Bulvár

Többet költ online vásárlásnál

Többet költ online vásárlásnál

2017. november 4., szombat
Többet költ online vásárlásnál

Az interneten történő vásárláskor a kosárérték akár 20-40 ezer forintot is elérheti, ennek ellenére sokan átláthatóbbnak és biztonságosabbnak tartják a webes árubeszerzést. A fogyasztók leginkább a PayPass-kártyával való fizetéstől tartanak.

„Az online vásárlás gyakorlatilag a mindennapjaim része. Szabadidőt és pénzt is megtakaríthatok vele, hiszen sokkal átláthatóbbá válik a különböző termékek listája, nem utolsó sorban pedig a „kosárba” történő beemeléskor az addig elköltött értéket is feltüntetik. Míg egy hagyományos bevásárláskor gyakran csak a kasszánál szembesülök a végösszeggel. Általában havi 1-2 alkalommal költök egy nagyobb összeget az élelmiszerek bevásárlásánál. Meglátásom szerint, a külföldi vállalatok sokkal nagyobb választékban teszik elérhetővé a termékeiket a webes felületen, mint a hazai cégek. Magyarországon nem élnek ezzel a lehetőséggel annak ellenére, hogy ma már a vásárlók egy igen nagyszámú tábora otthonról szeretne vásárolni” – mondta el portálunknak véleményét

Szabó Mári

a, akinek még nem volt negatív tapasztalata a netes vásárlással, ellenben tart a PayPass kártyával történő fizetéstől. Mint mondja, elrettentő, hogy egy érintés is elég ahhoz, hogy a számláról levonják pénzt. A

Világgazdaság

írása szerint, az interneten történő élelmiszerek vásárlása esetén a kosárérték akár a 25-40 ezer forintot is elérheti, amely háromszorosa a hagyományos bolti bevásárlások összegének. A cikk szerint a nagyobb áruházak az online kereskedelem dinamikus fejlődésére számítanak az elkövetkező években. Az Auchan magyarországi leányvállalata a lapnak elmondta: a webes vásárlói kosár összetétele nem tér el fizikai áruházakban tapasztalttól, mivel hasonló arányban található benne friss áru, háztartási termék, tartós élelmiszer, satöbbi. A kifizetendő összegben azonban jelentős az eltérés. A hipermarketek kosárértéke általában 7 ezer forintot tesz ki, ezzel szemben az online a 20-21 ezer forintot is eléri.

Gál Judit

, a cég kommunikációs igazgatója kiemelte: internetes vásárlóik azért rendelnek lényegesen nagyobb tételben, mert az online költés követhetőbb, a vásárlás gyorsabb, akár korábban felhasznált vásárlási listát is lehet használni, a pontos kiszállítás pedig tervezhetővé teszi az átvételt.

Fodor Attila

, a CBA kommunikációs igazgatója szerint 5-10 év múlva a hazai piacot is a külföldön tapasztalt részarányok képezik majd, vagyis az online értékesítés a teljes forgalom 8-15 százalékát is kiteheti.

Veres Dániel

olvasónk az interneten történő vásárlásnak nem látja a hátrányait. Mind mondja, Magyarországon ugyan még sokan idegenkednek tőle, de a nyugati országokban már bevált szokásnak számít. Programozóként a netes felületen történő vásárlást biztonságosnak véli. „Szívesen vásárolok online, hiszen sokkal egyszerűbb és gyorsabb. Nagyobb tételek kifizetésénél azonban szeretek személyesen is ott lenni. Programozóként nem látom a hátrányait a webes beszerzésnek, sokkal aggasztóbb számomra, hogy a PayPasszal történő fizetésnél a kifizetett összeg nem kerül rögtön könyvelésre, amely így sokkal lekövethetetlenebb” – mondta a szegedma.hu-nak a programozó, aki pár hete szembesült az gyorsnak tűnő fizetési módszer egy másik hátrányával is. „A boltban történő vásárlás során az eladó megpróbálta többször is lehúzni a kifizetendő összeget, arra hivatkozva, hogy a kártyaleolvasó nem működik. Mint utóbb kiderült a saját hibáját figyelmen kívül hagyva, elfelejtett papírt cserélni a számlázógépben, ezért nem működött látszólag a tranzakció. Az utólagos online felületen történő ellenőrzéskor vettem észre, hogy háromszor is levonták a fizetendő pénzt, azonban SMS vagy bármilyen egyéb visszajelzés erről nem érkezett. Később a számlakivonatot felmutatva megtérítették készpénzben a kártyáról levont összeget” – fogalmazott Dániel. Majd hozzátette: elrettentőnek tartja, hogy észrevétlenül le tudják vonni a pénzt a kártyáról, ennek ellenére továbbra is ragaszkodik PayPasszal történő fizetéshez. „Mivel az eladói hozzáállás pozitív volt, ezért továbbra is bizalommal fordulok ehhez a módszerhez” – tette hozzá. Magyarországon amióta a PayPass-kártyák elterjedtek időnként felbukkannak az adatlopás illetve az illetéktelen pénzlevonás veszélyeiről szóló hírek. A kártyatársaságok rendre cáfolják a bankkártya sebezhetőségére utaló állításokat, mégis tagadhatatlan, a rendszer néha sérülékeny, annak ellenére is, hogy minden bank 5000 forintos felső limitet használ a PIN kód nélküli PayPass vásárlásokhoz, ugyan fizethető ennél nagyobb összeg is, de a kártya akkor már kódot is kér. Ezzel szemben online vásárlásnál nem szükséges megadnunk a bankkártyánk ismertetőit, hiszen lehetőségünk van olyan fizetési módot is választani, mely során az eladó nem látja a kártya adatait.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.