Busók űzték el a zord telet Mohácson + FOTÓK


Minden eddiginél több busó és jelmezes vett részt a hagyományos mohácsi télbúcsúztatón. A tradicionális rendezvényen a több tízezer vendég mellett mintegy nyolcszáz busó működött közre a tél elűzésének igencsak zajos forgatagában.
A vendégek ezúttal sem csalódtak, a maskarások amellett, hogy ijesztgették őket, a hölgyeket liszttel vagy épp tollal lepték be a szokásoknak megfelelően. A farsangi mulatság kellékei között megtalálhatóak voltak természetesen a kereplők és kolompok is mint a tél elűzésének nélkülözhetetlen tartozékai. Idén is több tízezer résztvevőt vártak hazánk legnagyobb farsangi karneváljára, a húshagyó keddi főtéri koporsóégetéssel záruló busójárás csúcspontja ezúttal is a vasárnap esti máglyagyújtás volt.