Az Orlandóban rendezett Mr. Olympia versenyen olyan tettet hajtott végre a csapat, amelyre magyar még nem volt képes
A Vasárnapi kávé című rovatunkban olyan aktuális szegedi témákkal foglalkozunk, amire a hétköznapok rohanásában kevesebb idő jut, de vasárnap, a reggeli kávé mellett hosszabban is elidőzhetünk. Ezen a hétvégén egy olyan szegedi sportembert és csapatát mutatjuk be, akik nemrég Orlandóból, a Mr. Olympia versenyről három bajnoki övvel tértek haza Magyarországra, azon belül is Szegedre. Deli Tamás és a Deli Team egy olyan dolgot vitt véghez, amire eddig nem volt magyar példa.
A csapat tagjai: Deli Tamás, Véró Alex, Balogh Dóra, Csordás Cintia és Szőcs Petra.
Deli Tamás életében nagyjából hat éves kora óta jelen van a sport. Egy kisebb városi csapatnál kezdte labdarúgó karrierjét, amelyet a későbbiekben a kézilabda váltott fel. Megközelítőleg tíz éve jött az életébe a bothúzás.
A bothúzás egy kontakt nélküli erősport, amely 2013-ban mutatkozott be Magyarországon. A lényege röviden: a versenyzők azért küzdenek egymás ellen, hogy megszerezzék maguknak a botot.
Elmesélte, hogyan is történt az első találkozása a sporttal, majd mi indította el azon az úton, amelyen rendkívül sikeresen jár a mai napig.
Tévében láttam egy bothúzó OB-t, és nagyon megtetszett az egyszerűség. Nyilatkozott egy srác, hogy ezt bárki kipróbálhatja, szóval én egyből elmentem egy versenyre, mert edzés nem nagyon volt még itt Magyarországon. Mindenki meglepetésére, a sajátomra is megvertem az az évi regnáló bajnokot és a tavalyit is, így első lettem azon a versenyen.
És hogy mi történt ezután? Nem igazán volt kérdés:
Innentől kezdve lehetett volna választásom, de nem nagyon volt, hiszen azonnal belecsöppentem, elkezdtem edzeni, videózni és azonnal edző is lettem, mert csatlakoztak hozzám az emberek.
Ahhoz, hogy ilyen sikereket érjenek el, és éljenek meg, nem férhet kétség hozzá, hogy a kiváló csapatösszhang, a közös edzés és a remek, már családi hangulat nélkül mindez nem valósulhatna meg.
Hogyan is állt össze ez a társaság:
A Strongwomen a nők számára rendezett erőemelő versenysorozat.
Balogh Dóra három éves kora óta sportol, úszással kezdte kisgyermek korában. 6 és 19 éves kora között versenyszerűen teniszezett, de a tanulmányai miatt kénytelen volt felhagyni ezzel az iránnyal. Így hozta a sors az edzőtermi edzést, majd az erőemelést.
Úgy éreztem túl jól megy ahhoz, hogy csak a teremben edzegessek, bennem volt alapból a versenyszellem, és akkor kezdtem el rendesen az erőemeléssel foglalkozni.
Dóra szerint sikeres majdnem teljes mértékben a csapattól fog, anélkül nem menne.
Mindig ott vagyunk egymásnak, visszük előre egymást, szurkolunk. Én sem kezdtem volna el, ha nem látom Tomin is, hogy ennyire sikeres a sportban.
A legnagyobb sikert Alex érte el a csapatból: 2019-ben a Világkupán legyőzött két oroszt, akik közül az egyik egy élő legenda, verhetetlen volt addig az évig.
Dórához hasonlóan Alex is úszással kezdte nagyon fiatal korában, amely mellé gyorsan párosult a vízilabda. A csapat többi tagjánál már megszokhattuk, hogy mindenki színes sportolói múlttal rendelkezik, nincs ez másképp Alex esetében sem. Versenyszerűen birkózott is, de a érdeklődés hiányában ez sem maradt meg a fókuszban. Barátok hívására kezdett el edzőterembe járni, ahonnan minden indult.
Erőemelő voltam, azáltal jött a bothúzás, ezekhez csatlakozott az erősember sportág, amiben szintén elkezdtem versenyezni.
Előtte mondhatni mindenkinek volt valamilyen sérülése, a csapat két férfi tagjának súlyosabb. Alexnek 2022-ben elszakadt a combizma, Tamásnak pedig márciusban leszakadt a bal bicepsze. Ezek miatt is azt gondolják, hogy felülteljesítettek Orlandóban.
Hogy így indultunk ki a versenyre, így a három Mr. Olympiai öv az nagyon nagy siker.
Deli Tamás szerint a karrierje során ezért a győzelemért kellett a legtöbbet megdolgoznia, ezáltal a legnagyobb sikerré is teszi azt, amit Amerikában elért.
Konkrétan még soha senki nem hozott haza Mr. Olmypiai övet, most mi egyből hármat.
A Mr. Olympia a testépítésről szól, de évek óta megcsinálnak mellette minden társsportágat is, beleértve a bothúzást is.
Főleg annak tekintetében volt kirívó Tamás eredménye, hogy márciusban a bicepsz szakadás miatt azonnal műtétre szorult, gyógytornát végzett, és utána egy kilókkal kezdte újra az edzést. Nyárra festett úgy a dolog, hogy megfelelően terhelhető a sportoló izomzata.
Nem volt gond, olyannyira nem volt gond, hogy most látszik, hogy sikerült megnyernem a Mr. Olympiát.
Az amerikai megmérettetés egyik főpróbája a Kiskunfélegyházán rendezett GPC-világbajnokság, valamint a vasárnapi bothúzó országos bajnokság volt, ahol Deli Tamás két világcsúcsot és egy magyar rekordot is megdöntött.
Tudtam, hogy jó az erőszintem. Itt mindig az a kérdés, hogy akár a rajt vagy a technika mennyire áll össze. Nagyon nagy fókuszban voltam, a csapat végig ott volt mögöttem.
A Deli-Team abszolút nem gondolta, hogy ekkora sikerekkel térhet haza Orlandóból:
Tudtuk, hogy hat Mr. Olympiai öv lesz, abból egyet nagyon szerettünk volna hazahozni, ahhoz képest ez a három óriási siker tényleg.
Hiába volt az idei év is edzésekkel, versenyekkel és utazásokkal teletűzdelt,
még most sincs megállás.
Márciustól mostanáig folyamatos a kemény munka a Deli Teamnél. Nem csak edzés, de verseny is vár a gárda egyes tagjaira. Balogh Dóra december 2-án a Strongwoman ligasorozat utolsó, döntő állomásán listavezetőként vesz részt.
Dóra úgy érzi, hogy az idei év minden verseny szempontjából úgy jött össze a számára, ahogy tervezte. Jövőre minél több erőemelőversenyen szeretne részt venni, amellett, hogy ugyanúgy helyt áll a Strongwoman és a kamionhúzás megmérettetésein is.
Még magasabbra raktuk a lécet.
Szőcs Petra és Véró Alex a november 20-i héten a bothúzó Európa-bajnokságon szerepel. Jövőre pedig Sao Pauloba és Madridba utazik Alex az Arnold Classicra, ahová meghívták.
A legendás testépítő, Arnold Schwarzenegger nevét viseli a verseny.
Tamás és Cintia pedig a versenymentes pihenőjét élvezi egy ideig.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.