Egy negyedik és egy ötödik hely a vasárnap mérleg Párizsban
Minden egy helyen a párizsi olimpia második versenynapjáról.
A párbajtőröző Andrásfi Tibor a ráadástussal elvesztett elődöntője után az utolsó asszójában is hosszabbításban maradt alul, így a negyedik helyen végzett a párizsi olimpián.
A BVSC vívója - aki a júniusi Európa-bajnokságon a dobogó alsó fokára állhatott - nagyon összeszedett vívással, ha kellett küzdve, harcolva, a Londonban ötkarikás bajnok Ruben Limardo Gascont, az ugyancsak venezuelai Grabiel Lugót és az olasz Federico Vismarát legyőzve menetelt az elődöntőig. Ott nagy csatában, az utolsó másodpercekben egyenlítve harcolta ki a hosszabbítást, amelyben azonban alulmaradt a Tokióban csapatban olimpiai bajnok japán Kano Kokival szemben.
A bronzéremért az egyiptomi Mohamed el-Szajeddel vívott. A 21 éves afrikai nagyon sokat mozgott, ugrálós-beguggolós stílusával igyekezett megzavarni 24 éves ellenfelét. Andrásfi viszont folytatta azt, amit korábban is csinált, igyekezett irányítani, menni előre. Az első három perc után 3-2-re vezetett, de a szünet után az egyiptomi jól kontrázta meg a magyar párbajtőröző támadását, guggolásból szúrt pontosan. Ezt követően nem esett tus egy percig, ezért jött a figyelmeztetés. Aztán Andrásfi egy szép parád-riposzttal vette vissza a vezetést, majd megint következett a pihenő. Folytatódott a türelmes vívás, Andrásfi egy lerohanással növelte előnyét, de nemsokára ismét egyenlő volt az állás (5-5). Csakhamar el-Szajed hibáját használta ki a magyar vívó. Újra letelt egy perc tus nélkül, majd 14 másodpercnél egy kitöréssel egyenlített az egyiptomi.
Letelt az idő, ismét hosszabbítás következett. Harmincegy másodperc elteltével együttes találat esett, 14 volt hátra, amikor az egyiptomi úgy szúrt, hogy már jóval túlhaladt ellenfelén, ez nem volt érvényes. 4.47-nél pedig Andrásfi találatát nem adta meg a bíró, mert már összeért a két vívó. 2.94-nél együttes volt, majd 2.29-nél is, 1.50-nél pedig csak az egyiptomi gyújtott lámpát. Andrásfinak mindenképpen mennie kellett előre, mert nem ő volt a kedvezményezett, azaz tus nélkül is el-Szajed nyert volna.
A korábban búcsúzott Siklósi Gergely kilencedik, Koch Máté 17. lett.
Eredmények, férfi párbajtőr:
a 32 között:
Grabiel Lugo (venezuelai)-Koch Máté 15-10
Andrásfi Tibor-Ruben Limardo Gascon (venezuelai) 15-10
Siklósi Gergely-Jakub Jurka (cseh) 15-5
a 16 között:
Andrásfi-Lugo 13-12
Neisser Loyola (belga)-Siklósi 14-13
negyeddöntő:
Andrásfi-Federico Vismara (olasz) 15-13
elődöntő:
Kano Koki (japán)-Andrásfi 14-13
Yannick Borel (francia) - Mohamed el-Szajed (egyiptomi) 15-9
bronzmérkőzés:
el-Szajed - Andrásfi 8-7
Győzelemmel rajtolt a magyar férfi vízilabda-válogatott a párizsi olimpián: Varga Zsolt együttese a csoportkör vasárnapi nyitányán 13-12-re nyert a házigazda francia csapat ellen.
Részletek:
Andrásfi Tibor látványos küzdelemben, a hosszabbításban esett tussal kikapott a férfi párbajtőr elődöntőben, így utolsó pástra lépése alkalmával a bronzéremért vívhat majd.
A BVSC idei Európa-bajnoki bronzérmese a Londonban ötkarikás bajnok Ruben Limardo Gasconon, az ugyancsak venezuelai Grabiel Lugón és az olasz Federico Vismarán túljutva vívhatott a döntőért. A világranglistán harmadik helyezett Kano Koki volt az ellenfele, aki a japán csapattal Tokióban olimpiai bajnok lett.
Az első tust - Andrásfi támadását kivédve - az ázsiai vívó adta, de a sikertelen akció nem vette el a kedvét a magyar párbajtőrözőnek, aki pengeütés után adott tusokat. Kano rájött, nem érdemes hagynia, hogy ellenfele kezdeményezzen, 4-4-nél egyenlített, de aztán megint a magyar oldalon volt az előny, 6-4-re, majd 7-5-re. A második pihenő 7-6-os állásnál következett. A harmadik szakasz elején megint pengeütés után született magyar tus, Kano azonban nem hagyta magát, újból visszakapaszkodott, sőt 9-11-re fordított. Ekkor Andrásfi a pást végén edző-édesapja felé fordult és mutatva kérdezte, mit kellene csinálni. Eggyel közelebb jött, de 26 másodpercnél, 10-12-nél ismét két tus volt a különbség. Őrült hajrá következett: 15 másodpercnél egy adok-kapok után magyar szúrás jött (11-12), 11-nél japán tus (11-13), végül 7-nél és 5-nél megint Andrásfi volt pontos (13-13). Letelt az idő, majd a ráadásban 19 másodperc elteltével a magyar párbajtőröző elszúrt Kano mellett, aki viszont eltalálta őt.
Andrásfinak a francia Yannick Borel vagy az egyiptomi Mohamed el-Szajed lesz az ellenfele 21.20-kor kezdődő bronzmérkőzésen.
A 66 kilogrammos súlycsoportban szereplő Hámori Luca megosztott pontozással, 4-1-re legyőzte az ír Grainne Walsh-t, így nyolcaddöntőbe jutott az olimpián. A magyar öklöző a 16 között a negyedik kiemelt ausztrál Marissa Williamsonnal találkozik csütörtök délután.
Pupp Réka az ötödik helyen végzett vasárnap a párizsi olimpia cselgáncstornáján, az 52 kilogrammosok között.
A kétszeres Európa-bajnoki bronzérmes magyar versenyző azzal a francia Amandina Bucharddal találkozott a harmadik helyért, akit gyakorlatilag a zsúfolásig megtelt Mars-mező Aréna egész közönsége bíztatott. Az Atomerőmű SE 28 éves sportolója korábban már hétszer összecsapott a francia dzsúdóssal, ám legyőzni még nem tudta.
A bronzmeccsen az alapidőben nem született akció, az aranypontig tartó ráadás harmadik perce után pedig a Tokióban ezüstérmes Buchard vazaarit érő akcióval nyert.
Pupp három éve is ötödik volt az ötkarikás játékokon.
Pupp Réka győzött a vigaszágon, így a bronzéremért mérkőzhet vasárnap a cselgáncstorna 52 kilogrammosok között. A kétszeres Európa-bajnoki bronzérmes magyar versenyző második olimpiáján a mongol Lkhagvasuren Sosorbaram elleni győzelem után kikapott az ötkarikás ezüst- és bronzéremmel is rendelkező olasz Odette Giuffridától a negyeddöntőben, így a bronzéremig tartó vigaszágra került. Ott a vb- és Eb-harmadik izraeli Gefen Primo várt rá, akit ipponnal legyőzött.
Andrásfi Tibor komoly hátrányt ledolgozva harmadik mérkőzését is megnyerte, ezzel elődöntőbe jutott férfi párbajtőrben. A BVSC idei Európa-bajnoki bronzérmese a Londonban ötkarikás bajnok Ruben Limardo Gasconon túljutva egy újabb venezuelaival találkozott, mégpedig az előzőleg Koch Mátét búcsúztató Grabiel Lugóval, akit hosszabbításban bevitt találattal vert meg.
Harmadikra az olasz csapattal tavaly világbajnok Federico Vismarával vívott. Huszonhét éves ellenfele nagyon jól kezdett, minden szúrása pontos volt az elején és kihasználta a hibákat. A második három percben, amely 1-5-ről indult, a 24 éves magyar párbajtőröző többször feljött két tusra, de aztán mindig visszaállt a különbség. A gyors kezű olasz jó ütemben indított lábszúrással, feltartó szúrással taktikusan őrizte a különbséget. Az utolsó szakasz 7-10-es állásnál kezdődött, Andrásfi pedig innen nem kis kockázatot vállalva, aktív és bátor vívással egyenlített, majd 14-11-re fordított, végül pedig 15-13-ra győzött.
Az elődöntőben a japán Kano Koki lesz az ellenfele 20 órakor.
Az átellenes páston vívott Yannick Borel, a közönség pedig már a zajló asszók közben elénekelte neki a Marseillaise-t. Később is érezhette a támogatást, így több tusos hátrányból felzárkózott, majd aranytussal győzött.
Két szép győzelem után a harmadik mérkőzésén alulmaradt, így a negyeddöntőben fejezte be szereplését a párizsi olimpián a tőröző Pásztor Flóra. A szakág egyetlen magyar indulója, aki az egyéni világranglistáról került az ötkarikás mezőnybe, az amerikai Jacqueline Dubrovich és a kanadai Yunjia Zhang elleni sikerét követően egy újabb amerikaival találkozott a legjobb nyolc között. Ez viszont már igazán komoly feladatnak ígérkezett, mivel a világranglistát vezető, címvédő, egyéniben háromszoros vb-bronzérmes Lee Kiefer állt vele szemben a páston.
Az alacsony termetű tengerentúli vívó nehezen jutott túl az első fordulón, de a másodikban már meggyőzőbb volt. A tavalyi Európa Játékok magyar ezüstérmese meg is tapasztalhatta, hogy formába lendült Kiefer, aki ellenállhatatlanul vívott: 8-1-re vezetett az első három perc végén, majd 15-4-re nyert.
A Törekvés 25 éves vívója eredményes napot zárt, két szép győzelmet aratott, majd a szakág egyik klasszisával szemben maradt alul.
Vas Blanka a 10. helyet szerezte meg vasárnap a hegyikerékpárosok női versenyében, az aranyérmet a francia Pauline Ferrand-Prévot nyerte meg. Az Elancourt-i Dombon kialakított 4,35 kilométeres, rövid, meredek emelkedőket, csúszós részeket és ugratót is tartalmazó murvás pályán hét kört tekert a 36 induló. Az SD Worx-Protime 22 esztendős magyar bringása három évvel ezelőtt, Tokióban szenzációs teljesítményt nyújtva negyedik lett, azóta viszont országúton jeleskedik - abban a szakágban ő a regnáló U23-as világbajnok és Párizsban is jó eredményre lehet számítani tőle -, a hegyikerékpárra lényegesen kevesebb energiát fordít.
A versenyt hátsó rajtpozícióból, a 35. helyről kezdte meg Vas, ám a rá jellemző jó startnak köszönhetően előre tört, majd az első rövid, de meredek emelkedőn is sokakat megelőzött. A női mezőnyben kiemelkedőnek számító robbanékonysága, kerékpárkezelése segítségével gyorsan megelőzte a fél mezőnyt és már az első kör derekán a 17. helyre jött előre, hátránya 21 másodperc volt az élen haladókhoz képest. Az első csoport a hazai közönség előtt szereplő, világbajnok Pauline Ferrand-Prévot megindulása szedte szét, őt honfitársa, a vb-ezüstérmes és Európa-bajnok Loana Lecomte és az ugyancsak kontinensbajnok holland Puck Pieterse üldözte, Vas ekkor egyperces lemaradással a 16. helyen haladt.
A második kör végén Vas másfél perc hátránnyal tekert a 13. pozícióban. A technikás pálya nagy összpontosítást kívánt, volt, aki elesett, a dél-afrikai versenyző alatt pedig széttört a kerékpárja hátsó kereke.
A 30,8 kilométeres táv derekánál a háromszoros magyar bajnok a 13. volt, 2 perc 37 másodperces lemaradással Ferrand-Prévot mögött, a harmadik helyen álló Lecomte pedig hatalmas bukás után fekve maradt és fel is adta a viadalt. Pieterse defekt miatt vesztett sok időt, kereket is kellett cserélni a kerékpárján.
Az aranyérem a nagy fölénnyel diadalmaskodó, az utolsó métereken könnyeivel küzdő Ferrand-Prévot nyakába került, aki a szépszámú közönség nagy örömére begyűjtötte a pályafutásából hiányzó ötkarikás elsőséget. A 32 esztendős klasszis négy szakágban nyert világbajnoki címet, hegyikerékpár mellett országúton, terepkerékpárban (cyclocross) és a murvás utakon rendezett gravelben is állt már vb-dobogó tetején.
A második helyért az amerikai Haley Batten és a 2016-os riói olimpia bajnoka, a svéd Jenny Rissveds harcolt nagyjából háromperces lemaradással, végül az ezüstöt az egyik emelkedőn meginduló Batten szerezte meg, míg a bronzot Rissveds érdemelte ki. Pieterse a technikai hiba után negyedik lett. Vas a táv második felében a 11-12. helyen haladt, végül 5 perc 40 másodperces hátránnyal tizedik lett.
A férfi versenyt - magyar résztvevő nélkül - hétfőn rendezik. Vas jövő vasárnap az országúti mezőnyversenyben áll rajthoz.
Andrásfi Tibor szoros küzdelemben, ráadástussal megnyerte második mérkőzését, ezzel a legjobb nyolc közé jutott vasárnap férfi párbajtőrben, az előző olimpián ezüstérmes Siklósi Gergely kiesett. A BVSC idei Európa-bajnoki bronzérmese a Londonban ötkarikás bajnok Ruben Limardo Gasconon túljutva egy újabb venezuelaival találkozott, mégpedig az előzőleg Koch Mátét búcsúztató Grabiel Lugóval. Andrásfi az első pillanattól kezdve ment előre, nem hagyta nyugodni ellenfelét, és eltökéltsége pontossággal is párosult, így sokáig vezetett. Ha kapott is tust, nem adta fel a taktikáját, a saját elképzelése szerint vívott. Lugo azonban ugyancsak koncentrált volt, és magyar ellenfele egy-egy hibáját kihasználva egyenlített. A harmadik három perc 5-5-ről indult, a taktikai küzdelem végén 12-12-nél lejárt a vívóidő. A ráadásban Andrásfi megint kezdeményezőként lépett fel, és egy lerohanó támadással megszúrta ellenfelét.
A negyeddöntőben a kazah Elmir Alimzsanov vagy az olasz Federico Vismara lesz az ellenfele 16.25-kor.
Siklósi Gergely a második asszójában, szoros küzdelemben, hosszabbításban esett találattal kikapott, így a nyolcaddöntőben fejezte be az olimpiát. A világranglistát vezető tokiói ezüstérmes magyar vívó az ugyancsak magabiztosan kezdő belga Neisser Loyolával csapott össze a legjobb 16 között. Az elején nem óvatoskodtak a felek, gyorsan estek a találatok, azután viszont már jóval lassabban. Az első szünetnél 3-4 volt az állás. A 2022-ben vb-bronzérmes belga ekkor jobban érezte a távolságot, két újabb tussal 6-3-ra ellépett és a háromtusnyi különbségből csak egyet tudott faragni az újabb pihenőig a 2019-ben világbajnok magyar vívó. A 6-8-ról induló harmadik hárompercben nehéz volt fogást találni a többnyire kivárásra játszó Loyolán, de 13-13-nál mégis összejött az egyenlítés, az előretörő belgát a hátán szúrta meg Siklósi. Aztán letelt a hátra lévő bő fél perc, következett az aranytus. Ebben hat másodperccel a vége előtt Loyola alkaron szúrta a magyar vívót, így ő örülhetett.
A lovastusázó Kaizinger Balázs 17 helyet javított vasárnap tereplovaglásban, ezzel a 45. helyen áll. A magyar lovas kissé tartott a technikás pályától, amelyen széles ugrásokat kellett teljesítenie 12 éves lovával, Herr Cooles Classicóval a Versailles-i kastély előkertjében. A 45 esztendős Kaizinger 11:38:00 perc alatt teljesítette a pályát, melyre 16 hibapontot kapott, így a díj- és a tereplovaglás után 61,80 hibaponttal a 45. pozícióból várja a hétfői díjugratást.
"A ló nem rutintalan, de ilyen feladatokat még soha nem teljesített. Miután elindultam, onnantól kezdve úgy csinálta a dolgát, mintha egy öreg, rutinos ló lett volna. Egy 12 éves lóról beszélek, ami sallangmentesen ment végig, talán egy ugrás volt, ami lehetett volna szebb, de igazából ezt nem szépségre mérik. Jó érzés volt, hogy a lovam végig partner volt, le a kalappal"
- mondta az M4 Sportnak Kaizinger, majd hozzátette, hogy lova teljes mértékben hozta az elvárásokat, korábban pedig előfordult, hogy 30 helyet is javított vele tereplovaglásban.
A hétfőn sorra kerülő díjugratásról elmondta: "egy szép ugrópályával meg leszünk elégedve, és majd meglátjuk, hogy ez mire lesz elég".
Lovassportban 28 év után szerepel ismét magyar versenyző az ötkarikás játékokon.
Második asszójában is nyerni tudott - mégpedig fölényesen -, ezzel negyeddöntőbe került a tőröző Pásztor Flóra. Az Európa Játékok tavalyi ezüstérmese a világranglistán tizedik amerikai Jacqueline Dubrovich legyőzése után a legjobb 16 között a 16 éves kanadai Yunjia Zhanggal mérkőzött, aki előzőleg meglepetésre kiejtette a nemzetközi rangsorban kilencedik kínai Csen Csing-jüant.
A Törekvés 25 éves vívója nem is rá számított, de úgy tűnt, így is jól felkészült az asszóra, mert aktívan kezdett, bátran ment közel ellenfeléhez és sorozatban adta a tusokat. Volt, hogy a pást végébe szorította Zhangot, de akkor is tudott eredményes lenni, mikor ő hátrált. A 8-3-nál következő első szünet után lassabban estek a találatok, de Pásztor - akinek nem kellett sietnie - így is tovább növelte a különbséget. 14-5-ös állásnál még kis kezelésre szorult bal kezén a vérző ujja, végül tíz tus különbséggel győzött.
A következő fordulóban a nemzetközi rangsor éllovasa, a címvédő amerikai Lee Kiefer vagy a kínai Huang Csien-csien vár rá 15.55-kor, amennyiben a pár perces csúszást sikerül majd behozniuk a szervezőknek.
Siklósi Gergely taktikus és pontos vívással könnyed győzelmet aratott vasárnap az első mérkőzésén a férfi párbajtőrözők olimpiai versenyében, ezzel nyolcaddöntőbe jutott. A világranglista éllovasa, a 2019-ben világbajnok, Tokióban olimpiai ezüstérmes magyar vívó a cseh Jakub Jurkával kezdett és 15-5-re nyert.
Az első tust ő kapta, de fordított, majd az első szakaszt 3-2-vel zárta. Összeszedetten mozgott a páston, nem akart gyors tusokat adni, amikor viszont elindult, többnyire talált is, sőt, a pást végébe szorulva is eredményesen védett. A 26 éves magyar vívó apránként tetemes különbséget alakított ki, és végül fölényesen verte egy évvel fiatalabb ellenfelét, majd a sisakját levéve ünnepelte a remek kezdést.
Az olimpiai esélyeiről ezt mondta lapunknak Siklósi gergely:
A BHSE idei Eb-ezüstérmese a nyolcaddöntőben a belga Neisser Loyolával csap majd össze 15.30-kor.
Pupp Réka kikapott a negyeddöntőben, így a vigaszágon folytatja vasárnap az olimpia cselgáncstornáján a 52 kilogrammosok között. A kétszeres Európa-bajnoki bronzérmes magyar versenyző második olimpiáján a mongol Lkhagvasuren Sosorbaram ellen kezdett, akit leléptettek ellene. A negyeddöntőben Odette Giuffrida következett, akit eddigi öt mérkőzésükön csak egyszer tudott legyőzni, igaz, az éppen a dohai világbajnokságon sikerült, amivel elődöntőbe jutott. Kikapott tőle viszont a tokiói olimpián, ahol Giuffrida bronzérmet szerzett a riói ezüst után. Emellett világ- és Európa-bajnoknak is mondhatja magát.
Andrásfi Tibor szép győzelemmel a legjobb 16 közé jutott vasárnap férfi párbajtőrben az olimpián. A BVSC idei Európa-bajnoki bronzérmese a londoni olimpia győztesével, a venezuelai Ruben Limardo Gasconnal asszózott és végig taktikusan vívva 15-10-re nyert. Rendkívül rutinos, 38 éves ellenfelét csak a harmadik szakaszban, 9-8-as állás után tudta megtörni, ekkor sorozatban adta az egylámpás tusokat, és 14-9-re elhúzott. A végén még egy-egy találat esett mindkét oldalon.
A következő fordulóban a Koch Mátét búcsúztató, ugyancsak venezuelai Grabiel Lugóval vív majd 15.05-kor.
Koch Máté viszont vereséget szenvedett az első mérkőzésén, így nem jutott be a nyolcaddöntőbe. A Vasas világbajnoki címvédője a venezuelai Grabiel Lugóval csapott össze első pástra lépése alkalmával és 15-10-re maradt alul.
Pádár Nikolettet fő számában, 200 méter gyorson kizárták, Ábrahám Minna azonban a 13. helyen továbbjutott a középdöntőbe vasárnap a párizsi olimpia medencés úszóversenyeinek második napján.
Részletek:
Pekler Zalán a 17., Péni István pedig a 18. helyen végzett a férfi légpuska alapversenyében, így mindketten lemaradtak a döntőről vasárnap a párizsi olimpián.
Kós Hubert országos csúccsal, a legjobb idővel bejutott a középdöntőbe, Jászó Ádám viszont a 19. helyen befejezte szereplését 100 méter háton vasárnap az olimpia medencés úszóversenyein. Mindkét magyar az ötödik előfutamban indult: a 200 méter hát tavalyi világbajnoka, Kós a korábbi országos rekordját jelentő 14. nevezési idővel (53.08) rendelkezett, míg a pécsi Jászót előzetesen a 17. helyen rangsorolták eddigi legjobbjával (53.35). Az Egyesült Államokban tanuló és a legendás Bob Bowmannel készülő Kós igazolta remek formáját, 52.78 másodperces magyar rekorddal nyerte futamát, míg Jászó 53.97-tel a hatodik, összesítésben pedig a 19. lett.
"Jó volt nagyon, örülök, hogy sikerült 53 alá bemennem. Picit az bánt, hogy a kettes pályán úszva nem láttam annyira a többieket, hogy megtudjam, lassíthatok-e, ezért muszáj volt nyomnom. Ez az első idő most semmit nem jelent, meg kell tenni a következő lépést, és be kell jutni a döntőbe"
- nyilatkozta a vegyes zónában a 21 éves Kós.
A szám középdöntőjét 21.32-kor rendezik.
Pupp Réka bejutott a negyeddöntőbe az olimpia cselgáncstornáján a 52 kilogrammosok között vasárnap. A kétszeres Európa-bajnoki bronzérmes magyar versenyző másodszor szerepelt olimpián, Tokióban az ötödik helyen végzett. A 16 közé jutásért nem kellett tatamira lépnie, a nyolcaddöntőben pedig az a Lkhagvasuren Sosorbaram várt rá, aki már túl volt egy meccsen, ipponnal nyert az olasz Ariane Toro Soler ellen. A dunaújvárosi születésű cselgáncsozó mongol riválisától első találkozójukon kikapott, azóta viszont kétszer megverte.
Az Atomerőmű SE 28 éves sportolója aktívabbnak tűnt a meccs elején, ennek ellenére a mérkőzésvezető fél perc után mindkét cselgáncsozót figyelmeztette. Amikor másfél perc múlva ez megismétlődött, mivel továbbra sem született értékelhető akció, csak összekapaszkodás és meddő földharc zajlott a szőnyegen. A mongol a hajrában egy kilépésre megkapta harmadik intését is, ami a leléptetését, illetve Braun Ákos tanítványának a továbbjutását jelentette.
Pupp a nyolc között az olasz Odette Giuffridával találkozik.
Major Veronika a nyolcadik helyen végzett vasárnap női légpisztolyban az olimpia sportlövőversenyeinek otthont adó chateauroux-i Francia Nemzeti Lőtéren. A keszthelyi sportoló a szombati alapversenyből 582 körrel, a legjobb eredménnyel jutott a nyolcas fináléba, melyben a 12. lövés után 114 körös eredménnyel búcsúzott. Major Veronika még a női sportpisztoly számban is szerepel a játékokon.
Pongrácz Bence a nyolcaddöntőben búcsúzott az olimpia cselgáncstornáján vasárnap a 66 kilogrammosok között. A VS Dunakeszi idén Európa-bajnoki bronzérmes versenyzője a 16 közé jutásért ipponnal verte a nigériai Ismael Alhassane-t, a folytatásban azonban a lehető legnehezebb feladat várt rá az Eiffel-torony közelében található Mars-mező Arénában: a címvédő és négyszeres világbajnok Abe Hifumival kellett megküzdenie, akivel még nem találkozott. A japán dzsúdós húga, a szintén olimpiai és világbajnok Abe Uta szereplése jelentette egyébként a vasárnapi program egyik szenzációját, ugyanis a Pupp Réka súlycsoportjában címvédő versenyző kikapott a jóval esélytelenebb üzbég Dijora Keldijorovától. A 24 éves Pongrácznak azonban nem sikerült a bravúr. Abe Hifumi, akit óriási üdvrivalgással köszöntöttek a japán szurkolók, rögtön a meccs elején vazaarival megszerezte a vezetést, majd egy válldobásra megkapta második vazaariját, így ipponnal lezárta az egyperces mérkőzést.
A magyarok közül még az 52 kg-os Pupp Réka lép tatamira vasárnap.
Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány szerint nagyon akartak, de közben nagyon sokat hibáztak a magyar női kézilabda-válogatott játékosai vasárnap a párizsi olimpián, ahol 25-24-re legyőzték Brazíliát a csoportkör második fordulójában.
"Nem így terveztünk, ahogy sikerült, de persze örülünk a győzelemnek, pláne így, hogy az utolsó másodpercekben jött össze. Felemás volt a mai teljesítményünk, bízom benne, hogy ez csak a reggel kilenc órás kezdésnek tudható be"
- nyilatkozta a Kossuth Rádiónak a meccs után az edző.
A magyarok jól kezdtek, de 6-4-es vezetésük után 13 perccel már 12-8-as hátrányban voltak. A 39. percben 18-13-as előnyben volt Brazília, ám a magyar egyenlítést követően Böde-Bíró Blanka 11. védésének és Simon Petra ötödik góljának köszönhetően az utolsó percben összejött a rendkívül fontos győzelem. Golovin hozzátette, voltak olyan időszakok, amikor úgy játszottak, ahogyan tervezték, és végrehajtották, amiket megbeszéltek, de akadtak olyan periódusok is, amikor mindez kevésbé sikerült.
"A legfontosabb, hogy nagyon akartunk, de közben nagyon sokat hibáztunk. Ennyi eladott labdával és technikai hibával nem nagyon lehet meccset nyerni.
Voltak olyan periódusok, amikor nagyon elkapkodtuk a támadásokat, amikor egyet kivédekeztünk, abban a pillanatban valaki gondolt egyet és a második átadásnál kapura lőtt.
Szerintem sokkal higgadtabban kellett volna játszani, hogy ez a mérkőzés egyszerűbb legyen" - magyarázta a kapitány.
Mint kifejtette, a brazil válogatottnak azt a sajátossága, hogy a kettes védők lezárják a területet, így nagyon nehezen bejátszható a labda. A magyar szélsők éppen ezért nagyon kevés labdát kaptak, de erre fel volt készülve a válogatott, és bár a szélsők ma nem voltak gólerősek, védekezésben nagyon hasznosan játszottak.
"Mindenki hozzátett valamit, hogy győzelemmel zárjuk a mérkőzést"
- közölte Golovin.
Mindkét magyar versenyző júniusban, a belgrádi Európa-bajnokságon úszta meg az ötkarikás szintet, amivel a 11. és 12. idővel kerültek a nevezettek közé. Ott volt a mezőnyben az olimpiai egyik arca, a francia Léon Marchand is, akit elképesztő ovációval fogadott a telt házas Paris La Défense Aréna közönsége.
Elsőként Zombori ugrott medencébe, Virth Balázs 21 éves tanítványa legjobbjától (4:11.70) elmaradva, 4:14.88 perccel csapott célba, amivel 14. lett.
Ezt követően a Marchand-nal azonos futamban következett a 25 éves Holló, aki három hónappal ezelőtt az ob-t követően edzőt váltott, Kovács Ottóval 13 év után váltak külön az útjaik, azóta Hutkai Dániellel készül. A magyar versenyző - aki ebben a számban az elmúlt években rendszeresen döntős volt a világversenyeken - 4:12.20 perccel hatodikként csapott célba, amivel kilencedik helyen éppen lemaradt a nyolcas fináléról úgy, hogy
a 6-8. helyezett egyaránt 4:11.52-őt úszott, ami egy századdal rosszabb, mint Holló belgrádi döntős ideje.
Jól sikerült a bemutatkozás az első vasárnapi magyar pástra lépőnek az olimpia vívóversenyén: Pásztor Flóra háromtusos győzelmet aratott a legjobb 32 között. A Törekvés 26 éves vívója 15-12-re verte az amerikai Jacqueline Dubrovichot. A közönség a sportág második versenynapján is remek hangulatot teremtett a Grand Palais-ban, ismét telt ház előtt léphettek pástra a vívók.
A tavalyi Európa Játékokon ezüstérmes, idén csapatban Eb-bronzérmes magyar tőröző adta az első tust, aztán volt olyan szakasz, amelyben háromszor az amerikai szúrt pontosan, majd 2-5 után négyszer Pásztor. Kiegyenlített küzdelem zajlott a páston, az első szünetnél 6-7 volt az állás. A folytatásban egy-egy tusos előny alakult ki hol itt, hol ott, majd Pásztor három találatnyi különbséget tudott kialakítani, ami már elég volt neki a győzelem kivívásához, bár az utolsó tust nem volt könnyű beadnia.
A következő fordulóban a kanadai Yunjia Zhang lesz az ellenfele 14.05-kor.
Győzelemmel mutatkozott be Pongrácz Bence az olimpia cselgáncstornáján a 66 kilogrammosok között. A VS Dunakeszi idén Európa-bajnoki bronzérmes versenyzője a 16 közé jutásért azzal a nigériai Ismael Alhassane-vel került szembe, akit eddigi egyetlen találkozójukon megvert tavaly a linzi Grand Prix-n.
Második meccsükön, az Eiffel-torony közelében található Mars-mező Arénában a 24 éves magyar dzsúdós, aki szabadkártyát kapott a játékokra, az elején védekezésre kényszerült az elszántan támadó afrikai ellenféllel szemben. A folytatásban viszont átvette a kezdeményezést, megszerezte a vezetést egy kiemelésre kapott vazarival, majd a második percben, egy válldobást követően a győzelmet is a másodikkal.
Pongrácz a nyolcaddöntőben a súlycsoport legjobbjával, az olimpiai és négyszeres világbajnok japán Abe Hifumival találkozik. A magyarok közül még az 52 kg-os Pupp Réka lép tatamira vasárnap.
Mészáros Eszter a 15. helyen végzett a nők légpuska számában. A héten torokgyulladással küzdő gödöllői sportoló a szombati vegyes csapat számban visszafogottan teljesített, az egyéni 60 lövéses alapversenyt ugyanakkor ragyogóan kezdte. "Féltáv" után viszont kisebb hullámvölgybe került, és végül 628,6 körös eredménnyel fejezte be a viadalt.
Mészárosnak a hétfői nyolcas döntőbe jutáshoz minimum 631,3 körre lett volna szüksége.
A második versenynapon 11.15-től Péni István és Pekler Zalán a férfi légpuska alapversenyében áll lőállásba, 12 órától pedig Major Veronika a női légpisztoly fináléjában szerepel.
A magyar női kézilabda-válogatott 25-24-re legyőzte Brazíliát a párizsi olimpia vasárnapi versenynapján, a csoportkör második fordulójában. Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese jól kezdett, hatékony védekezéssel és pontos befejezésekkel ellenfele előtt járt (6-4). Egy emberelőnyös időszakot kihasználva fordítottak a brazilok, a magyar teljesítmény elöl és hátul is visszaesett a cserék után. A második félidő hajrájában és az első játékrész elején nem játszott precízen a magyar csapat, 18-13-ra eltávolodott az ellenfél, innen 23-23-nál sikerült utolérni a brazilokat. Az utolsó perc is döntetlenről indult, végül Böde-Bíró Blanka védése és Simon Petra gólja ért győzelmet.
A magyar válogatott csütörtökön 31-28-ra kikapott a franciáktól, a folytatásban kedden Angola, csütörtökön Spanyolország, szombaton pedig Hollandia lesz az ellenfele. Két hatcsapatos csoportban zajlanak a küzdelmek, az első négy-négy válogatott jut a negyeddöntőbe.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.