Ursula, a Németországból érkezett hangyász párra talált a Szegedi Vadasparkban: Árész, a harcias nevű hím hangyász Csehországból érkezett hozzá.
Már az is kiemelt jelentőségű eseménynek számított nemcsak Szegeden, hanem a hazai állatkertészet életében is, hogy a vadaspark egy sörényes hangyászt fogadhatott a nemzetközi fajmegmentési program részeként. Ursula, a Németországból érkezett hangyász hamar megszokta új otthonát, láthatóan jól érezte magát. A vadaspark így bebizonyította, hogy megfelelő háttérrel és szakértelemmel bír a különleges igényű állat tartásához, amely fontos feltétele volt annak, hogy a program hímet is biztosítson. Idén meg is érkezett Árész, a harcias nevű hím hangyász egy csehországi állatkertből. A karanténnal összefüggő procedúrák, illetve az új hely és takarmány megszokása után kezdődhetett el a két, természetben amúgy magányosan élő állat összeszoktatása. Az első találkozásnak jelek szerint inkább Árész örült, hirtelen támadt szerelme azonban még nem nyerő pont a kissé nagyobb termetű Ursulánál. A gondozók bíznak az udvarlás sikerében, hiszen a fajmegmentési programban való részvételünk célja a különleges és ritka faj szaporítása. Arész, szemben Ursulával, nem szokott hozzá az ember közelségéhez. Míg a nőstényünket akár még terelni is tudja a gondozó a kezével, Árész esetében fontos az elővigyázatosság. Bár sokan nem néznék ki a fura alakú állatból, de hatalmas karmaival képes magát megvédeni még a jaguártól is, sőt, fordult elő állatkertben is halálos baleset, amely során hangyász támadta meg a gondozóját. A legfontosabb szabály a gondozásuk során, hogy nem szabad őket hirtelen mozdulattal, hanggal megijeszteni, főleg, ha alszanak. A sörényes hangyász annak az ősi dél-amerikai állatcsoportnak, a vendégízületesek öregrendjének tagja, amelybe sok más, hasonlóan földönkívüli kinézettel rendelkező, furán viselkedő állatfaj is tartozik. Közülük a kétujjú lajhárral találkozhatnak a látogatók a sörényes hangyászok szomszédságában. A hangyász, mint neve is mutatja, főleg hangyákkal és termeszekkel táplálkozik. Nyelvével, amely 60 centiméterre is kiölthető, gyűjti össze a karmaival megbolygatott termeszvárból vagy hangyabolyból a zsákmányt. A hangyászokat elsősorban az élőhelyének pusztulása és az orvvadászat veszélyezteti, de nagyon sok pusztul el a területén áthaladó közutakon elütve is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.