Kosárlabda: visszavágott a Pécs a Szedeáknak + FOTÓK

2015. március 19., csütörtök
szedeak-pecs09kf

Bár úgy tűnt, megnyerheti a Pécs elleni találkozót a Naturtex-SZTE Szedeák, a harmadik negyedtől nem tudott úgy védekezni, mint azt megelőzően, a Pécs pedig kihasználta ezt, és győzelmet aratott az újszegedi sportcsarnokban.

Úgy vághatott neki a Pécs elleni meccsnek a Naturtex-SZTE Szedeák, hogy amennyiben ismét legyőzi a baranyaiakat, akkor rájátszást érő helyen várhatja a hétvégi, Körmend elleni idegenbeli találkozót. Nehezen lendültek játékba a csapatok, a pécsiektől sokáig csak

Nelson

szerzett pontot, míg a Szedeákban

Balaban

nagyon élt a palánk alatt, amit

Kiss Zsolt

triplái egészítettek ki, bár 11-7 után gyorsan egyenlített a Pécs (11-11), de a negyed hajrájában Balaban 2+1-es akciójával a meccs legnagyobb különbsége alakult ki. (21-14) Nelson betörései rendre veszélyt hordoztak magukban, az első tíz perc záró momentumaként bedobott két büntetője pedig azt jelentette, hogy kétpontos szegedi előnnyel zárult az első negyed. A folytatásban is villogott Kiss Zsolt, valamint Balaban, előbbi a 15. percben már az ötödik hármasát süllyesztette el,egy 8-0-s futással visszavette a Szedeák a vezetést. (36-31) A pécsi időkérést követően megint fel tudott jönni a vendég csapat, de

Ciric

utolsó másodpercben beejtett labdája hétpontos Szedeák-fórt eredményezett a nagyszünetre,

Nikola Lazic

csapatának kinti dobásai is ültek, míg a palánk alatt Balaban tarthatatlan volt. A harmadik játékrész is úgy kezdődött, ahogy az első kettő: szegedi hármassal, csak most nem Kiss Zsolt, hanem Jereminov szerezte. 53-43 után azonban valami eltört a Szedeáknál: gyakorlatilag minden pécsi támadás kosárral zárult, 4-20-at produkált a vendég csapat, így 10 pontos hátrányból hétpontos előnyt csinált a Pécs, amelyben az addig villogó Nelson mellé

Budimir

is felnőtt, de

Pahlmblad

is sokat javult a nagyszünetet követően. (57-63) Visszajött volna négy pontra a Szedeák a záró negyed előtt, de Pahlmblad még az utolsó pillanatokban is be tudott dobni egy kettest, nem tudta megállítani a száguldó Pécset a szegedi védelem, a mecsekaljaiak gyakorlatilag alig hibáztak dobást ebben a periódusban. Az utolsó negyedben sem tudta összeszedni védekezését a Szedeák, támadásban pedig az átlagnál több hibát vétett, így bár többször is hét ponton maradt a szegedi együttes, de nem tudott igazán közel lépni a Pécshez, így végül egy kicsit talán a látottak alapján nagyobb különbség alakult ki a végére, a Pécs megérdemelten nyert az újszegedi sportcsarnokban, ezzel pedig visszavágott a március hetedikén elszenvedett vereségért

Csirke Ferenc

együttese. Nagy lehetőséget szalasztott el ezzel a Szedeák, mert úgy tűnt, hogy ezt a találkozót is sikerrel zárhatja, de az a pár perces rövidzárlat a mai meccsbe került Jereminovéknak. A Naturtex-SZTE Szedeák legközelebb március 22-én vasárnap 18 órától a Körmend otthonában lép pályára a középszakaszban.

Ami a statisztikát illeti

A Szedeákból Balaban emelkedett ki igazán a mai napon, 31 perc alatt 27 pontot szerzett a center, e mellett szedett 9 lepattanót és egyszer blokkolt is. Amiben jobb volt a Szedeák a Pécsnél, azok egyértelműen a triplák, hiszen Kiss Zsolt egymaga majdnem annyit szerzett, mint a komplett Pécs, a szegedi cséká öt trojkát dobott be, a pécsiek nyolcat, a szegediek egyébként tizenegy hármasnál álltak meg a meccsen. Az asszisztok terén Jereminov és Ciric jár az élen, mindketten ötöt osztottak ki, Jereminovnál pedig érdekesség, hogy csakúgy, mint Kiss Zsolt, csak hármasokból szerzett kosarat. A lepattanókat tekintve a ugyanúgy zártak a felek, a Szedeák 18 védő-, valamint nyolc támadólepattanót szedett, a Pécs pedig 21 védő- és 5 támadólepattanóval zárt. A kapitány töltötte a legtöbb időt a pályán, 39 percet volt a parkettán, míg Ciric 36, Molnár András pedig 34 percet játszott, Jereminov 28 percet, a már említett Balaban 31-et,

Kuntic

18-at, míg

Stefanovic

13 percet kapott Nikola Lazictól, de jutott 1 percnyi játékidő

Demeter Attilának

is. A vendégektől Nelson dícsérhető, aki 23 pontja mellett 12 faultot is kiharcolt, valamint Budimir és Pahlmblad is extrát játszott, főleg a horvát Veljko Budimir volt elemében, aki holtversenyben Balabannal a mezőny legeredményesebb játékosa lett 27 ponttal, szedett öt lepattanót, szerzett öt labdát, és kiosztott öt asszisztot is.

Férfi kosárlabda NB I/A csoport, középszakasz, középház, 2. forduló

Naturtex-SZTE Szedeák - PVSK-Pannonpower 80 - 96 (25-23,22-17,16-29,17-27)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezeti: Papp P., Minár L., Rácz Zs. (Farkas J.)

Szedeák:

Jereminov 12/12, Molnár A. 7/3, KISS ZS. 15/15, Ciric 13/3, BALABAN 27. Csere: Mike -, Meleg -, Molnár B. -, Demeter -, Stefanovic 2, Kuntic 4, Révész -.

Nikola Lazic.

Pécs:

NELSON 23, PAHLMBLAD 24/12, Bíró 7/3, BUDIMIR 27/9, Horti 4. Csere: Délity -, Stojanovic 1, Czukor -, Somogyfoki -, Harazin 10.

Csirke Ferenc. Nikola Lazic:

"A második félidőben dekoncentráltan játszottunk, támadásban türelmetlenek voltunk, védekezésünkbe pedig sok hiba csúszott."

Csirke Ferenc:

"Elsősorban játékosaim mentalitását dicsérem, ami pozitívan változott a március hetediki produkciónkhoz képest. Különösen a védekezésünkkel voltam elégedett."

IV. negyed 80-9640'Kuntic egy betörés után teszi fel, és be is megy a palánkról, 80-93. Pahlmblad egy triplával zárja a meccset, 80-96, majd Demeter próbálja meg a végén még bepöcizni, de nem jön össze: bár 50-40-nél úgy tűnt, kézben van a meccs, a Szedeák védekezése onnantól leromlott, és egy 4-21-es futással a Pécs gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést, így visszavág a legutóbbi, újszegedi sportcsarnokban elszenvedett vereségért. 39'Budimir egy újabb közelivel növeli a pécsi előnyt, 78-92. Kuntic triplája sem jó, majd Nelson ellen egy újabb fault: csak az első büntetőt dobja be az amerikai, 78-93. 38' Na meg az, hogy Pahlmblad ne szórja be a triplákat, de megteszi most a sarokból, 78-90. Bíró hármasa szerencsére kiszédül ugyanonnan, majd időt kér a Pécs. 38'Harazin teszi be közelről, 75-87, majd Molnár András egy triplával válaszol, 78-87. Még lehet izgalmas, de ahhoz elengedhetetlen a jó védekezés. 37' Nelsont nem tudjuk tartani, megint faultoljuk, a meccsen tizenegyedik alkalommal. Az elsőt kihagyja, de a második nála is bent, 75-85. Még éppen a dudaszó előtt dobja el Jereminov, de nem jó a hármasa. 36' Halász gyűjti be a negyedik faultját, most Balaban ellen szabálytalankodik. Balaban az elsőt kihagyja, a második viszont bent, 73-84. Majd Balaban akcióból is eredményes, szépen fordult le, és ejtette be, 75-84. 36'Jó a plusz egy is Nelsontól, 72-84. Alig négy perc alatt kellene 12 pontos hátrányt ledolgoznia Nikola Lazic együttesének. 35' Jereminov egyből eldobja a triplát, de nem jó a kísérlete, majd Nelson betörése után szerez újabb pontokat, 72-81. Ciric is bemegy, de lejön a közelije, majd Molnár András ellen a fault, Ciric nem tudja bedobni a középtávolit, Nelson ellen pedig a sikeres kettes közben szabálytalankodik Ciric, így még egy büntetőt is dobhat az amerikai, 72-83-nál kér időt Nikola Lazic. 35' Megint jó a pécsi dobás, szinte nincs rontott kísérlete a vendégeknek, Pahlmblad középtávolról dobja be, 70-79. Stefanovic faulttal együtt dobja be, de a büntetőt kihagyja, 72-79. 34' Pahlmblad hármasa nem jó, de Budimir leszedi a lepattanót, majd Nelson betörése után megint pécsi kosár, 68-77. Molnár András pöcizi be végül, 70-77. 33' Jereminov egy triplával hozza közelebb a Szedeákot, 68-75. Ciric faultolja Budimirt, majd Stefanovic szerez labdát, nagyon kell a pont a támadás végén. Jereminov megint elengedi a kintit, de ez most nem jó dobás. 32'Budimir triplája lejön, de Pahlmbladé a lepattanó, majd megint pécsi kosárral zárul az akció, Bíró kettese hullik be, 65-75. 32' Ciric ellen a fault, Bírónál a hiba: az első bent, és a második is, 65-73. Kell a jó védekezés! 31'Budimir most nem engedi el a triplát, hanem bemegy a palánk alá, és be is ejti, 63-71.Majd Balabantól labdát szerez Budimir, indítja Pahlmbladot, aki ziccerben nem hibázik, már a Pécs vezet tízzel, 63-73. III. negyed 63-6930' Nelson ezúttal is be tudott menni a palánk alá, 60-67. Ciric egy hármassal válaszol, 63-67, de Pahlmblad még be tud dobni egy közelit a negyed vége előtt, nem jó most a Szedeák védekezése, hatpontos pécsi előnyről indul az utolsó negyed. 30' Szépen játszották meg a palánk alatt a vendégek, Nelson Harazinhoz passzolt, aki közelről nem hibázott, 58-65. Ciric válaszol egy lepattanó megszerzése után, 60-65. 29' Budimiré viszont nem, ez is bent van a légióstól, 57-63. Balabannal szemben a fault, büntetőzhet a center, közben visszatér a pályára Jereminov. Az elsőt kihagyja Balaban, a második viszont bent van, 58-63. 28'Budimir szórja be a második tripláját, 57-60, nagyon felpörgött a Pécs, amely tízpontos hátrányt dolgozott le. Kuntic hármasa lejön. 27' Ciric passzát nem tudja már bedobni Balaban, nagyon kiszorított helyzetben volt, de Halász eladja a labdát a túloldalon. Sajnos a mi támadásunk sem pontos, majd Harazin közelijével már egyenlít a Pécs, 57-57. 26' Jereminov mintha azt mutatta volna, ahogy lejött a pályáról, hogy számára véget ért a mérkőzés, jelenleg is ápolják a kispadnál. Balaban egy újabb közelit dob be, 57-53, de itt a gyors válasz Harazintól, 57-55. 25'Szépen folyik a labda a szegedi kezekben, amit Bíró faultja tör meg. Kiss Zsolt remekül nyúl bele egy labdába, de az marad a Pécsnél, majd Halász passzát Horti dobja be közelről, 53-51, majd Balaban szintén a palánk alól válaszol, 55-51. Pahlmblad is beemel egy közelit, 55-53. 25' Pahlmblad is bedob egy hármast, zsinórban a második jó pécsi trojka, máris csak négy pont a különbség, időt is kér Nikola Lazic, 53-49-nél. 24' Budimir süllyeszt el a triplát, 53-46. Pontatlan Ciric passza támadásban, elveszítjük a labdát. 24'Ciric lop labdát Pahlmbladtól, majd végigszáguld a labdával, de végül beéri őt Halász. Balabanra ketten zárnak, de végül kiperdül a dobása. 24' Balaban gyűjti be a harmadik hibáját Nelson ellen, Nelson az első büntetőt kihagyja, a második viszont bent van, 53-43. Jereminov passza kicsit pontatlan, ezt nem tudja átvenni Balaban. 23' Nelson passza Horti mögé megy, így nem tudja összeszedni a pécsi játékos. JEREMINOV! Egy újabb hármas, ez már a nyolcadik szegedi trojka, 53-42. 22'Pahlmblad középtávolija végigtáncol a gyűrűn, de kiszédül, majd Ciric áll bele a hármasba, de végül lejön a dobása. 22' Jereminov egy nagyon hosszú passzal akarta megjátszani Balabant, ezt le is leste Nelson, majd faultolja őt Jereminov. Pahlmblad közelije esik be, 50-42. 21'Jereminov passzába elsőre belenyúlnak,de Molnár András visszaszerzi, majd Jereminov a sarokból nyit egy hármassal, 50-40! II. negyed 47-4020' Jereminov a pécsiek réme, ezt kijelenthetjük, megint egy távoli hármas, ami behullik az irányítótól, 45-40. Az utolsó másodpercekben Ciric tör be, és milyen jól teszi, be is ejti, ezzel hét ponttal, 47-40-re vezet a nagyszünetben a Szedeák a Pécs ellen. 19'Ciric eladja a labdát, majd úgy tűnt, Balaban visszaszerzi, de Nelson végül összeszedte már a Szedeák térfelén. Halász hármasa nem jó. 19' Halász Ákos hiába szerzi meg a labdát Cirictől, nem talál társat a passza, kidobja a játéktéren kívülre a labdát. Időt kér Nikola Lazic. 19' Ciric ellen a fault Budimirtól, Ciric állhat a vonalra: az első bent van, és a második is, 42-37, gyorsan ismét öt pont a szegedi előny. Pahlmblad szépít egy trojkával, ez volt a második pécsi hármas, 42-40. 18' Budimir is lendületben, újabb közelijével 38-37. Balaban válaszol szintén a palánk alól, már 19 pontos a center, 40-37. 17' Nelson egy újabb betörés után már csak egyre hozza vissza a Pécset, nagyon hamar eltüntette a hátrányát a Pécs, mérges is Nikola Lazic... 36-35. Balaban közelije ismét jó, 38-35! 17'Budimir összeszedi a saját lepattanóját, majd másodjára bedobja közelről, 36-33. 16' KISS ZSOLT! A negyedik hármas a csékától, 33-31! SŐT! KISS ZSOLT ÖTÖDIK HÁRMASA IS BENT! A nevét zengi a csarnok, 36-31, 8-0-t fut a Szedeák is, és máris öt ponttal vezet! Időt kér a Pécs. 15' Kuntic szerez hosszú idő után újra szegedi kosarat, 30-31. Horti adja el a labdát a vendégeknél, így újra vezethetünk. 14'Balaban fordul le védőjéről, de nem tudja beejteni közelről. Budimir egy betörés után viszont megszerzi a vezetést a Pécsnek, 6-0-s futásban most a vendégek, 28-29. Sőt, Budimir labdát szerez, és végigrohan vele, 28-31. 14'Ciricet mintha meglökték volna középen, így megnyílt a terület Budimir előtt, aki be is dobja a közelit, 28-27. Időt kér Nikola Lazic. 13' Jereminov hármasa hosszú, Horti a túloldalon elszakad a védőjétől, és bedobja közelről, labdája a körbetánc után esik be, 28-25. Kuntic adja el a labdát. 13'Molnár András második hibája után büntetőhet Halász: de egyiket sem dobja be, továbbra sincs pécsi pont ebben a negyedben. 12'Stefanovic középtávolija jön le, majd ő szabálytalankodik Budimir ellen. Nelson most nem dobja rá betörése után, hanem Hortit próbálja megjátszani, de kiperdül a kezéből a centernek, majd Molnár András hármasa szédül ki. 12'Remek védekezés a Szedeáktól, nem tud dobóhelyzetbe kerülni a Pécs a támadóideje alatt, Bíró már nem tudja eldobni sem a sarokból a dudaszó előtt. 11'Horti passzát szerzi meg Molnár András, majd Ciric ellen szabálytalankodik éppen Horti. Ciric kísérlete lejön, de Kunticé a lepattanó, és ez a negyed is egy Kiss Zsolt-triplával indul, 28-23! I. negyed 25-2310' Megint fault, Nelson ellen már a hatodik, most Molnár András a szabálytalan. Nelson mindkét büntetőjét bedobja, 25-23. Kuntic az utolsó pillanatokban még elereszt egy hármast, de nem jó, egy negyed után két ponttal vezet a Szedeák a Pécs ellen. 10' Balaban ismét közelről eredményes, eddig remekül játszik a center, 25-19. Nelson gyorsan válaszol rá ismét egy betörésből, 25-21, majd Kuntic ellen támadófaultot fújnak. 9'Bíró sarokból elengedett triplája hullik be, 21-17. Balaban azonban gyorsan válaszol a palánk alól, 23-17, majd Nelson tör be, és jó is a kosara, 23-19. 8'Nelson játssza be Pahlmbladnak, aki egy csel után két védő között ejti be, 18-14. Kiss Zsoltot már szorította az idő, elengedte a triplát, ami lejön a palánkról, de Balaban szerzi meg a lepattanót, és faulttal együtt dobja be! 20-14, és még egy büntető, ami bent is van, 21-14! 8' Jereminov megy be a pécsi védelem közé, és szépen megoldja közelről, 18-12, az eddigi legnagyobb különbség. Időt kér a Pécs. 7' Ciric tör be remekül, és szépen fel is teszi, 16-12. Hát, ez érdekes, Balabant látják szabálytalannak középen, ez bár a center elismeri, de kissé szokatlan fújás volt, hiszen a labda arra sem jár. Budimir hármasa nem jó. 7' Nem tudunk helyzetet teremteni a támadás végén, lejár a támadóidőnk, bár Molnár András még egy kissé szokatlan mozdulattal palánkra teszi a labdát, de nincs bent. A Pécs elkapkodja a támadást, így visszakerül a labda hozzánk. 6' Újabb fault tőlünk, Kiss Zsolt szabálytalankodott Halász Ákos ellen: csak az elsőt dobja be a vonalról Halász, 14-12. 5'Most lejön Budimir közelije, majd Halász faultolja Jereminovot. Kiss Zsolt! Egy újabb tripla a kapitánytól, 14-11. 4' Balaban ismét, nagyon érzik egymást Jereminovval a center szépen beejti, 11-7. Horti egy szép csellel küldi el Kiss Zsoltot, így könnyű dolga van ziccerből, 11-9. Sőt, egyenlít a Pécs, pillanatok alatt ledolgozza hátrányát a vendég csapat, Bíró egy gyors kontra után egyenlít, 11-11. 4' Jereminov remek passzát Balaban váltja kosárra közelről, 9-5. Budimir az első pécsi pontszerző Nelsonon kívül, 9-7. 4'Kis tanakodás után befújják a faultot Ciricnél Nelsonnal szemben, az amerikai újra büntetőzhet: az első jó, és a második is, eddig csak Nelson szerzett pontot a Pécsből, 7-5. 3' Pahlmblad hiába vár faultot, kimegy a labda, jöhet a Szedeák. Egy remek passz Cirictől Balabannak, akinek kettese ismét jó, 7-3. 3' Nelson megy be a palánk alá, és beejti, 3-3. Balaban másodjára már nem hibázik, ezt most betette a palánk alól, 5-3. 2' Jereminov ugyan eladja a labdát, de Budimir passzába Molnár András tud belenyúlni, így nincs ziccer. Balaban fordul be középütt, de nem jó a közelije. 2'Balaban faultja után állhat a vonalra Nelson, az első büntető jó,a második azonban kimarad, és Ciricé a lepattanó, 3-1. 1' Az első dobás kimarad a részünkről, majd Budimir triplája is kiszédül. Kiss Zsolté a meccs első kosara, "természetesen" egy hármas a csékától, 3-0. 1' Fehérben a Szedeák, feketében a pécsiek: a feldobást pedig elhozzuk. 17:47 - A pécsiek egyik erősségével, Halász Ákossal hosszasan beszélgetett külön a mérkőzés előtt a baranyaiak vezetőedzője, Csirke Ferenc, az biztos, hogy Halász passzaira figyelnünk kell, Branko Jereminov mögött a második helyen áll az asszisztok listáján, ahol a harmadik is egy pécsi, a szintén veszélyes amerikai Nelson. 17:41 - Köszöntjük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok már melegítenek a hamarosan kezdődő derbire. A két csapat nem egészen két hete találkozott egymással, akkor Branko Jereminov triplája döntötte el a találkozót, ha ma is nyerne a Szedeák, akkor beérné az előtte álló Pécset a középház tabelláján. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!