Illegálisan lépte át a határt apa és fia

Két személyt – egy apát és kisfiát igazoltattak a határrendészek szombaton hajnalban a röszkei határátkelőhely közelében. Bár a szerbiai állampolgárságú apa magyarországi tartózkodásra jogosító érvényes okmányokkal rendelkezett, fia csupán lejárt, régi típusú magánútlevéllel rendelkezett.
Megállapították, hogy apa és fia az éj leple alatt illegálisan lépték át az országhatárt. A férfivel szemben embercsempészés bűncselekmény gyanújával büntetőeljárás indult. Ugyancsak szombaton hajnalban igazoltattak a határrendész járőrök egy szerbiai férfit Röszkén. Mivel jogszerű magyarországi tartózkodását igazolni nem tudta, így előállították őt. Adatainak ellenőrzésekor kiderült, hogy két hatóság is elrendelt vele szemben beutazási és tartózkodási tilalmat, így ennek megsértése miatt büntetőeljárás indult vele szemben.