Asztalitenisz: megszorongatta a regnáló bajnokot a Floratom

2016. szeptember 4., vasárnap

Szoros vereséggel rajtolt hazai pályán a Floratom a jó erőkből álló Celldömölk ellen a férfi asztalitenisz Extraligában.

A bajnoki címvédő, az elmúlt évek egyeduralkodó együttese, a világbajnok

Klampár Tibor

által trenírozott vasi gárda látogatott Szegedre, ahol közönségszórakoztató találkozón igazi sportélménnyel gazdagodott a nagyérdemű. A

Vitsek, Gerold

páros óriási győzelmi esélyt hagyott kihasználatlanul, 3 mérkőzéslabdáról veszített a

Fazekas, Lindner

kettőssel szemben, ami a végeredmény szempontjából – mint utóbb kiderült - végzetesnek bizonyult. Vitsek magabiztosan hozta első egyéni mérkőzését

Szitával

szemben, a szegediek utánpótlás Európa-bajnokságot megjárt játékosa,

Timafalvi

csupán egy játszmára volt jó Fazekas ellen, Gerold remekelt Lindner ellen, 2-2. Vitsek végletekig kiélezett találkozón szerencsétlen vereséget szenvedett Fazekas ellen, Gerold magabiztosan győzött, Timafalvi simán kikapott, 3-4. Gerold parádés formáját átmentette a nap rangadójára, a Fazekas elleni találkozóra is, így magabiztos győzelmet aratott, Vitsek azonban nem bírt Lindnerrel, 4-5. A bajnoki pontért Timafalvi Szitával csatázott, végül szoros szettekben négy játszmában vereséget szenvedett.

Férfi asztalitenisz Extraliga, 1. forduló:

Floratom Szeged AC Probart – Celldömölki VSE 4-6

A szegedi győzelmeket szerezték:

Gerold 3, Vitsek 1 Lukács Levente:

"Gerold Gábor vezérletével végig nagy erőbedobásra késztettük a bajnoki címvédőt, rászolgáltunk volna a bravúrral felérő döntetlenre."