Helybenhagyta a Szegedi Ítélőtábla Hegedűs István vezette büntető tanácsa az emberölés bűntettének kísérlete miatt K. László Lajos ellen indított büntetőügyben a Szegedi Törvényszék I. fokon meghozott döntését, annyiban kiegészítve, hogy kimondta: a vádlott maximum 15 évig állhat kényszergyógykezelés alatt. Az ítélet jogerős, ellene fellebbezésnek nincs helye.
A Szegedi Törvényszék március 14-én
K. László Lajos
(1943 - domaszéki lakos) vádlottat az ellene emberölés bűntettének kísérlete miatt emelt vád alól felmentette. A törvényszék elrendelte a vádlott kényszergyógykezelését, amit az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetben kell végrehajtani. A vádlott kényszergyógykezelése legfeljebb a terhére megállapított bűncselekmény büntetési tétele felső határának megfelelő ideig tart, de e tartam előtt is azt haladéktalanul meg kell szüntetni, ha szükségessége már nem áll fenn - mondta ki a bíróság. A döntést az ügyész tudomásul vette, míg a vádlott és védője a vádlott bűnösségének téves megállapítása felmentés és a kényszergyógykezelés elrendelésének megszüntetése érdekében nyújtott be fellebbezést, így került az ügy a Szegedi Ítélőtáblára. A nyugdíjas, büntetlen előéletű vádlott a terhére rótt cselekmény elkövetésének időpontjában és jelenleg is súlyos fokú, kevert típusú Alzheimer eredetű, valamint ér eredetű oxigénhiányos agyi károsodásban, szellemi hanyatlásban szenvedett, illetve szenved. A vádlott ezen megbetegedését idült alkoholfogyasztása is tovább súlyosbítja, melyhez májzsugorodás is társul. Ezen elmekórós állapota miatt a vádlott nem volt képes arra. A vádlott egy domaszéki házban lakott együtt házastársával,
B. Annával
és annak élettársával,
B. Csaba
sértettel. 2013. május 27-én a vádlott és a sértett egész nap szeszes italt fogyasztott, majd a sértett este a saját szobájába ment és elaludt. 22 óra 45 perc körül arra riadt fel, hogy a vádlott - az eljárás során ismeretlenül maradt okból - bement a szobájába, és egy hentesbárddal a kezében megállt az ágyánál. A vádlott - aki korábban hentes és mészárosként dolgozott - ezt követően a kezében lévő hentes bárddal az ágyban fekvő sértettet legalább kétszer fejen ütötte, mire a sértett az ágyból felkelt. Ekkor a vádlott az immár álló sértett fejére még egy ütést mért a bárddal, mire a sértett megpróbálta a kezéből kicsavarni a bárdot, de ez nem sikerült. Ekkor kitolta a vádlottat a szobából, és addigra a szintén a házban tartózkodó B. Anna is a cselekmény helyszínére ért. A vádlott ekkor elszaladt, és a ház mellékhelyiségében bújt el. Az asszony értesítette a rendőrséget, majd a rendőrség szólt a mentőszolgálatnak, amely munkatársai a sértettet kórházba szállították. A közvetlen életveszélyes állapotban lévő sértettet a szegedi klinikán azonnal megműtötték, élete megmentését a gyors orvosi beavatkozásnak köszönhette. Gyógyulásának tényleges időtartama 8-10 hét volt. A vádlott a cselekmény elkövetését az eljárás során mindvégig tagadta, azt állítva: a sértett támadott rá, és "beleugrott" a kezében védekezésül tartott bárdba.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.