Legyőzte a görögöket, az 5. helyért játszhat női vízilabda-válogatottunk

Az olaszok következnek

Tóth Norbert
Szerző: Tóth Norbert
2024. augusztus 8., csütörtök

A magyar női vízilabda-válogatott az Amerikai Egyesült Államok elleni 5-4-es vereséget követően az 5-8. helyekért zajló küzdelemben folytatta. Kezdte mindezt egy győzelemmel, így a következő, egyben utolsó találkozón az ötödik hely lesz a tét.

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Az első percben meg is szereztük a vezetést Parkes révén. Két perccel később emberelőnybe kerültek a görögök, de gyorsan kettős előnyük lett, ezt Xenaki góljával kihasználták (1-1). A negyed utolsó percében fordítani is tudott az ellenfél.

Fotó: Illyés Tibor

A második negyedben tovább nőtt a magyar csapat hátránya, ismét emberhátrányban kaptunk gólt. Nagyon nem festett jól a találkozó alakulása, a negyed felénél már 1-4 volt.

Visszarázódott a meccsbe Mihók Attila és Cseh Sándor együttese, két perc alatt 3-4-re sikerült a zárkózás. Keszthelyi és Szilágyi voltak gólszerzőink. Sőt mit több, az egyenlítés is összejött a játékrész végére (4-4).

Mozgalmasan indult a következő nyolc perc is: megszereztük a vezetést Vályi Vanda révén, majd gyorsan fordítottak a görögök (5-6). Azonban a magyar csapat nagyon felszívta magát, és mégis egy 8-7-es előnnyel kezdhette az utolsó negyedet.

A záró játékrész feléig további három gólt szereztek a magyar lányok, ezzel eldöntötték végérvényesen a mérkőzést (11-7). A 11. magyar gólt Keszthelyi Rita szerezte, aki az 50. szerezte az olimpiákon. Némileg zárkóztak a görögök a végére, de így is hárommal nyert a magyar válogatott, a vége 12-9.