A Temesváron élő kortárs magyar alkotóművész utóbbi másfél évtizedben készült szobraiból nyílik kiállítás pénteken a Reök-palotában.
Nátyi Róbert
művészettörténész a tárlat anyagát bemutató csütörtöki sajtóbejáráson úgy fogalmazott, hogy a Marosvásárhelyen festőszakon végzett művész műfajilag nehezen besorolható alkotásait egyaránt nevezhetnénk színezett plasztikáknak vagy térbeli festményeknek. A Tajó művésznéven ismertté vált alkotó formavilágában erősen a festészethez kötődő művei megpróbálják a hagyományos határokat felbontani, tartalmilag azonban nem provokatívak. A papírt, fát, fémet vagy követ kombináló szobrok készítése során
Tasi József
sokat merített az archaikus kultúrák vagy a népművészet tradícióiból, ugyanakkor modern, 21. századi formanyelvet alakított ki - mondta a kiállítás kurátora. A művészettörténész szerint Tajó szobrai messziről felismerhető formájúak, de értelmezésükhöz, alapos megismerésükhöz közel kell menni. Az alkotások egy része a Gutenberg-galaxissal foglalkozik, a bronzból, fából készült köteteken, könyvlapokon feltűnnek egyiptomi hieroglifák, héber, ógörög vagy latin írás, középkori magyar szövegek. A nyomtatott oldalak azonban időnként alakot váltanak, összehajtva, kiszínezve plasztikai alkotásokká, egy installáció részeként föltekerve, üvegekbe zárva megismerhetetlen üzenetek hordozóivá válnak. A november 27-ig látható kiállításon több félszáz művet mutatnak be a Reök-palotában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.