Nem egyedi eset. Már korábban is számolt fel művelődési létesítményeket a szegedi városvezetés.
A legutóbbi szegedi közgyűlés témái között szerepelt, természetesen bújtatottan, hogy két fiókkönyvtár bezárását is előterjeszti a szegedi városvezetés.
A Kossuth Lajos sugárút és Francia utca sarkán található Francia utcainak nevezett fiókkönyvtár a vakok és gyengénlátók könyvtári ellátására is szakosodott. Mint bemutatkozó anyagukban írják, a „hangoskönyvválasztékában a felnőtt szak- és szépirodalom mellett megtalálható a hangzó gyermekirodalom is. Sokak számára ajánljuk a hangoskönyvekkel való megismerkedést. Mesék, kötelező olvasmányok a gyermekek és ifjak számára, klasszikus és kortárs szépirodalom a háztartási feladatokat végzők, autót vezetők számára. A hangoskönyv hallgatható futás és kerékpározás közben, hosszú sétákon, tömegközlekedési eszközökön és még számtalan alkalommal. Szép történetekkel ajándékozhatjuk meg az időseket és az ágyhoz kötötteket. A hangoskönyvet valaki felolvassa, elmeséli, mi meg hallgatjuk. Jó esetben megbabonázva.”
Mindezek a tervezet sorai szerint Rókusra kerülnek át és megszűnnek az ottani klubprogramok és közösségi foglalkozások is augusztus 31-től.
A városvezetés szándéka szerint lakat kerül az 51 éve működő Stefánia fiókkönyvtár-klubra is. Erre 2019-ben még 15 millió forintot költöttek, a beruházás eredményeként kicserélték a nyílászárókat, korszerűsítették az elektromos hálózatot, a fűtést és a mosdókat, megújult a galéria, az arra vezető lépcső és az álmennyezet.
Az akkor megújult padlóburkolat és az új bútorok eredményeként egy fiatalos, modern, mégis otthonos hely jött létre, ahol a galérián helyet kapott több kisebb „sziget”: egy filmezésre alkalmas kuckó mellett egy kiállítófal, ahol megmutatkozási lehetőséget biztosítottak fiatal alkotóknak, míg a tanulásra kialakított blokkban az asztalok mellett internetcsatlakozási és áramforrási lehetőség biztosította, hogy a betérő olvasók saját laptopjaikon akár egyénileg, akár csoportosan dolgozhassanak.
Augusztusban ez múlttá válik.
Ismeretes, hogy már korábban is számolt fel művelődési létesítményeket a szegedi városvezetés.
Az ikonikus Bartók Béla Művelődési Házat a széles körű tiltakozás ellenére zárták be.
A szegedi belváros művelődési ház jellegű önkormányzati kulturális kiszolgálására csak évekkel később a kormányzati program keretében megépült Agóra létrejötte nyújtott újra lehetőséget.
Hogy mi lesz a könyvtárakban dolgozó szakemberek sorsa, az előterjesztésből nem derül ki, miként az sem, hogy az ingatlanokat átvevő IKV mihez kezd a helyiségekkel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.