A szegedi Demokratikus Koalíció nem érti a "gyurcsányozást"

A Demokratikus Koalíció szegedi szervezete nem érti, hogy mi köze Gyurcsány Ferencnek Haág Zalán Botka Lászlóval folytatott vitájához. Felszólítják továbbá az önkormányzati képviselőt, hogy ne mondjon véleményt „több tízezer szegedi” nevében.
A Demokratikus Koalíció sajtóközleményben reagált
, melyet alább változtatás nélkül közlünk.
Reagálás Haág Zalán, a szegedi KDNP elnökének közleményére
A Demokratikus Koalíció szegedi szervezete nem érti, hogy mi köze
Gyurcsány Ferencnek
a
Dr. Botka Lászlóval
folytatott vitájához. Nem értjük, hogy miért jó a KDNP szegedi szervezetének, ha folyamatosan a múltba fordul vissza. Sajnálatosnak tarjuk, hogy azokat az embereket nevezi az elnök úr ártatlannak, akik 2006-ban tönkretették köztereinket, felgyújtották és kifosztották a televízió székházát, rátámadtak a rend őreire. Felszólítjuk
Haág Zalánt
, hogy ne mondjon véleményt „több tízezer szegedi” nevében, mert erre senki nem adott neki felhatalmazást. Szomorú, hogy a KDNP szegedi elnöke a demokrácia élharcosaként tünteti fel magát, holott éppen egy olyan pártszövetségnek a tagja, amely az előzetes választási regisztrációval illetve az önkormányzatiság felszámolásával alapjaiban rengeti meg a 22 éves köztársaság demokratikus pilléreit. Teszi mindezt egy olyan párt elnökeként, aki
Orbán Viktor
és a Fidesz mellett bűnrészese négymillió magyar létminimum alá szorításában.