AZ ÖTTUSÁZÓ GULYÁS MICHELLE OLIMPIAI BAJNOK

Világrekorddal lett győztes

Tóth Norbert
Szerző: Tóth Norbert
2024. augusztus 11., vasárnap

Gulyás Michelle aranyérmet nyert, Guzi Blanka pedig a negyedik helyen végzett a párizsi olimpia öttusaversenyén.

Fotó: Czeglédi Zsolt

A csütörtöki körvívásban Gulyás 24 ellenfelét győzte le és 11-től kapott ki, ezzel a második helyen végzett. Szombaton az elődöntőből kiharcolta a 18-as fináléba jutást.

A Versailles-i kastély parkjában vasárnap hibátlanul lovagolt, bónuszvívásban nem szerzett pontot, a mobilmedencében rendezett 200 méteres úszásban 2:12.44 perccel a negyedik időt érte el. A négy lövészettel megszakított 5x600 méteres futásnak másodikként vágott neki, de gyorsan az élre állt, és végéig kontrollálva a kombinált számban fölényesen győzött.

A döntő másik magyar résztvevője, Guzi Blanka a 13. helyről felzárkózva lett negyedik.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Az 1461 pontos világrekorddal győztes Gulyás Michelle a magyar küldöttség 19. érmét szerezte a párizsi olimpián.