Vajon miért nem tudja a város megőrizni az értékeit?
Az MKKP szegedi szervezete hívta fel a figyelmet Facebook bejegyzésében, hogy a Gogol utcában kivágott fák törzse egy kivételével mind tökéletesen egészséges volt, sem betegség, sem rothadás nem gyötörte őket. Ennek szerkesztőségünk is utána járt, a fotókat elkészítve megállapíthattuk, hogy ez valóban így van. Csak eddig húsz fa bánta az átalakítást. Nem ez az első alkalom már, hogy azért kérik számon a szegedi városvezetést, mert éppen ellenkezően cselekszik, mint ahogy kommunikál.
"A japán akác fasor már pusztulásnak indult, néhány helyen a födémben is kárt tett, a járda az utcának szinte a teljes hosszában felrepedezett, felpúposodott." - hivatkozott az önkormányzat, hogy miért van szükség a tarvágásra a Gogol utcában.
Van igazság ebben az állításban, azt nem lehet vitatni, hiszen van feltöredezett járda, van a tetőszerkezetnél magasabban lévő lombkorona, de a kérdés mégis felmerül: miért kezdődik minden ilyen esetben mindig az összes fa kivágásával a munka? Erre szeretne választ találni az MKKP is, hiszen kérdőre vonták a szegedi önkormányzat döntését.
Miért nem tudja a város megőrizni az értékeit? Miért kell mindig mindent a nulláról kezdeni?
- tették fel a kérdést.
A párt véleménye szerint a végeredmény borítékolható: lesz egy újabb szépen térkövezett utca Szegeden, az elkövetkező tíz évben a fiatal fák gyökere alulmarad a járdával szembeni harcban, és a rövidke 10-20 éves átmeneti időszakban árnyék se lesz.
Ahogy fogalmaztak, "mindig ez van, a város épül, szépül és ezen szép eszmék szellemében kivágják az összes fát féligazságokra hivatkozva." A Facebook bejegyzés hashtagjei között azért még Mihálik Edvinnek is odaszúrt az MKKP, a politikust a kamu zöldtanácsnok jelzővel illették.
Ezeknek a gyönyörű japánakácot intettünk búcsút. Képgaléria a korábbi cikkünkben:
Többször előfordult már az elmúlt időszakban is, hogy a szegediek nem értenek egyet azzal, ahogyan különböző problémákat kezel a városvezetés. Az a városvezetés, ami Mihálik Edvin zöldtanácsnokkal az élen teljes mellszélességel állítja, hogy Szeged egy zöld város, és ez alapján hozzák meg a döntéseket.
Botka Lászlóék szeretnek azzal a kifejezéssel dobálózni, hogy "zöld város", azonban sok esetben ennek éppen ez ellenkezője érvényesül.
Például az Agyagos utcában a zöldterület lekövezése autóknak nem éppen zöld, semmilyen tekintetben sem. Decemberben írtunk erről a döntésről, ami önbecsapás, a problémák elodázása, ami rövidtávon népszerűséget hoz, de a jövő kárára.
Novemberben a kerékpárosoknak "gyűlt meg a baja" az önkormányzattal, ami a Szegedi Karácsonyi Hetek miatt hosszú időre kitiltotta őket a város egyik legforgalmasabb kerékpáros útvonaláról, a Dóm térről. Az aztán igazán környezetbarát és zöld döntés, hogy mégtöbben üljenek autóba a kerékpár helyett, ugyanis a tömegközlekedésre a elgtöbb esetben nem tudja magát bízni az ember.
Szeptember elején átadták a Löw Lipót és Löw Immánuel parkot az Attila utcában. Az átalakítást számos egészséges fa bánta.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.