A döntő este fél 8-kor kezdődik
Minden egy helyen az olimpia hatodik versenynapjáról.
Már versenyeznek a női triatlonozók a Szajnán, a mezőnyben Kuttor-Bragmayer Zsanett is ott van. A minták alapján a Szajna, ahova Párizs szennyvize is ömlik, már sokkal tisztább, mint tegnap volt.
A magyar sportoló a 26. helyen végzett a női triatlonosok reggeli versenyében.
A III. Sándor hídról indult és ott is zárult, 1,5 kilométer úszásból, 40 km kerékpározásból és 10 km futásból álló rövidtávú versenyen a tokiói játékokon 12. magyar sportoló kiválóan úszott, a hetedik helyen szállt ki a Szajnából, majd a kerékpározás alatt végig a kilencfős élbolyban tekert, a futás során azonban gyorsan leszakadt a legjobbaktól és végül a 26. helyen ért célba.
A versenyt a franciák világranglista-vezetője, Cassandre Beaugrand nyerte a svájci Julie Derron és a brit Beth Potter előtt.
A nők után a férfiak versenye 10.45-kor kezdődik, a mezőnyben ott lesz Lehmann Csongor és Bicsák Bence.
A magyar evezős a második helyen ért célba futamában, így szombaton a 13-18. helyért folytatja a versenyt a férfi egypárevezősöknél a párizsi olimpián.
Az ötkarikás játékok egyetlen magyar evezőse a szerdai C/D elődöntő első futamában kapott helyet, melyben a harmadik pályájáról rajtolt indiai és brazil ellenfele közül, mellettük hongkongi, algériai és egyiptomi versenyző volt a futam résztvevője.
Pétervári-Molnár Bendegúz jól kapta el a rajtot, majd a táv feléhez közeledve már második volt, és az utolsó 500 méteren meg is tartotta ezt a pozíciót. 6:56.92 perces idővel lett második, ezzel eldőlt, hogy szombaton a C döntőben fejezi be a szereplést, ahol legjobb esetben a 13. helyet szerezheti meg a francia fővárosban.
Pétervári-Molnár korábban az előfutamából harmadik helyen jutott negyeddöntőbe, ott azonban nem tudta tartani az iramot a versenyszám legnagyobb esélyeseivel és végül negyedikként ért célba, ezzel lecsúszott az A/B elődöntőről, vagyis a legjobb 12 helyről.
A magyar férfi kézilabda-válogatott az utolsó másodpercekben kapott ki 26-25-re Norvégiától az olimpiai csoportkör harmadik fordulójában.
Részletek:
A 70 kilogrammos Gercsák Szabina kikapott első mérkőzésén, így kiesett a párizsi olimpia cselgáncstornáján.
28 éves magyar sportoló első olimpiai mérkőzésére készült, és a 32 között a kétszeres kontinensbajnok ausztrál Aoife Coughlan várt rá, akitől mindkét eddigi találkozójukon kikapott.
A harmadik összecsapáson az Eb-bronzérmes magyar nem találta a fogást riválisán, és két perc elteltével már két intésnél tartott. Így jutottak el a hosszabbításig, amelyből 13 másodperc telt el, amikor Coughlan egy hátsó gánccsal földre vitte Gercsákot, és nyert.
A 90 kilogrammos Tóth Krisztián első mérkőzésén kikapott és kiesett a párizsi ötkarikás játékok cselgáncstornáján.
A magyar klasszis (aki bronzérmet nyert a tokiói játékokon) a 32 között a román Alex Crettel találkozott.
A rivális kezdett jobban, kétszer is földharcra kényszertette Tóthot, akit egy perc után meg is intettek. A magyar dzsúdós egy remek válldobást indított, de nem tudta továbbvinni az akciót, viszont Cret is megkapta a figyelmeztetést.
Az alapidő lejárta előtt megint Tóthot intették, majd jöhetett az aranypontig tartó ráadás. A hosszabbításban a román cselgáncsozó volt aktívabb, ami szűk másfél perc elteltével újabb figyelmeztetést ért a magyar versenyző számára, és a harmadik intés már a leléptetését jelentette.
A hétfős magyar küldöttség talán legnagyobb éremesélyese így helyezetlenül zárt a francia fővárosban.
Póta Georgina a második fordulóban, a legjobb 32 között búcsúzott női egyesben a párizsi olimpia asztalitenisz-tornáján.
A 39 éves, kétszeres Európa-bajnok magyar játékos szerdán a negyedik helyen kiemelt dél-koreai Sin Jubinnel találkozott, akitől öt játszmában kapott ki.
A 4-es asztalnál a Budaörs pingpongosa az első négy pontot gyakorlatilag odaajándékozta riválisának, ezután azonban zsinórban háromszor az övé volt a poén. A labdameneteket a dél-koreai próbálta meg irányítani, de sok hibával játszott, így 6-6-nál döntetlen lett az állás, 8-7-nél pedig először került előnybe Póta. A magyar játékos 10-9-nél szettlabdához jutott, ellenfele pedig hosszút ütött, így Póta szerezte meg a vezetést.
A második felvonást nagyon rövid labdamenetek jellemezték, Póta nem igazán találta riválisa szervájának ellenszerét, Sin így 10-7-nél szettlabdákhoz jutott, a másodikat pedig a magyar hosszú ütésének nyomán értékesítette, kiegyenlítve ezzel a párharcot.
A harmadik játszmában a dél-koreai mintha megtalálta volna a játékát, a védekezés és a támadás is "jobban állt neki", így mindössze hat perc alatt behúzta a szettet.
A negyedik felvonás elején Sin két parádés egyenes tenyeressel lepte meg Pótát (3-0), Pink Márk szövetségi kapitány időt is kért, de így is csak 6-0-nál jött az első magyar pont, amiből már több nem is született ebben a játszmában.
Hasonlóképpen alakult az ötödik szett is, Póta könnyű pontokat adott riválisának, aki mellé még a szerencse is odaállt, necces ütése után már 5-0-t mutatott az eredményjelző. Innen szinte mindent bevállalt Póta, és fel is zárkózott 6-5-re, riválisa azonban 10-8-nál meccslabdákhoz jutott. Az elsőt Póta hárította, a dél-koreai kapitány időt kért, ezután pedig a magyar hosszú ütésével ért véget a találkozó.
Eredmény:
női egyes, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Sin Jubin (dél-koreai, 4.)-Póta Georgina (39.) 4:1 (-9, 9, 4, 1, 9)
A légpuska után a férfi 50 méteres összetett szám döntőjében sem lesz magyar versenyző, miután Péni István a 21., Pekler Zalán pedig a 32. helyen végzett a szerdai alapversenyben a párizsi olimpia sportlövőversenyeinek otthont adó Chateauroux-ban.
A 10 méteren 18. Péni a 3x20 lövést 587, míg a légben 17. Pekler 582 körrel zárta, így mindketten messze voltak a nyolcas döntőtől, melyhez legalább 590 körrel lett volna szükség. Ezzel mindkettejük számára véget ért az olimpia.
A magyarok közül még Mészáros Eszter csütörtökön lesz érdekelt a női puskások összetett számában, míg Major Veronika és Fábián Sára Ráhel pénteken a sportpisztoly alapversenyében szerepel.
A két magyar a 200 méter hát előfutamában szerepelt sikeresen.
Kós Hubert nagy hajrával a harmadik, Telegdy Ádám a hatodik helyen csapott célba. Előbbi 1:57:01-es idejével a negyedik legjobbként kvalifikált, utóbbi pedig az utolsó továbbjutást érő, 16 pozíciót csípte meg 1:57:98-al.
A betegségből visszatérő magyar úszó a 200 méter pillangón volt érdekelt.
Az ötödik, egyben utolsó olimpiáján szereplő Telegdy-Kapás Boglárka, a szám 2019-es világbajnoka a második, bombaerős előfutamban szerepelt. A 31 éves úszó 2:09.28 perces idővel csapott célba, amellyel összesítésben tizedikként lépett tovább.
A szám középdöntőjét 20.45-kor rendezik.
Lehmann Csongor a 11., Bicsák Bence pedig a 16. helyen végzett a férfi triatlonosok párizsi olimpiai versenyében.
A Szajna vízminősége miatt keddről szerdára halasztott futamon a két magyar a 1,5 kilométeres úszás után a középmezőnyben jött ki a vízből. A 40 kilométeres kerékpározás során összeért a mezőny bő első fele, benne a két magyarral.
A 10 kilométeres futás elején Lehmann második volt, de visszacsúszott, Bicsák pedig a nagy csoport végéről előrébb lépett. Lehmann az úszás során sárga lapot kapott pályatévesztés miatt, ami miatt ki kellett állnia 15 másodpercre, ezt a futás során tette meg.
A Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémes Csanád összeállítású magyar kardcsapat legyőzte az 45-38-ra olasz válogatottat és elődöntőbe jutott a kardcsapatok olimpiai versenyszámában. Az elődöntőbe az egy tussal az amerikaiakt verő Irán lesz az ellenfél.
Az irániak elleni összecsapás nagyon rosszul indult, Szilágyi Áron és Gémesi Csanád is elveszítette az asszóját, 10-4-nél lépett pástra Szatmári András, de ő sem találta az irániak stílusának ellenszerét, 15-7 állt az eredményjelzőn a váltásnál. A negyedik asszóban Gémesi helyett Rabb Krisztián debütált az olimpián. Parádés vívással négy találatot hozott az irániakon. Szilágyi Áron következett, feszült asszóban egyel csökkentette a magyar hátrányt. Szatmári sehogy nem találta a ritmust Pakdaman ellen, kettővel vezettek az utolsó kör előtt az irániak. Rabb Krisztián ismét óriásit vívott és két találatra hozta vissza a csapatot. Sokig úgy tűnt, hogy az utolsó asszóban Szatmári megfordítja az állást, de a végén ritmust vesztett és mínusz egyben kezdődhetett a Szilágyi-Pakdaman asszó. Háromszoros olimpiai bajnokunk minden rutinját latba vetve hozta az asszóját és a magyar válogatott 45-43-ra nyert.
A magyar kardcsapat 28 év után vívhat olimpiai döntőben, az ellenfél Korea lesz, 20 óra 30 perckor kezdődik az aranymeccs.
Az olimpiai címvédő magyar úszó 200 pillangón a második helyen csapott a célba.
Részletek:
A betegségből visszatérő magyar úszó a 200 méter pillangó középfutamában szerepelt.
Az ötödik, egyben utolsó olimpiáján szereplő Telegdy-Kapás Boglárka, a szám 2019-es világbajnoka a második, bombaerős előfutamban szerepelt délelőtt. A 31 éves úszó 2:09.28 perces idővel csapott célba, amellyel összesítésben tizedikként lépett tovább a középfutamba.
A fináléba jutás azonban már nem sikerült. Az olimpiától búcsúzó magyar úszólegenda ugyan 2:09.23 perces idejével javított, azonban ez a 14. helyre volt elég összesítésben.
Mészáros Krisztofer nagyszerű teljesítménnyel a kilencedik helyen végzett a férfi tornászok egyéni összetett fináléjában.
Ezúttal a szombatinál is szebben tornázott. Erőelemeit szinte rezzenéstelenül mutatta be, kézenállásoknál is csak aprókat korrigált, majd a leugrása végén csupán egészen apró elszökkenéssel zárt. A bírák azonban minden pici pontatlanságot alaposan kiveséztek és hosszú percek után arra jutottak, hogy 13,400 pontot adnak a magyar tornásznak, aki hatos csoportjában a harmadik legjobb eredményt érte el, összességében pedig a 18. helyen állt az első kör után.
A szerváltásnál Mészárosék az ugráshoz sétáltak át, amin szombaton lezárta selejtezőjét 14,366 ponttal. Az ugrás szombaton remekül sikerült, és Mészáros szerdán is nagyon szép produkciót nyújtott, mellyel picivel több pontot szerzett, a 14,400-es eredmény pedig azt jelentette, hogy két szer után a 14. pozícióba lépett fel.
A kiváló pozícióban álló Mészáros újabb erős szerén, nyújtón következett, ahol 13,666 pontot kapott a bíráktól. Majd néhány perc múlva egy tizeddel erősebbre (13,766 pont) módosították az eredményt.
A negyedik szer után a nyolcadik pozíció volt az övé. Következett kedvenc szere, a talaj, melyen szombaton nagyokat rontott (12,600 pont) és messze elmaradt legjobbjától. A szombatinál némileg könnyebnek tűnő gyakorlatára 13,933 pont volt a jutalma.
Mészáros Krisztofer lólengéssel zárta karrierje első olimpiai fináléját. Végig szépen teljesített és a leugrás is tökéletes volt, ami 14,100 pontot ért. Ezzel összetettben 83,899 ponttal zárt.
Ezüstérmet szerzett a magyar férfi kardcsapat a párizsi olimpián, miután a döntőben 45:41-es vereséget szenvedett Dél-Koreától.
Részletek:
A 100 méteres gyorsúszás fináléjában szerepel majd Németh Nándor
Németh 2018 óta minden nagy torna döntőjébe bejutott azokban a számokban, amikben elindult. Nemzetünk harmadik sportolója lett, aki egymásután két alkalommal is szerepel a 100 méteres gyorsúszás olimpiai döntőjében.
Futama 22:39-kor veszi kezdetét.
Délelőtt és este is hozta a formáját a magyar úszó 200 méter háton.
Kós Hubert nagy hajrával a harmadik helyen csapott célba délelőtti előfutamában. Kós 1:57:01-es idejével a negyedik legjobbként kvalifikált az esti középfutamba.
A magyar úszó 1:55:96-es idővel zárt, amivel a legjobbnak bizonyult.
A szám döntőjét csütörtökön 20.38 órakor rendezik.
A sikeres előfutam után a középdöntő volt a végállomás.
Telegdy Ádám a hatodik helyen csapott célba délelőtti előfutamában, az utolsó továbbjutást érő, 16 pozíciót csípte meg 1:57:98-al.
A 200 méteres hátúszás középdöntőjében 1:57:58-al a hetedik pozícióban ért be, ami nem ért döntőt. Összesítésben a 13. helyen zárt.
A 100 méteres gyorsúszás fináléjában negyedik helyen csapott célba Németh Nándor.
Németh 2018 óta minden nagy torna döntőjébe bejutott azokban a számokban, amikben elindult. Nemzetünk harmadik sportolója lett, aki egymásután két alkalommal is szerepel a 100 méteres gyorsúszás olimpiai döntőjében.
Egy századra volt a harmadik, két századra a második hely a magyar úszó számára. Három század híján országos csúcsot úszott Németh.
22:90-el az 5. helyen fordult, végül 47:50-el a negyedik helyre futott be.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.