Kosárlabda: a negyedik helyen végzett a Szedeák Székesfehérváron

2015. szeptember 25., péntek
szedeak_kecskemet25_gs

Elvesztette a Kecskemét elleni, pénteki helyosztót a Naturtex-SZTE-Szedeák, amely így a székesfehérvári torna negyedik helyén végzett, a csapatra egy hét múlva már az első bajnoki vár.

A csütörtöki,

Kassa ellen elvesztett

mérkőzés után a helyosztón a KTE-Duna Aszfalt ellen lépett pályára a harmadik helyért a székesfehérvári tornán a Naturtex-SZTE-Szedeák, amelyben továbbra sem játszhatott a sérült

Moravcsik

büntetői után 6-0-ra vezetett a Szedeák. Brkic a folytatásban nem pontokkal, hanem értékes támadó lepattanókkal segítette a csapatot, majd 10-4-nél kért idő a Kecskemét. Ezt követően feljavult a kecskeméti védekezés, és a kilencedik percben már a KTE-nél volt az előny

Kovács

ziccerét követően. (12-13)

Juhos

megtörte a kisebb szegedi pontcsendet a negyed végén, de ez már csak a szépítésre volt elég, kétpontos KTE-vezetéssel zárult az első negyed. A második negyed első felében egy pontot sem dobott a KTE, így Juhos négy, illetve Armelin és

Révész

büntetőjével újból a Szedeák vezetett (21-16), de Kovács triplájával gyorsan közelebb léptek a kecskemétiek. Szoros volt a meccs, mindkét csapat több hibával játszott, majd Juhos megszerezte a szegediek első tripláját, azonban erre a dudaszó pillanatában válaszolt egy újabb hármassal a KTE, ami azt jelentette, hogy a nagyszünetben 31-28-ra vezetett a Kecskemét. A harmadik negyed is hasonló mederben folytatódott, a Kecskemét néhány pontos előnyét többször minimálisra olvasztotta a Szedeák, de mindig érkeztek a KTE részéről is a pontok. Az egyébként is szűk kerettel dolgozó szegediek a harmadik játékrész hajrájában elvesztették Révész Ádámot, aki kipontozódott, valamint Jozo Brkic is kisebb sérülést szenvedett, így vele sem számolhatott a Szedeák mestere. A negyed végére pedig a meccs legnagyobb különbségét, kilenc pontos előnyt alakított ki a Kecskemét. (45-54) A záró játékrész is kecskeméti ponttal kezdődött, így először alakult ki 10 pontnál nagyobb előny a meccsen, mintegy másfél perc után már 17 ponttal vitt az ekkor

Pongó Martin

által húzott KTE. (45-62) Innen már nem volt visszaút a Szedeák számára, amely elfáradt a végére, végül pedig tíz ponttal, 72–62-re elvesztette a harmadik helyért vívott mérkőzést. A Naturtex-SZTE-Szedeák számára ezzel befejeződött a felkészülés, október másodikán, pénteken pedig már bajnoki mérkőzésen lép pályára a gárda, az első fordulóban az újszegedi sportcsarnokban a nyáron megerősödött Körmendet fogadja a Szedeák.

TLI Fehérvár Kupa, Székesfehérvár, 3. helyért

Naturtex-SZTE-Szedeák – KTE-Duna Aszfalt 62 – 72 (14-16, 14-15, 17-23, 17-18).

Székesfehérvár, Vodafone Sportcentrum. Vezette: Makovsky, Surányi, Hervai.

Szedeák:

: Moravcsik 11, Kiss -, Armelin 8, Ciric 16/6, Brkic 2.

Juhos 19/9, Révész 4, Meleg 2.

Nikola Lazic.

KTE:

Pongó Martin 11/3 Mészáros -, Djerasimovic 17/3, Hegedűs 3/3, Ivosev 5/3, Csere: Pongó Máté 2, Kovács P. 8/3, Karahodzic 12, Kovács B. Jakab 14/3, Keller - .

Boris Maljkovic. Nikola Lazic:

"Sok gondunk volt a meccs előtt és alatt. Gratulálok a Kecskemétnek, amely főleg a második félidőben jobban játszott nálunk, és megérdemelten nyert. Nehéz mit mondani Chip Armelinról, de szerintem biztos tud segíteni nekünk a folytatásban."

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. szeptember 25.