Labdarúgás: a Mórahalom nyerte a mindszenti gólpárbajt + FOTÓK

2012. április 18., szerda

A számos ifistával felálló hazai együttes ezúttal is kitett magáért, ám a rutinosabb favorit jobban használta ki helyzeteit, s gyönyörű találatokkal jutott az elődöntőbe.

Labdarúgó SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa negyeddöntő:

Mindszent SE - Mórahalom VSE 3-4 (2-2).

Mindszent, 150 néző, vezette: Bán Imre.

Mindszent:

Molnár (Juhász 75') - Elekes, Orosz, Tóth Cs., Lévai (Tóth Z. 60'), Kurgyis, Bartucz, Kispál, Mihály, Rideg, Szecskó. Edzők: Bartucz Sándor, Tóth Csaba.

Mórahalom:

Stankovics - Mészáros, Gyimesi, Udvari, Bálint (Balogh 76'), K. Tóth (Szűcs 82'), Tüskés (Varga K. 46'), Vojnic, Siha, Tóth A., Szőke. Vezetőedző: Tóth Ákos.

Mihály R. 2 (1', 44'), Bartucz M. (61') illetve Tóth A. 2 (40', 50'), K. Tóth Gy. (45'), Szőke P. (66')

További eredmények:

Ásotthalom TE - Makó FC 1-2 (1-0).

Gól: Szűcs K., illetve Schreiber L., Rencsár J. (öngól)

Hódmezővásárhelyi FC - Tisza Volán SC Szeged 0-1 (0-0).

Gól: Varga M.

Csongrád TSE - Csanádpalota FC 1-1 (1-1), tizenegyesekkel: 5-6.

Gól: Szeles D., illetve Sepsik I.

A további negyeddöntőkön: Hódmezővásárhelyi FC - Tisza Volán SC Szeged 0-1, Ásotthalom TE - Makó FC 1-2, Csongrád - Csanádpalota 1-1 (tizenegyesekkel 5-6).

Az elődöntőbe jutott:

Tisza Volán SC Szeged, Makó FC, Mórahalom VSE, Csanádpalota FC.

92. perc:

Ebben a pillanatban harsant a hármas sípszó! Mozgalmas, sokgólos, vérbeli kupamérkőzés végén az esélyesebb Mórahalom örülhet, ám le a kalappal a hat ifistával felálló Mindszent előtt is. Tóth Csabáék ismét remekül szerepeltek a kupában, ám az elődöntőbe ezúttal sem tudták beverekedni magukat. Szőke Péter és társai készülhetnek a folytatásra.

90. perc:

Óriási lehetőséget hagyott ki a legvégén Szecskó! Egyedül tört ki, elcsúszott, majd estében Mihály elé tálalt, kinek lábáról Stankovics valahogy levarázsolta a bőrt. Még nem volt azonban vége, egy kavarodás után a gólvonalról szabadítottak föl a vendégek védői.

Időközben már a négy között a Makó FC és a Tisza Volán SC Szeged, Csongrádon és itt még pattog a labda.

87. perc:

Bartucz szabadrúgása halt el a sorfalban, pedig ígéretes helyről próbálkozhatott a mindszenti futballista.

85. perc:

Tóth Zoltán szép lövése szállt mellé, de összességében magabiztosan őrzi előnyét a Mórahalom most.

Hír Hódmezővásárhelyről: a 90. percben betalált a Tisza Volán SC Szeged, Péter-Szabó Tamás passzát Varga Martin váltotta gólra. Így Hódmezővásárhelyi FC - Tisza Volán SC Szeged 0-1. A többi pályán: Csongrád - Csanádpalota 1-1, Ásotthalom - Makó 1-2.

79. perc:

Balogh a bal oldalon tört előre, a hosszúra ívelt, Szőke kapásból fantasztikusan lőtte el, egy védő azonban blokkolni tudott.

76. perc:

Bálint helyett Balogh a végére Tóth Ákos legénységénél.

75. perc:

Molnárt váltva a fiatal Juhász Ádám állt a hazai kapuba, ő is lehetőséget kap a kupában, hadd szokja a tétmeccsek légkörét a tehetség. Az utóbbi szakaszban inkább a vendégek támadgatnak, ám nem szabad leírni a Mindszentet.

A hajrára fordulva a további negyeddöntők állása: Csongrád - Csanádpalota 1-1, Hódmezővásárhelyi FC - Tisza Volán SC Szeged 0-0, Ásotthalom - Makó 1-2.

71. perc:

Siha 26 méterről tüzelt, az életerős lövés centikkel ment mellé. Molnár vetődött, de ezt nem érte volna el, így most a szerencse is segítette.

70. perc: Mórahalmi lehetőségek most már sorozatban. Előbb Szőke lépett ki, a tizenhatosról lőtt, Molnár a levegőben úszva tolta szögletre. A sarokrúgást egyből kapura csavarták, a felső léc segítségével mentett a portás. 66. perc: GÓÓÓL 3-4! Potyognak a gólok, s pár perc "nyugalom" után újra a Mórahalom örülhet. Jobb oldali szögletet végezhettek el, a labda az ötösön pattant. Miközben több védő is elmélázott, a szemfüles Szőke Péter odaugrott, s közvetlen közelről a hálóba sodorta a játékszert, megszerezve együttese immár negyedik találatát. No, ez a meccs nem a védekezésről szól... 61. perc: GÓÓÓL 3-3! Ott a megérdemelt egyenlítés! Egy kavarodás végén Szecskó játszotta ki a labdát a kapus kezei közül a tizenhatos sarkára, ahol Bartucz Márk kapta meg, s látványos ívben az üresen tátongó hosszú sarokba ívelt, úgy, hogy a laszti épp a hálótartó vason landolt... 60. perc: Tóth Zoltán állt be a mindszentieknél Lévai Péter helyére, s továbbra is nagy erőket mozgósítanak a hazaiak. Egyáltalán nem adták föl, hanem mezőnyfölényt harcoltak ki, A 60. perc környékén a további negyeddöntők állása: Csongrád - Csanádpalota 1-1, Hódmezővásárhelyi FC - Tisza Volán SC Szeged 0-0, Ásotthalom - Makó 1-1.56. perc: Nyom a Mindszent, továbbra is hazai rohamokat figyelhetünk. Bartucz elől az utolsó pillanatban mentett az igen magabiztos Stankovics portás, majd mire ezt lejegyeztük, egy lesgól borzolja a hazai nézők kedélyeit. Nehezen fogadják a drukkerek, hogy egyelőre nincs meg az egyenlítés, pedig csapatuk sokat dolgozik érte. 55. perc: Tóth Csaba 28 méterről, középről sistergős bombát eresztett meg, alig fölé. 50. perc: GÓÓÓL 2-3! Két kihagyott mindszenti lehetőséget követően mórahalmi találat! Rideg és Mihály rontott ziccert (előbbi kísérletét Stankovics mentett, utóbbié fölé szállt), majd egy kapushibából jutottak előnyhöz a vendégek. A bal szárnyon tört be a tizenhatoson belülre Tóth A., majd laposan lőtt, a labdája pedig Molnár hálóőr keze alatt vánszorgott be. 46. perc: Fantasztikus a kupaszerda, sehol nem dőlt még el a továbbjutás kérdése, így itt sem. A favorit Mórahalom kétszer állt talpra hátrányból, a Mindszent pedig remekül helytáll, s eddig kegyetlenül értékesíti lehetőségeit. Következik a második játékrész. Ha nincs döntés, akkor pedig azonnal büntetők. A szünetben egyébként a mórahalmiak cseréltek, Varga Krisztián lépett a pályára Tüskés helyett. A szünetben a további negyeddöntők állása: Csongrád - Csanádpalota 1-1, Hódmezővásárhelyi FC - Tisza Volán SC Szeged 0-0, Ásotthalom - Makó 1-0.SZÜNET!45. perc: GÓÓÓL 2-2! Elképesztő, azonnal egalizált a Mórahalom! Bal oldali szabadrúgás után K. Tóth elé került a labda, aki balettmozdulattal, derékmagasságból húzta a kapuba, remek alakítás volt! Páratlan végjátékot láthattunk az első felvonásban, középkezdésre már nincs is idő, ez ám a kupacsata! 44. perc: GÓÓÓL 2-1! Újra vezet a Mindszent, s ismét Mihály Róbert volt eredményes. Szecskó ugratta ki Bartuczot, aki a tizenhatoson belül elesett. A bíró továbbot intett, a nézők hevesen reklamáltak, miközben Bartucz balról már beadhatott, s Mihály üresen fejelhetett 8 méterről. Stankovics hatalmasat védett az ötösön, felfelé ütötte a bőrt, amit a mindszenti csatár ért el előbb, s közelről a hálóba stukkolt! 41. perc: Mindszenti szögletet követően a kipattanót Szecskó vághatta vissza távolról, fölé. 40. perc: GÓÓÓL 1-1! Egyenlített a Mórahalom. K. Tóth Gyula tolt meg egy labdát, majd átesett egy lábon. A megítélt szabadrúgást Tóth Attila 24 méterről egyet lépve csavarta a sorfal fölött a hálóba, Molnár meg se tudott mozdulni. 37. perc: Hosszú idő után egy mórahalmi löket: K. Tóth Gyula 23 méterről tüzelt, nem talált kaput, mellé szállt a bogyó. 36. perc: A mindszentiek most már egyértelműen átadták a területet, visszahúzódtak a saját térfelükre. Ha labdát szereznek, hosszú előreívelésekkel keresik Bartucz Márkot és Mihály Róbertet, mostanában kevés sikerrel, hiszen a tizenhatosnál helyezkedő Stankovics kapus nagyszerűen söpröget. A vendégek laposan járatják a lasztit, de csak pontrúgásokig jutnak ebben a szakaszban. 31. perc: Igen heves a küzdelem, egyre keményebbek a párharcok. Jól tömörül a mindszenti védelem, a mórahalmiak körbeadogatják a falat, majd mindig akad egy láb, amely közbenyúl. Túl körülményes egyelőre a favorit, a jobbnál is jobb lehetőséget keresnek Tóth Attiláék, a kékek pedig remekül állják a sarat. 28. perc: Továbbra is igen mozgalmas a csata, enyhe fölényben Tóth Ákos legénysége, ugyanakkor nem állíthatjuk, hogy a hazai kontrákban ne lenne veszély. Különösen Mihály aktív az ellenfél térfelén. Az első félidő feléhez érkezvén a többi pályán: Csongrád - Csanádpalota 1-1, Hódmezővásárhelyi FC - Tisza Volán SC Szeged 0-0, Ásotthalom - Makó 1-0.23. perc: Ajtó-ablakban fejelt mellé Udvari Szabolcs, jelezvén a vendégek fölényét, majd Szőke lövését blokkolták a védők. 20. perc: Szőke kapott labdát az ötös sarkánál, rá is tudott dőlni, kissé maga elé rúgta le, a kísérletet így az utóbbi hetekben kiváló formában védő Molnár Milán kapus szögletre paskolta. Egyre inkább átveszi a kezdeményezést a Mórahalom, a hazaiak mintha visszább rendeződtek volna. 19. perc: Vojnic szép csellel indult a kezdőkörtől, 28 méterre a hazai kaputól rúgták föl a védők. A szabadrúgást elkapkodták a mórahalmiak, lesen halt el az akció. 14. perc: Szecskó, Bartucz, Mihály volt a labda útja, az első gól szerzője hatalmas helyzetbe került, üresen maradt 16 méterre a mórahalmi ketrectől. Stankovics kétségbeesetten indult kifelé, a csatár elpörgette fölötte a bogyót, mely azonban a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. Óriási ziccer maradt most ki, akár kettővel is mehetne a vendéglátó. 13. perc: Változatos mezőnyjátékkal telnek a percek, a vendégek nem tudnak olyan fölényt kiharcolni, amire számítani lehetett, különösen annak tükrében, hogy tartalékos kicsit a hazai gárda. 8. perc: Szőke Péter kapott nagyszerű labdát középen, egyedül fordulhatott kapura, ám talán kicsit elhamarkodottan lőtt 14 méterről a jobb kapufa mellé. Szinte pontosan ugyanaz történt itt, mint a másik tizenhatosnál az 1. percben, azzal a nem elhanyagolható különbséggel, hogy Mihály a hálóba talált, a mórahalmi támadó viszont nem tudott élni a lehetőséggel. 4. perc: A Mórahalom próbál magához térni a sokkból, s átvenni az irányítást. A vendégek bizony benn maradtak az öltözőben, hiába kezdték ők a játékot, alig fél perc leforgása után a hálójukban táncolt a bőr. Innen szép fordítani, ahogy mondani szokás! 1. perc: GÓÓÓL 1-0! Hihetetlen start! Köszöntjük kedves olvasóinkat Mindszentről! Citromsárga, fekete, fehér a Mórahalom színösszeállítása, kék felső és nadrág, fekete sportszár a Mindszent szerelése ezen az estén. Azonnal vezetést szerzett a Mindszent, az első percben rögtön labdához jutottak a hazaiak, s Mihály Róbert a meglepett mórahalmi védők mellett a hálóba talált kiugrásból, a jobb alsóba lőtt; 1-0.

A kupa nyitófordulójában a Mórahalom Maroslelén győzött 4-1-re (gólszerzők: Németh Róbert, illetve K. Tóth Gyula 2, Tóth Lukács, Patarcic Krisztián), s a Mindszent is megye III-as gárda otthonában jutott tovább, a Domaszéket 9-1-re ütötte ki (gólszerzők: Kertész Attila, illetve Mihály Róbert, Orosz Ádám 2-2, Antal Sándor, Bartucz Márk, Nana Roland, Széll Norbert, Szilágyi Viktor). A következő körben Szőke Péterék odahaza gázolták el 7-0-ra "osztálytársukat", a Nagymágocsot (gólszerzők: Varga Krisztián, Gyimesi Norbert, Lázár Gábor 2-2, Patarcic K.), míg Tóth Csabáék a megye II-es Zsombó vendégeként csikartak ki 3-2-es sikert (gólszerzők: Megyesi Károly, Szűcs László, illetve Szecskó Tamás, Bartucz M., Pap Zoltán). A tavasszal rendezett nyolcaddöntőben a megye I. éllovasa Balástyán nyert 3-1-re 0-1-ről fordítva (gólszerzők: Bosánszki Mihály, illetve Batancs Zsolt /öngól/, K. Tóth Gy., Tóth L.), míg a szerdai házigazda ismét megye II-es ellenfelet búcsúztatott, gólparádét (4-7) rendezve Szatymazon (gólszerzők: Marsal Péter 2, Árpási Róbert, Németh László, illetve Bartucz M. 3, Antal S. 2, Kocsis Zoltán, Mihály R.). A megye I-es bajnokság idei kiírásában már kétszer is összemérték erejüket a felek. Mórahalmon 7-0-s hazai siker született (gólszerzők: K. Tóth Gy. 2, Udvari Szabolcs, Kothencz Péter, Tóth L., Szőke Péter, Papdi Szabolcs), míg tavasszal Mindszenten 2-2-re végeztek (gólszerzők: Tóth Csaba, Mihály R., illetve Sasa Vojlic-Zelic, Bálint Dániel). A versenysorozat egyébként ezúttal is pénzdíjas: az MLSZ megyei igazgatósága a győztesnek 80 ezer, a másodiknak 60 ezer, a harmadiknak 40 ezer, a negyediknek 20 ezer forint jutalmat ajánlott fel. Az első helyezett a SZEGEDma.hu jóvoltából elnyeri azt a díszes vándortrófeát is, melyet nyárig a Tisza Volán SC Szeged őrizhet vitrinjében. Az NB II-es Szeged 2011 mellett az országos főtáblára csak és kizárólag a két döntős együttes kerülhet föl Csongrád megyéből, öldöklő küzdelem várható tehát! Az elődöntőket majd május 16-án (szerdán) vívják, a finálé és a bronzmeccs pedig június 13-án (szerdán) lesz.