIERRA! Fontos védést mutat be a spanyol, Ancsin átlövése azonban mellé megy, viszont rossz a passz a vendégektől, Källman ziccerben, de Mikler véd! Mit művel ma a kapuban Mikler, de sajnos már nem minket boldogít ezzel... Iváncsik indul a túloldalon, és egy helyett újra három közte, 16-19. 38' Elveszik a labdát a Veszprémtől, majd Källman kanyarodik fel a balszélről, és vágja a rövidbe a labdát, 16-18, visszajövünk kettőre. 37' Ancsin tör be remekül, majd szépen ki is lövi a bal alsót Mikler mellett, 15-18. 36'Kiegészül a Veszprém, Marguc pedig a szélről pattintja be Sierra mellett, 14-18. 35'Marguc keresztpasszát Ancsin húzza le, és mivel üres a kapuba, Ancsin rá is lövi a saját térfeléről: BENT IS VAN, bravó! 14-17! 34'A Veszprém megint jól védekezik, még emberhátrányban is, majd Bombac lövését fogja Mikler: elképesztő, amit ma a kapuban nyújt, Ilyés lövésénél is lábbal véd a bakonyiak kapusa. 34' Zubait figyelmezteti a bíró, hogy ne üljön bele az ellenfele ölébe, aki visszakérdez: "Hát akkor mit csináljak?!". Schuch kap két percet Ancsin elleni faultja után, majd Ilyés és Sulic kap össze, utóbbit kell ápolni. 32'Ancsin törne be, de megfogják, majd megint jó a védekezés vele szemben. Robledo megy fel a szaggatottról,de Mikler segítségével a kapufáról megy ki a labda, majd Chema betörése után már néggyel vezet a Veszprém, 13-17. 31'Robledo lőtte el takarásból, de éppen Miklert találta el. Iváncsik ejtése a túloldalon a kapufáról pattan ki, majd egy indítás után Iváncsik ziccerből már nem hibázik, 13-16. 31' A Pick kezdte a második félidőt. SZÜNET30'Nagy passza pontatlan, Ilic megmenti, majd megint legalább négyet lép, és Sulic bevágja az akció végén, 13-15. Ancsin átlövése megy mellé, de veszprémi kézről, egy másodperccel a vége előtt jöhetünk a sarokból, ezzel már nem tudunk mit kezdeni, két góllal, 15-13-ra vezet a Veszprém a szünetben: a pályaelőnyhöz nagyon komoly második félidő kellene. 30' Negyvennyolc másodperccel a félidő vége előtt kér időt Carlos Ortega. 29'Ancsin már lövésre készült volna, de szabaddobást kapunk, Vranjes ellen a fault. KALLMAN! Remek kínai végén 13-14, feljövünk egyre. Ismét a labdával van gond, egy törlés után folytatódik a játék. 28'Lépést reklamál mindenki, de marad a Veszprémnél a labda. Lékai hiába lő a kapuba, már a mienk a labda, közbefújtak a bírók. 27'Ancsin középről lő egy óriási gólt a jobb alsóba, 12-14. 26' Sulic megint át tudja venni a passzt középen, de a felső lécről jön vissza ezúttal a lövése. Robledo viszont csak az oldalhálót találja el, nem tudunk közelebb jönni, sőt, Sulic megint ziccerben, és átejti Sierrát, 11-14. 26' Robledo megy be remekül két védő között, és lő nagy erővel a jobb felsőbe, 11-13. 26'Nagy pattintja le magának, majd a kilencesről lő a léc alá, 10-13, Sierra sem tudta ezt fogni. 25'Parrondo jön a heteshez, most marad Mikler a kapuban: bepattintja a lába alatt Parrondo, 10-12. 24' Lékai is a pályán, őt is jól ismerhetjük. Támadófault Nagy Lászlónál, de nem tudunk ebből indulni. Nagy László vitatkozik a játékvezetővel már a védelemben elkövetett faultja után, majd Vranjest löki meg Ilic ziccerben, két perc, és hetes. 24'Ancsin bombája köt ki Mikler kapujában, 9-12. 23'Nagy László viszont már négyre növeli a különbséget, 8-12, érkezik Sierra a szegedi kapuba. 22'Ilic ellépi most, észre is veszik a bírók. Parrondo nem tud felkanyarodni a jobb szélről, Robledo engedi el végül kintről, de megint jó a blokk. Robledo másodjára is megpróbálja, de Mikler lábbal véd, eddig az egykori szegedi kapus kiváló formában van. 21'Vranjes labdája pontatlan, de Balogh megmenti, Bombaccal szemben pedig Schuch szerel keményen. Bombac középről csuklóból elvállalja,de Mikler lábbal véd. 20'Mikler könnyen fogja az átlövést, majd egy gyorsan vezetett veszprémi kontra végén Zeitz lövi ki a jobb szélről a bal alsót, 8-11-nél kér időt Juan Carlos Pastor. 19' Robledót fogják meg keményen a falban, majd Balogh átlövését is blokkolják, a Veszprémé a labda. Ilic lő egy hatalmas gólt a szaggatottról, 8-10. 17' Ilyés átlövése a jobb oldali kapufáról vágódik le, de Källmané a kipattanó, aki a hosszúba küldi másodjára, 8-8. Nagy átlövésével újra vezet a Veszprém, 8-9. 16' Kiegészülünk, és újra megszerezhetjük a vezetést. Ilyés átlövését blokkolják, de jöhetünk a sarokból. Bombac talpról nem ereszti el, elég sokáig támadunk, de végül eladjuk, amivel indul a Veszprém, és megint Sulic vágja be a léc alá, elképesztő, a veszprémiek nyolc góljából hatot ő szerzett, 7-8. 15' Chema és Vranjes kapaszkodik össze, a veszprémiek támadhatnak tovább. Zubai remekül fogja meg Chemát, miénk a labda, de még szűk fél percig emberhátrányban vagyunk. 15' Ez is hetes, megint jöhet Parrondo a büntetőhöz, jön a veszprémi kapuba Alilovic: neki is belövi Parrondo, a jobb felsőbe vágja, 7-7. 14'Ilic a lövés helyett az utolsó pillanatban megint Sulicot játssza meg, eddig a beállóval nem bírunk, Wyszomirski is csak belekapni tud a lövésébe, 6-7. Blazevic ráadásul két percet kap. 14' Blazevic pakol oda Chemának, akit ápolni kell, jön is az orvosi stáb. Ugaldén a lyukas mez a Veszprémnél, emberhátrányban náluk is lent a kapus. 13' Nagy László az első veszprémi kiállított, mi pedig újabb hetest lőhetünk, ismét Parrondo jön a büntetőhöz: ezt is belövi Mikler bal lába mellett, 6-6. 12'Bombacot rántják le, de csak szabaddobás. Bombac eladja, Gulyás mehet ziccerig, és bevágja Wyszomirski mellett, az ilyen hibákból nagyon kevés megengedhető ma, 5-6. 11' Wyszomirski véd a bal alsóba tartó labdánál, majd Balogh már a vezetést is megszerzi, 5-4, de csak rövid ideig, mert Sulic már a negyedik gólját szerzi, 5-5. 10'Majdnem megint labdát szerzünk, de végül belefújnak, Zubaié a sárga. Passzív miatt elveszik, Prodanovic robog végig ziccerben, és kiegyenlít pattintott lövésével, 4-4. 9'Balogh harcol ki hetest, Parrondo áll oda: Mikler támaszkodó lába mellett dobja be, 3-4. 7'Lehozzuk a kapust, ahogy az emberhátrányban megszokhattuk. Ilyés átlövését Mikler tolja ki, de oldalt megy ki a labda, így marad nálunk. Balogh talpról próbálja meglepni Miklert, de vég a kapus, ráadásul üresen van a mi kapunk, de Chema nem lövi el, és a bejátszását valahogy összekaparja Sulic, talán már a hatoson belülről,de a visszafutó Wyszomirski mellett belövi, majd újra megteszi, 4-2 a Veszprémnek. 6' Hetes, Bombacnál a fault, ráadásul ki is küldik az irányítót két percre: Ilic magabiztosan értékesíti a büntetőt, 2-2. 5'Megint labdaszerzés, Prodanovic mellet Källman is indul, most a svéd mehet ziccerig, de ezt is megfogja Mikler! A túloldalon Wyszomirski elképesztően fontos védést mutat be Ilic-csel szemben, majd Zubai már a vezetést is megszerzi a Picknek, 2-1! 4' Prodanovic kap sárgát a Pickből. Källman labdát szerez, majd Prodanovic indul ziccerben, ő már belövi, 1-1! 3' Schuch és Zubai küzd hatalmasat a falban, majd elveszítjük a labdát. Nagy egy lövőcsel után megint megpróbálja bejátszani, de most rossz a passza, amivel indulhat Källman: ziccerét azonban Mikler védi. 3' Sulic szerzi az első gólt, Nagy játszotta meg a beállót, aki a léc alá vágta a ziccert, 0-1. Schuch kap sárgát. 2' Juan Carlos Pastor máris magyaráz Vadkerti Attilának a kispadnál. Felteszik a bírók a kezüket, passzív, nem szerzünk gólt mi sem az első támadás végén. 1'Nagynál belemenést fújnak az első támadás végén, majd Bombacot állítják meg a falban. 1'A Veszprém kezdte a mérkőzést, egy kisebb labda-mizéria után. A megszokott színösszeállításban a felek: a Veszprém pirosban, a Pick kékben lép ma pályára. 17:58 - Túl vagyunk a bemutatáson, a vendégektől Sulic is szép nagy "sípot" kapott. Mindjárt kezdünk, hajrá Szeged! 17:54 - Érkezik a Veszprém a pályára, hatalmas füttykoncert fogadja a riválist. 17:52 - A Pick csütörtökön ifibajnokságot nyert együttesét köszöntik a találkozó előtt, egyesével érkeznek a bajnokcsapat tagjai. Gratulálunk, szép volt, fiúk! 17:48 - Amennyiben hatnál kevesebbel nyer a Pick, vagy ennél rosszabb eredményt ér el, akkor a bajnoki döntő három meccséből kettőt Veszprémben rendeznek. A bakonyiak már végeztek a bemelegítéssel, a mieink még az indításokat gyakorolják, közben remek hangulat lett a csarnokban, a két tábor kitesz magáért, pedig még el sem kezdődött a meccs. 17:39 - Szépen telik a csarnok, a szegedi ultrák már a helyükön, és a veszprémi szurkolók is szép számmal képviseltetik magukat. Az már biztos, hogy ez a két csapat játssza a bajnoki döntőt, azonban az még kérdéses, hogy hol rendeznek majd két mérkőzést, Veszprémben van Szegeden: ahhoz, hogy az újszegedi sportcsarnokban legyen a döntő három meccse közül kettő, ma legalább hat góllal kellene nyernie a Picknek, erre egyébként legutoljára 2012 októberében volt példa, hogy héttel tudott volna nyerni a szegedi együttes. 17:32 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, a csapatok már javában melegítenek. A veszprémiek jócskán hamarabb jöttek ki a szegedieknél Nagy László vezetésével, a Pickben pedig vállalni tudta a játékot a szerdán a Balatonfüred ellen kisebb sérülést szenvedő Balogh Zsolt. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!

Csúcsrangadót vívnak ma a kézilabda NB I-ben - a Pick Szeged és a Veszprém csatáját ÉLŐben közvetítjük, tartsatok velünk! KLIKK: http://szegedma.hu/?p=535756

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. május 9.