Bulvár

Német vadászok őzbakokat lőttek Szőregen + FOTÓK

Német vadászok őzbakokat lőttek Szőregen + FOTÓK

2012. augusztus 8., szerda
Német vadászok őzbakokat lőttek Szőregen + FOTÓK

Öt őzbak volt terítéken a Dél-Tiszai Vadásztársaság szőregi vadászházánál, amelyet német vadászok ejtettek a hétvégén. Vadászati szempontból különleges időszakban, üzekedés idején járunk, ilyenkor a suta hangját utánzó síppal csalogatják elő a bakokat.

„Központilag beosztott a vadászati szezon, jelen pillanatban őzbakra vadászunk. Különleges időszakban járunk, megkezdődött az üzekedés időszaka, a nász, amivel a szaporodást biztosítja. A már szaporított őzbaknál, ha úgy ítéljük meg, hogy idősebb vagy esetleg nem az állományba való, ezeket hívásra vadásszuk” – magyarázta

Bolgár József

, a Deszki Gazdák Vadásztársaság vadászmestere. Hozzátette, ilyenkor már szépek, érettek az agancsok, s ilyentájt szívesen jönnek hazai és külföldi vendégek, hogy ezeket a szép trófeákat elejtsék. A bakok március és november között aktívak ivarilag, de az üzekedési időszak július-augusztusra korlátozódik, időjárástól is függ, hogy pontosan mikor kezdődik. Ilyenkor az őzsuta hangját utánzó síppal csalogatják elő a bakokat, s üzekedéskor olyan bakok is felbukkannak, melyeket a tavaszi szezonban nem is láttak a vadászok.

Máglyát raktak a bakok tiszteletére

Az öt elejtett őzbak közül egy hét év körüli volt, kettő 4-5 éves, vagyis középkorúnak számító, míg két fiatalabb egyed is puskavégre került. A hagyományokhoz híven – a teríték ünnepélyességét növelendő – máglyát raktak, majd tölgyfaágak közé helyezték az elejtett bakokat. A ceremónia kürtszóval kezdődött, majd Bolgár József vadászatvezető jelentését fogadta Ernst August Rödiger, aki először 1956-ban járt hazánkban vadászaton, s azóta rendszeresen visszatér. A német vadász portálunknak elmondta, érdekesnek tartja az itteni vadászterületet, és egyben értékesnek is a bakok miatt. „Évente egy-két alkalommal vadászok Magyarországon, Karcagon is voltam már többször bakot lőni. Három barátommal nagyon szívesen térek vissza ide is. Most is nagyon szép állományt láttunk” – mondta el portálunknak. A német férfi három társával érkezett, s már hosszú évek óta együtt vesznek részt vadászatokon, általában sikerrel, így volt ez alkalommal is. Ernst August Rödiger hangsúlyozta, a szép őzbakok mellett a baráti társaság, illetve az őket kísérők vendégszeretete miatt is rendszeresen visszatérnek Szőregre. „A Tisza, a Maros és az országhatár alkotta háromszög a rendszerváltás előtt egy vadásztársaság volt, melyet négyfelé osztottak szét, de a barátságunk megmaradt, és jelen esetben is együtt dolgoztunk a vadásztatáskor” – tájékoztatott Bolgár József. Az öt őzbakból álló terítéken is látszik, szerencsés volt a német vendégek vadásztatása.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.